Piramida potrzeb Maslowa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 13:37
alicja_31 napisał(a):Zdecydowanie zaliczyłabym seks do podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jeśli czlowiek się nie wyśpi i nie zje, nie może normalnie funkcjonować, jego myśli wciąż krążą wokół jedzenia i wygodnego łóżka z ciepłą kołderką - z seksem jest tak samo! :mrgreen:
Jest na to nawet znane staropolskie powiedzenie: głodnemu chleb na myśli

Ale bez seksu można żyć i to nawet ze 100 lat, a bez jedzenia i pica długo nie wytrzymasz. Do życia bez seksu można się przyzwyczaić choć może to zdrowe nie jest a bez jedzenia a zwłaszcza picia się umrze szybko.
Największy Forumowy Maruda

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 13:38
Myślę, że nawet nieświadome pominięcie któregokolwiek z poziomów ludzie starają sobie rekompensować w różny sposób... radzą sobie. Trudność występuje wtedy, kiedy ów zastępniki zaczynają burzyć funkcjonowanie... pojawiają się dysfunkcje w postaci np. zaburzeń psychicznych.
Moim skromnym zdaniem podstawowe, te najniższe poziomy należałoby przejść dla prawidłowego funkcjonowania w przyszłości, dałoby to współmierny efekt w postaci radzenia sobie z każdym kryzysem życiowym i umiejętności docenienia każdej drobnostki, która wywołuje radość.
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 13:38
mark123 napisał(a):Moim zdaniem seks powinien być na szóstym szczeblu lub jeszcze wyżej, bo nie należy do jakichś koniecznych potrzeb.

Według mnie na 6 od góry
*Ai*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Piramida potrzeb Maslowa

przez kaja123 05 sty 2014, 13:40
alicja_31 napisał(a):Zdecydowanie zaliczyłabym seks do podstawowych potrzeb fizjologicznych.

Zgadzam się. Ci co pisali wyżej że mogą żyć bez seksu hmm nie czuje potrzeby mieć orgazmu? no chyba że te osoby cierpią na aseksualność.

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 13:41
ja nawet nie wiem co to jest orgazm tylko słyszałem i czytałem o tym.

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 13:42
Supernova napisał(a):
mark123 napisał(a):Moim zdaniem seks powinien być na szóstym szczeblu lub jeszcze wyżej, bo nie należy do jakichś koniecznych potrzeb.

Na 6 od góry?

K... od dołu, nie od góry.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez kaja123 05 sty 2014, 13:43
carlosbueno napisał(a):ja nawet nie wiem co to jest orgazm tylko słyszałem i czytałem o tym.

no to współczuję. Nie próbowałeś się leczyć? To zaburzenie.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 13:44
Potrzeby czułości i akceptacji powinny być gdzieś na samym dole :twisted:

To jest piramida potrzeb Maslowa - sam wiedział najlepiej, jakie są jego potrzeby. Nasze są inne.
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez Reiben 05 sty 2014, 13:45
Supernova napisał(a):Reiben, żołnierzom odpierdala z innych powodów, seks jest formą rozładowania napięcia.

Zgoda ale nie zawsze, bywały przypadki gdzie służba nie wiązała się niemal z żadnym obciążeniem obawą o swoje życie i zdrowie a głównym powodem depresji, prób samobójczych lub aktów gwałtów na lokalnej społeczności był w zdecydowanej mierze brak zaspokojenia potrzeb seksualnych z kobietą. Ale ja też jestem zdania, że im niższy, nie bardzo umiem znaleźć słowo na to nie obrażając w jakiś sposób tych osób...
iloraz inteligencji, przewaga rozumu nad zachowaniem instynktownym (?) tym większe destrukcyjne działanie braku takich potrzeb jak np. seks i stąd większa podatność pośród zwykłych szeregowych.
Reiben

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 13:47
kaja123 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):ja nawet nie wiem co to jest orgazm tylko słyszałem i czytałem o tym.

no to współczuję. Nie próbowałeś się leczyć? To zaburzenie.

Niby jak przecież psychotropy jeszcze bardziej zabijają funkcje seksualne. Zresztą za stary już na to jestem do 40-tki się zbliżam.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 13:50
Supernova napisał(a):To jest piramida potrzeb Maslowa - sam wiedział najlepiej, jakie są jego potrzeby. Nasze są inne.

Nasze powinny być takie same. To nie są jego potrzeby tylko wystandaryzowane, poparte badaniami naukowymi.
Nasze potrzeby są być może inne, ale na dzisiejszym etapie rozwojowym... z uwagi na pominięcie któregokolwiek z poziomów we wcześniejszych fazach życia. Nie da się wrócić do lat dzieciństwa i nadrobić wszystkich potrzeb... to oczywiste, ale można starać się od dziś zaspokajać teraźniejsze potrzeby co łatwe nie jest. Wiem jedno... marazm, zastój nie jest wskazany.
Nie jest tajemnicą, że człowiek, który jest niespełniony... nie jest po prostu szczęśliwy...
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 13:52
Np. moje nie są takie same.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 13:54
*Monika*, Maslow nie jest dla mnie autorytetem.
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez alicja_31 05 sty 2014, 13:56
kaja123 napisał(a):
alicja_31 napisał(a):Zdecydowanie zaliczyłabym seks do podstawowych potrzeb fizjologicznych.

Zgadzam się. Ci co pisali wyżej że mogą żyć bez seksu hmm nie czuje potrzeby mieć orgazmu? no chyba że te osoby cierpią na aseksualność.

:great: najzdrowiej to zamiast kolacyjki ....
a także przed śniadaniem :105:

Sortuj wg