Budowanie pewności siebie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez mark123 28 lis 2013, 03:04
Ja kiedyś miałem kilka zalet, ale obecnie już nie mam.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez rotten soul 28 lis 2013, 03:10
mark123,
Co się z nimi stało? Sprzedałeś, zgubiłeś, czy umarły zabite przez wady?

Podejrzewam, że posiadasz je nadal, tylko masz ten sam problem co ja - trudności z ich ekspozycją.
rotten soul

Zdrowe poczucie własnej wartości

przez mark123 28 lis 2013, 03:21
rotten soul napisał(a):mark123,
Co się z nimi stało? Sprzedałeś, zgubiłeś, czy umarły zabite przez wady?

Podejrzewam, że posiadasz je nadal, tylko masz ten sam problem co ja - trudności z ich ekspozycją.

Kiedyś za swoje zalety uważałem to, że: w miarę dobrze się uczę, jestem posłuszny rodzicom, uczciwy, rozsądny i spokojne zachowanie. Obecnie uczę się bardzo słabo i w ogóle unikam uczenia się, bo mi się nie chce; posłuszeństwo rodzicom w tej formie, która teraz jest, jest moją wadą, uczciwość i rozsądek życia mi jakoś specjalnie nie ułatwiają, więc dałem na listę cech neutralnych, a spokojne zachowanie zdałem sobie sprawę, że jest moją wadą, bo jestem za spokojny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 28 lis 2013, 12:59
No niestety tak jest. Wady bym wymienił od ręki. Lista byłaby długa, szczegółowa i poparta przykładami. Nad zaletami rozważał bym długo i zastanawiał się na każdą czy aby nie przesadziłem w swej łaskawości :D

rotten soul, a ja odwrotnie..musialabym sie gleboko zastanowic nad swoimi wadami bo jakos ich nie widze chociaz pewnie mam...natomiast zalet mam cala liste ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 28 lis 2013, 22:43
Candy14, a brak skromności to wada czy zaleta ;)
Kiedyś za swoje zalety uważałem to, że: w miarę dobrze się uczę, jestem posłuszny rodzicom, uczciwy, rozsądny i spokojne zachowanie.

też miałem takowe, ale czy to naprawdę zalety i jakby nie było dotyczą tylko szkoły i rodziców. Wtedy się cieszyli że taki jestem, ale w życiu dorosłym na niewiele się to przydaje, szkolne łobuziaki zwykle lepiej kończą niż ja.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 28 lis 2013, 22:48
Carlos zalezy co rozumiesz pod pojeciem skromnosc? Jezeli swiadomosc swoich mocnych stron to jestem nieskromna. I co na to poradze ze wad prawie nie posiadam :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez potęga_umysłu 28 lis 2013, 22:50
Niektóre cechy można uznać za zalety lub wady zależnie od spojrzenia na nie. Na przykład introwertyk kojarzy się wielu osobom źle, a jego cechy takie jak ostrożność czy umiejętność słuchania są przecież odbierane jako zalety.

przez rotten soul 28 lis 2013, 22:54
Candy14,
Jezeli swiadomosc swoich mocnych stron to jestem nieskromna

A co w sytuacji odwrotnej? Może ja nie mam niskiej samooceny, tylko dużą świadomość swoich licznych wad i szczerze potrafię je wymienić? Hmmm..... :roll:
rotten soul

przez Candy14 28 lis 2013, 22:56
Może ja nie mam niskiej samooceny, tylko dużą świadomość swoich licznych wad

rotten soul, swiadomosc fajna rzecz ..przynajmniej wiemy czegoi w sobie nie lubimy i mozemy nad tym pracowac

przez TEUFEL 28 lis 2013, 22:57
rotten soul, no właśnie :yeah: Ciekawe co napiszą ludzie o tym, aż jestem ciekawy 8)
TEUFEL

przez Candy14 28 lis 2013, 22:58
light, ale tak wscibsko ciekawy czy rozwijajaco ciekawy?
Ostatnio edytowano 28 lis 2013, 23:03 przez Candy14, łącznie edytowano 1 raz

przez mark123 28 lis 2013, 23:02
carlosbueno napisał(a):Candy14, a brak skromności to wada czy zaleta ;)
Kiedyś za swoje zalety uważałem to, że: w miarę dobrze się uczę, jestem posłuszny rodzicom, uczciwy, rozsądny i spokojne zachowanie.

też miałem takowe, ale czy to naprawdę zalety i jakby nie było dotyczą tylko szkoły i rodziców.

W sumie zalety (tylko spokojne zachowanie to już niekoniecznie, nie można być zbyt spokojnym, bo rówieśnicy mogą wejść na głowę). No ale np. ja w dzieciństwie nie zdawałem sobie sprawy, że jestem za spokojny.

przez carlosbueno 28 lis 2013, 23:08
mark123, W dzisiejszych czasach bycie cichym i spokojnym to zdecydowanie wada, trzeba rozpychać się rękami, krzyczeć i walczyć o swoje tak się ociąga sukces.
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 29 lis 2013, 00:35
ja na terapii miałem sporządzić taką listę: na każdą zaletę przypadało 10 wad, dobrze chociaż, że większość z nich przynajmniej w teorii jest do usunięcia.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg