Etyka zawodu psychologa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Etyka zawodu psychologa

przez Artemizja 10 lis 2013, 18:36
Zastanawiam się, co rozumiecie pod tym pojęciem? Jak zapatrujecie się na kodeks etyczno-zawodowy psychologów i czy Waszym zdaniem, jest on przestrzegany? Jeśli nie jest, to w jakim zakresie? Co należałoby zrobić, dokąd się udać, jeśli w grę wchodzi złamanie zasad etyki zawodu i czy uważacie, że interwencja ma sens? Jakie zachowania są Waszym zdaniem nieetyczne? Jakie powinny być karane odebraniem prawa wykonywania zawodu i czy Waszym zdaniem, w ogóle należałoby stosować taką karę? Jakie zachowania nieetyczne Waszym zdaniem najczęściej zdarzają się u psychologów?

Link do kodeksu : http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Etyka zawodu psychologa

przez Lusesita Dolores 10 lis 2013, 18:40
Ja mam żal do Pani psycholog z oddziału. Powiedziałam jej na terapii o czymś bo sądziłam że obowiązuje ją tajemnica zawodowa a ona powiedziała o wszystkim Pani doktor :/ już jej nic nie powiem
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Etyka zawodu psychologa

przez khaleesi 10 lis 2013, 18:46
Ahma, bardzo często psycholog i lekarz współpracują ze sobą na temat choroby pacjenta. Wiem bo miałam taki przypadek, ze powiedziałam coś psychologowi a potem do psychiatra wiedziała ale nie mogą informowac innych lekarzy o Twoim przypadku chyba, że jest zebranie ale moze ktoś tutaj bardziej sie interesuje tym tematem więc nie wyjaśnie dokładnie.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Etyka zawodu psychologa

przez alicja_31 10 lis 2013, 18:49
ja jestem wyczulona na zbyt szczegółowe pytania psychoterapeutki dotyczące osoby, która jest dla mnie ważna, a która jest zawodowo związana ze światkiem psychiatryczno-psychoterapeutycznym... Mam taką jazdę, że mogę powiedzieć za dużo i zostanie to wykorzystane przeciwko tej osobie. Na takie pytania mogące prowadzić do identyfikacji od razu się jeżę. To mi przeszkadza w terapii niezstety, nie mogę się do końca otworzyć.

Jeśli chodzi o Ciebie, Ahmo, musiało to być coś na tyle ważnego dla leczenia, że zostało przekazane lekarce. Zresztą, chyba wskazana jest komunikacja między leczącymi Cię specjalistami. W moim wypadku też lekarka ma wgląd w zapiski psychoterapeutki.

Etyka zawodu psychologa

przez khaleesi 10 lis 2013, 18:51
Ahma, i raczej to nie wyglada na rozmowę przy kawce o Tobie czy o jakimś innym pacjencie bo to nawet sam psychiatra mi powiedział, ze byłoby to nieetyczne. Psychiatra ma wgląd do dokumentacji którą robi psycholog i dobiera leki ale nie wolno mu dyskutowac o pacjencie.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Etyka zawodu psychologa

przez Lusesita Dolores 10 lis 2013, 19:44
Uwazam ze powinna byla mnie poinformowac przed rozpoczeciem terapii ze bedzie konsultowac sie z psychiatra
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Etyka zawodu psychologa

przez Paletka 10 lis 2013, 20:06
Ahma, a co to w ogóle za pomysł, żeby mówić coś psychologowi, a psychiatrze już nie? sekrety przed psychiatrą?
Nie odbierz tego jako atak na siebie, ale chcesz się leczyć czy nie?

Co do tematu wątku to uważam ,że nie zawsze etycznym jest prywatne leczenie pacjenta, ktorego wczesniej się leczylo panstwowo(np w szpitalu). Oczywiscie mam na mysli sytuacje gdy lekarz wykorzystuje przywiazanie pacjenta i sugeruje, dbajac o swoje interesy, kontynuacje leczenia. to co napisalam tyczy sie psychiatrow, ale w przypadku psychologow moze byc podobnie.

Etyka zawodu psychologa

przez Lusesita Dolores 10 lis 2013, 20:22
To mogla mnie psychiatra sama zapytac o to a nie ja cos mowie psychologowi a wie o tym psychiatra a ja sie dziwnie czuje
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Etyka zawodu psychologa

przez khaleesi 10 lis 2013, 20:34
Ahma, miałam podobne wrażenie więc wiem o co Ci chodzi. Jest to dla Ciebie niezręczne.
Mistrz Avatara

Etyka zawodu psychologa

przez wieslawpas 11 lis 2013, 03:49
Mam wrażenie że mój terpautua i psychiatra sa osobami bardzo etycznymi i zachowują się profesjonalnie.

Etyka zawodu psychologa

przez wiejskifilozof 11 lis 2013, 10:49
Ja ze swoją psycholog mogę pogadać na każdy temat.I na temat książek,polityki,zoologii,życia ogólnie.I tak każdy wie, na Forum że mam ochotę na seks z moją psycholog.Co kobieta o tym wie :D

Etyka zawodu psychologa

przez Artemizja 12 lis 2013, 11:50
Ahma, a może uznała, że to, o czym Jej powiedziałaś, zagraża Tobie lub innym?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Etyka zawodu psychologa

przez Lusesita Dolores 12 lis 2013, 12:55
ja nie zagrazam sobie ani innym
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Etyka zawodu psychologa

przez Anna Maria 12 lis 2013, 13:11
Mnie jak psycholozka chciała się skonsultować ze swoją superwizorką to pytała o pozwolenie i mówiła o czym mniej więcej będzie rozmawiać pytając o pozwolenie. Więc rozumiem oburzenie Ahmy,
Anna Maria

Sortuj wg