Rozładowywanie emocjonalnego napięcia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez greg666 13 mar 2015, 14:47
według mnie sposób Asembler nie jest taki zły tyle że ja najpierw bym jednak czymś rzucił ;)

przez Asembler 13 mar 2015, 15:25
Jeszcze nigdy nie rzuciłem telefonem mocno o podłogę, nie rzuciłem szklanką, plastikową butelką, klapkiem czy czymś takim innym, ale często mi się zdarza nadgryźć jakiś kabel :)

przez na_leśnik 13 mar 2015, 15:28
Asembler, fajny patent. Ciekaw jestem, czy da się tego nauczyć i czy z wszystkimi emocjami da się coś takiego zastosować. Mnie się udaje czasem jedynie z zazdrością.

Od jakiegoś czasu staram się nie blokować emocji. Zauważyłem, że samo czucie i akceptacja tego, że są dużo pomaga. Wypieranie trudnych emocji niestety kończy się u mnie tak jak Artemizja pisała: skieruję to do siebie i wylezie inaczej, w moim przypadku w działaniach autodestrukcyjnych albo biernej agresji.

A odnośnie "nadmiaru emocji", to dawno jakiej sytuacji nie miałem. Jak wkurw czy lęk osiągają pewien niebezpieczny dla mnie poziom to 2 serie z hantlami i jest git :D .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 13 mar 2015, 17:46
Asembler napisał(a):często mi się zdarza nadgryźć jakiś kabel :)
tego jeszcze nie było. Wgryzanie się w kable traktujesz jako nieudane próby samobójcze?
Druid

przez nieboszczyk 13 mar 2015, 18:48
ze tez w UK nie ma strzelnic
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez abrakadabra xx 13 mar 2015, 19:09
Mój znajomy wyrzucił pół pokoju przez okno i pomogło mu, jednak tylko na chwilę bo później musiał wszystko pozbierać :D ;)

przez DwaGuziki 13 mar 2015, 19:32
Kiedyś pomagało bieganie .. poźniej przestało ...
A teraz w zasadzie nadal chomikuję w sobie chociaż wiem, że to nie jest dobre ...
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

przez Pinker 14 mar 2015, 16:12
Chomikowanie nie jest wcale złe. Rozładowywanie często nie tylko nie pomaga, ale równiez nasila agresję, aż w końcu zamienia się w nawyk. Gdy wyobrażamy sobie pełny pary pojemnik, to pojemnik mniej ucierpi na tym, jak tej pary się pozbędzie. Tak samo można to przeramować na ludzi. Jednakże nie jest to udowodnione, aby rozładowywanie emocji było bardziej skuteczne od ich tłumienia. Rozładowywanie ma tylko sens, kiedy umiemy potem sobie poradzić problemami, a nie gdy rozładowywanie staje się naszym sposobem na wszystko.

przez Artemizja 14 mar 2015, 18:57
Rozładowywanie ma tylko sens, kiedy umiemy potem sobie poradzić problemami, a nie gdy rozładowywanie staje się naszym sposobem na wszystko.
Rozładowanie właśnie ma na celu poradzenie sobie z napięciem i tym samym z problemami. Gdybyśmy bez rozładowania napięcia sobie radzili, to w ogóle nie byłoby tej dyskusji. Rozładowujemy napięcie nie po to, żeby zostać z problemami, ale po to, żeby właśnie je zredukować. I jak wspomniano wyżej, chomikowanie w sobie nie działa. Nie chodzi tu o udowadnianie, czy badania, ale o fakty dotyczące konkretnych osób. Jeśli rozładowywanie napięcia zamienia się w agresję, to w ogóle nie można mówić o rozładowaniu. To jest właśnie brak umiejętności rozładowania napięcia.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez siostrawiatru 14 mar 2015, 22:01
Moim najlepszym sposobem jest wyszalenie się na motocyklu. Wtedy całe ciśnienie schodzi i czuję się super:)
Pomaga też codzienne bieganie (pływanie, siłownia itp). Pomaga co prawda na krótko, ale jednak, a przy okazji sylwetka zgrabniejsza:) Dużo daje też rozmowa z kimś zaufanym, kto zrozumie i przytuli. Niestety nie mam kogoś takiego więc to tylko teoria. Czasem jak już nie mam co ze sobą zrobić i czuję, że eksploduję to biorę procha i idę spać. Przeważnie po wstaniu nie ma już takiego napięcia (to chyba jednak nie jest dobry pomysł) Zakupy też czasem pomagają byleby tylko nie przeholować i nie wpaść w zakupoholizm jak ja. Wszystko z umiarem. Można też zrobić sobie kąpiel z olejkami pachnącymi, zadbać o siebie. To trochę relaksuje. Mi czasem pomaga jak przeleję to wszystko na papier. Opiszę daną sytuację i emocje z nią związane. Kontakt z naturą czy zwierzętami pomaga, uspokaja. Czasem piszę tutaj na forum i to też pomaga. Czuję wtedy, że nie jestem sama a samotność mnie wykańcza.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Argish 14 mar 2015, 22:17
siostrawiatru, ja ostatnimi czasy co chwilę popierdzielam na zakupy i zawsze przytaszczę do domu coś nowego. Niby drobiazgi, ale jednak jakaś suma się uzbiera po miesiącu na przykład
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez siostrawiatru 14 mar 2015, 23:22
Argish napisał(a):siostrawiatru, ja ostatnimi czasy co chwilę popierdzielam na zakupy i zawsze przytaszczę do domu coś nowego. Niby drobiazgi, ale jednak jakaś suma się uzbiera po miesiącu na przykład

Uważaj żeby chęć zakupów nie zamieniła się w przymus kupowania byle czego. Kontroluj to ile wydajesz na bieżąco. Jak wybierzesz parę rzeczy zastanów się czy są Ci one na prawdę potrzebne. Staraj się chodzić do sklepu po jakąś konkretną rzecz a nie po co się trafi, czy też dla zabicia czasu. Dobrze jest mieć kogoś obok, kto odradzi ciuch, który nie pasuje, albo masz już podobny w szafie bądź jest po prostu cholernie drogi.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Argish 14 mar 2015, 23:23
siostrawiatru, powoli coraz więcej, łaże żeby łazić :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez mark123 22 mar 2015, 15:48
Dark Velvet napisał(a):
greg666 napisał(a):szukam winnych ;)
W czym ci to pomaga? Wyobrażam sobie, że pozwala to kierować emocje na winnych, zamiast na siebie, dzięki czemu nie występują zachowania autoagresywne, ale czy to wystarczy? A jeśli winnym jestes ty?

Mnie trochę pomaga "szukanie winnych". Gdy wiem, że jestem winny ja, to zazwyczaj przekierowuję złość na kogoś; łatwiej jest mi poradzić sobie z emocjami, gdy jestem zły na kogoś niż na siebie. Otoczenie na tym nie cierpi, bo wszystko robię wyłącznie w swojej głowie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg