Piramida potrzeb Maslowa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:25
carlosbueno napisał(a):ale w 90% przypadków wieloletnie niezaspokojenie seksualne złwaszcza w wieku 18-30 lat u facetów rzuca się na mózg czego ja jestem przykładem.
Czy to znaczy, że dla zachowania zdrowia psychicznego wystarczy odwiedzić czasem burdel?
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:29
Supernova napisał(a):
carlosbueno napisał(a):ale w 90% przypadków wieloletnie niezaspokojenie seksualne złwaszcza w wieku 18-30 lat u facetów rzuca się na mózg czego ja jestem przykładem.
Czy to znaczy, że dla zachowania zdrowia psychicznego wystarczy odwiedzić czasem burdel?

To znaczy, że dla zachowania zdrowia psychicznego należy unikać takich dennych wpisów jak ten
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:31
light, o co ten foch?

Zwierzęta kopulują po to, żeby się rozmnażać. Ludzie z bardzo wielu różnych przyczyn, m.in. dla przyjemności. Jeśli ktoś, pisząc o ludzkiej seksualności, pozwala sobie na porównania ze zwierzętami - wnioskuję, że każdy stosunek seksualny takiej osoby kończy się chcianą ciążą.
Ostatnio edytowano 06 sty 2014, 13:35 przez *Ai*, łącznie edytowano 1 raz
*Ai*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 06 sty 2014, 13:33
light,
Jak jesteście tacy mądrzy to żyjcie bez seksu i sprawa załatwiona.

to znowu nie ma nic do rzeczy wobec tego co zostało napisane, ehh 5 raz już nie będę powtarzał.

Jedyny logicznie myślący tutaj to Carlos.

dobrze chociaż, że siebie nie wymieniłeś 8)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:34
Supernova napisał(a):light, o co ten foch?

Bo napisałaś to ironicznie i z przekąsem. Wielu facetom nie chodzi tylko o dymanie ale i o całą resztę więc nie wiem po co tego typu wpisy, zapewne jesteś opętana stereotypami o facetach, współczuje
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:37
light, nie było ironicznie. Jeśli problemem jest brak seksu - podałam najprostsze rozwiązanie. Gdyby chodziło o brak bliskości emocjonalnej, nie proponowałabym burdelu. Logiczne, mam nadzieję...
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez elo 06 sty 2014, 13:38
niby mozna zyc bez miesa zadawalajac sie wlasnie substytutami z seksem jest podobnie bo teoretycznie potrzeba zostaje zaspokojona ; )
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 06 sty 2014, 13:40
Supernova napisał(a):light, chodzi o to, że Maslow usprawiedliwia gwałcicieli. To niepoprawne politycznie i szkodliwe.

Masłow ich nie usprawiedliwia. Sama wysnułaś wniosek co może być następstwem jeśli potrzeba sexu nie zostanie zaspokojona np. nie tylko u "słabszych" jednostek :D

Popędu sexualnego nie wyrzekniesz się :D ..., a tłumiony prowadzi do zaburzeń, w tym osobowości i nerwic.
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:42
*Monika* napisał(a):
Supernova napisał(a):light, chodzi o to, że Maslow usprawiedliwia gwałcicieli. To niepoprawne politycznie i szkodliwe.

Masłow ich nie usprawiedliwia. Sama wysnułaś wniosek co może być następstwem jeśli potrzeba sexu nie zostanie zaspokojona np. nie tylko u "słabszych" jednostek :D

Popędu sexualnego nie wyrzekniesz się :D ..., a tłumiony prowadzi do zaburzeń, w tym osobowości i nerwic.

*Monika*, odpowiednio to ujęłaś, dobrze że są na tym forum logicznie myślący ;)
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 06 sty 2014, 13:43
*Monika* napisał(a):mark123, Twoje działania można zakwalifikować najprawdopodobniej do zachowań obsesyjno-kompulsywnych...

No ale chyba do jakiegoś skrajnie rzadkiego typu. Nie znalazłem nigdzie informacji, żeby ZOK mogło "zająć" libido.

jetodik napisał(a):a każda z wymienionych potrzeb na wyższym szczeblu obejdzie się bez seksu 8)

Zgadzam się. Moim zdaniem brak seksu nie utrudnia realizowania potrzeb na wyższym szczeblu i naukowcy powinni zrobić poprawkę w tej piramidzie.

kaja123 napisał(a):Przecież nikt nie twierdzi że z braku seksu się umiera tak jak z braku powietrza. Ale widzę że spora grupa osób chce sobie coś zrekompensować tym stwierdzeniem że seks nie jest taki ważny w ich życiu. :mrgreen: tylko co ? :roll:

Np. ja nie chcę sobie niczego zrekompensować, po prostu piszę swoje zdanie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:46
*Monika*, nie mam zamiaru wyrzekać się swoich potrzeb, jednocześnie nie chcę być ofiarą cudzych. Rozładowanie napięcia seksualnego nie wymaga udziału drugiej osoby...
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:49
mark123 napisał(a):Zgadzam się. Moim zdaniem brak seksu nie utrudnia realizowania potrzeb na wyższym szczeblu i naukowcy powinni zrobić poprawkę w tej piramidzie.

Utrudnia. Piramida jest jak najbardziej właściwie skonstruowana, to raczej z Tobą jest problem a nie z piramidą
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 06 sty 2014, 13:49
Supernova napisał(a):

Myślę, że niektórzy mężczyźni spotykają się z prostytutką bo po prostu potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Ich potrzeba sexu nie została zaspokojona na najniższym poziomie co spowodowało również dysfunkcje na tle kontaktów i relacji z innymi. Dlatego odwiedza burdel (nie jest to oczywiście jedyna przyczyna tych odwiedzin).
Dla zachowania zdrowia psychicznego człowiek powinien zaspokoić również potrzebę sexu.
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 06 sty 2014, 13:51
Supernova napisał(a):

Nie czasem a regularnie ale kogo na to stać, no i lepiej jak seks łączy się z bliskością i pożądaniem tej drugiej osoby a nie tylko pożądaniem jej pieniędzy. Zresztą w niektórych krajach sponsorują wieźniom prostytutki aby rozładować napięcia więźniów, no i w armiach zwłaszcza w czasie wojen też przymyka się na to oko, a kiedyś nawet na gwałty nie tylko zezwalano ale i zachęcano.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg