Budowanie pewności siebie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez carlosbueno 27 lis 2013, 17:52
Po prostu maciek napisał(a):
carlosbueno napisał(a):nie musi to być wielki sukces typu dorobienie się fortuny czy doktorat z fizyki, ale chociażby żeby prowadzić przeciętne życie, mieć stałą pracę, związek, jakieś tam godziwe pieniądze itp.

Takie rzeczy to nie w Polsce. Tutaj to tylko bezrobocie bród smród głód ubóstwo i alkoholizm ;)

Ja za granicą w przeliczeniu na polskie zarabiałem ponad 5 tys zł a i tak moja samoocena leżała, bo inni zarabiali więcej i prowadzili jakieś normalniejsze życie i mieli mądrzejsza pracę z normalnymi przełożonymi. Zresztą to już off top bo to nie watek o mnie w końcu.
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 27 lis 2013, 18:05
czyli niskie poczucie wartości wynika z patrzenia się na innych? i to potwierdza mój pierwszy wpis, egoiści nie patrzą się na innych, patrzą na siebie, dzięki temu mają zdrowe poczucie wlasnej wartości :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez potęga_umysłu 27 lis 2013, 18:11
Carlos, z takim nastawieniem ciężko odnieść nawet najmniejszy sukces. Poczytaj o afirmacjach, one potrafią wiele zdziałać tylko trzeba je prawidłowo używać. Pozytywne myślenie niesie za sobą konsekwencje w postaci pasma sukcesów. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 27 lis 2013, 18:28
Na ile carlos dał się poznać, wtedy ile osób uznało go za gówno a ile powiedziało coś miłego.

Carlos nie wierzy w mile rzeczy jakie sie mu mowi

Takie rzeczy to nie w Polsce. Tutaj to tylko bezrobocie bród smród głód ubóstwo i alkoholizm ;)

bzdura

Moim zdaniem zdrowe poczucie waryosci to swiadomosc swoich mocnych i slabych stron. Nad slabymi sie pracuje, mocne docenia.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez bittersweet 27 lis 2013, 18:43
Poczucie własnej wartości nie powinno zalezec od czynników zewnetrznych, bo te sa zmienne, a często niezalezne od nas. IMO powinno się je budowac raczej na wartościach etycznych, typu - uczciwość, empatia, szczerość, itd.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez potęga_umysłu 27 lis 2013, 19:09
Masz rację, jeśli ktoś jest pewny siebie tylko, gdy jedzie swoim Ferrari to jak będzie się czuł kiedy wszystko straci? Prawdziwa pewność siebie to wewnętrzne przekonania(ang. inner confidence).

przez jetodik 27 lis 2013, 19:57
bittersweet, z początku mi nie podeszła Twoja wypowiedź, bo było badanie nad samooceną i tym co łączyło jej wysoki poziom wśród ludzi, okazały się zewnętrzne sukcesy, ale to żaden wyznacznik, bo przecież w społeczeństwie dominują wartości rodem z pudelka, dlatego do egoizmu i realizmu dorzuciłbym wspomnianą przez Ciebie etykę, jako trio zdrowego poczucia własnej wartości.

potęga_umysłu, poczytałem sobie Twój blog, fajny :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez bittersweet 27 lis 2013, 20:15
jetodik, zewnetrzne sukcesy sa nietrwałe, jak owo ferrari - zawsze może je skonfiskowac komornik, albo odjedzie nim żona z kochankiem, i wtedy co ? jestem cienki bolek ?
Wole za podstawe poczucia własnej wartosci uwazac cechy charakteru, na które sami pracujemy, typu szczerość, pracowitość, wytrwałość - wiadomo, o co cho. Z tego tez mozna czerpac satysfakcje i budowac samoocenę - taki jestem, zyje w zgodzie ze sobą /i nikt mi tego nie zabierze/
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 27 lis 2013, 20:18
bittersweet, nic dodac nic ujac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez jetodik 27 lis 2013, 20:33
bittersweet, no racja, nawet gdy jest to ferrari to można mieć niskie poczucie własnej wartości, wielu bogaczy i sławnych ludzi nie jest szczęśliwych, bierze narkotyki i popełnia samobójstwa.

etyka - wewnętrzne poczucie wartości
egoizm - super ego, które ciągle krytykuje, nie powinno być silniejsze niż ego
realizm - wyjście z głowy

coś by pewnie można dodać do listy, ale nie wiem co.

przez potęga_umysłu 27 lis 2013, 20:42
Oczywiście, że tak - nie można opierać szczęścia na rzeczach materialnych, bo to do niczego nie prowadzi. Prawdziwie wysokie(lecz niezawyżone) poczucie własnej wartości to naprawdę sztuka. Myślę, że każdy z nas choćby instynktownie do tego dąży.

jetodik, Wielkie dzięki, dopiero zaczynam, ale mam wiele pomysłów, więc zapraszam częściej ;)

Zdrowe poczucie własnej wartości

przez mark123 28 lis 2013, 02:22
Candy14 napisał(a):Moim zdaniem zdrowe poczucie waryosci to swiadomosc swoich mocnych i slabych stron.

No chyba, że ktoś nie ma mocnych stron.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zdrowe poczucie własnej wartości

przez Candy14 28 lis 2013, 02:50
mark123, kazdy ma ale jak to mowia optymista widzi swiatelko w tunelu...pesymista wie co to za otwor ;)
Jak sie ma male poczucie wlasnej wartosci to umniejsza albo nie widzi zalet a na piedestale stawia wady zeby sie nurzac w swojej beznadziejnosci.

przez rotten soul 28 lis 2013, 03:02
Candy14,
Jak sie ma male poczucie wlasnej wartosci to umniejsza albo nie widzi zalet a na piedestale stawia wady zeby sie nurzac w swojej beznadziejnosci.

No niestety tak jest. Wady bym wymienił od ręki. Lista byłaby długa, szczegółowa i poparta przykładami. Nad zaletami rozważał bym długo i zastanawiał się na każdą czy aby nie przesadziłem w swej łaskawości :D
rotten soul

Sortuj wg