Budowanie pewności siebie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez cichyczlowiek 05 lis 2013, 15:30
rotten soul napisał(a):Nerwosol wspomniał o sukcesach. One moim zdaniem są najważniejsze podczas budowania czy poprawiania pewności siebie. Jak nie będziemy mieć jakiś pozytywnych rezultatów naszych wysiłków, naszej pracy nad sobą to nici z poprawy samooceny. Równie ważna jest opinia i wsparcie osób, na których nam zależy. Jak nie będziemy mieć żadnych pozytywnych sygnałów od otoczenia (pochwał, uznania, wyrażenia dumy z nas, czy nawet okazywania miłości czy sympatii - oczywiście to musi być szczere) to też nie ma co liczyć na to, że będziemy mieć o sobie jakie dobre mniemanie czy choćby motywację do poprawy swojego wizerunku w naszych oczach. Tak to widzę na swoim przykładzie.

Kolega ma rację, ludzie potrafią zniszczyć drugiego człowieka, wystawić nieprawdziwą opinię, przez takie rzeczy można nie dostać pracę. Mojej żony rodzina mi popsuła opinię. Szukam już 4 miesiące pracy, bez żadnych skutków, mnie dobija że nie ma efektów. Próbuje pracować nad wizerunkiem, ale u mnie w rodzinie są takie osoby które to psują, a człowieka szlak trafia. Najlepiej nie przejmować się tym, ale po moim doświadczeniu gdzie pracowałem w biurze, to ciężko jest mi nie przejmować takim czymś, że ludzie psują opinie kogoś.

przez Zupapomidorowa 05 lis 2013, 15:32
cichyczlowiek, współczuje rodziny, która zamiast wspierać przy szukaniu pracy to jeszcze dołuje. Ludzie bywają żałośni... do momentu kiedy sami by się w takiej sytuacji znaleźli. Bądź twardy.
Dawniej Luktar

przez cichyczlowiek 05 lis 2013, 17:37
Trzeba być twardym w życiu, przezwyciężać trudności życia. Ja za bardzo przejmuję wszystkim, muszę to zmienić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Unikalny 06 lis 2013, 02:12
cichyczlowiek napisał(a):Trzeba być twardym w życiu, przezwyciężać trudności życia. Ja za bardzo przejmuję wszystkim, muszę to zmienić.

Chyba za wrażliwy jesteś, też tak miałem, że przejmowałem się za bardzo wszystkim ciężko wyluzować w sumie nadal tak mam często :) Nie umiem tak jak wszyscy coś olać tylko się niepotrzebnie martwię.
Unikalny

przez PJT 06 lis 2013, 12:55
Nefertari napisał(a):Kluczowa kwestia dla większości osób z tego forum. Jak zbudować pewność siebie, podnieść poczucie wartości, jak w siebie uwierzyć? Jak sprawić, by poczuć się na tyle pewnie, by walczyć o siebie? Macie jakieś pomysły, rady, doświadczenia?

Pogadasz ze mna o tym na priv ?
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez disorder 06 lis 2013, 14:51
Chyba w tym wszystkim najważniejsze jest to, żeby stworzyć wokół siebie otoczkę, że tak naprawdę czujesz się dobrze będąc sobą, chociaż tak nie jest naprawdę. W moim przypadku to zadziałało, bo wszyscy myślą, że jestem bardzo pewna siebie, gdy tak naprawdę cały czas siebie nienawidzę i uważam moje życie za totalną porażkę. Nie mówię ludziom o moich problemach, bo po co. I tak ich to nie interesuje. Nawet jeśli się czymś przejmujesz, nie pokazuj tego innym.

przez jetodik 06 lis 2013, 15:35
Czytałem dzisiaj, ze osoby niepewne siebie mają nadaktywność jądra podstawnego mózgu.
bez wyregulowania tego trudno bardzo przeskoczyć, można sobie teoretycznie wiedzieć itp. ale nie czuje się tego.

kojąco na ten obszar działa sport, oddychanie brzuszne, różnego rodzaju leki.

z tereputycznych metod to uświadomienie sobie, że powinno się czuć dobrze samemu dla siebie.
wyłapywanie negatywnych myśli, bo takie osoby mają czarnowidztwo, gdy pojawia się taka mysl-czarny scenariusz, należy ją nazwac: czarnowidztwo i samo to może pomóc, oraz zastąpić jakąś pozytywną, np. co z tego, że pomyśli o mnie źle, to nie moja sprawa, z czasem rzekomo przechodzi to w nawyk.

-- 06 lis 2013, 15:49 --

brak pewności siebie wcale nie musi wynikać z tego, ale bardzo często tak jest ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Unikalny 06 lis 2013, 15:56
Pewność siebie przedstawiona w zabawny sposób :) Ale prawda pewność siebie to zasób i kompetencja.

Drugi fajny konkretniejszy filmik

A tutaj człowiek, którego poznawałem przez 7 dni szkoleniowych.

Unikalny

przez Pieprz 06 lis 2013, 16:22
Unikalny napisał(a):Drugi fajny konkretniejszy filmik

Świetne, bardzo prawdziwe. Niestety ale koleś właśnie mnie opisuje.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Unikalny 06 lis 2013, 16:30
Mushroom napisał(a):
Unikalny napisał(a):Drugi fajny konkretniejszy filmik

Świetne, bardzo prawdziwe. Niestety ale koleś właśnie mnie opisuje.

Właśnie od niego kurs na temat pewności siebie mi najbardziej pomógł, poznałem go na żywo również :)
Unikalny

przez Candy14 06 lis 2013, 16:41
Unikalny, fajne te filmiki. Nie o mnie ale fajne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Pieprz 06 lis 2013, 16:42
a ten kurs w jakiej formie robiłes?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Unikalny 06 lis 2013, 17:25
Ćwiczeń teoretycznych i praktycznych :) 30 dniowy.

Candy14 napisał(a):Unikalny, fajne te filmiki. Nie o mnie ale fajne

Dlaczego? Nie o Tobie, a o ludziach? :P
Unikalny

przez Candy14 06 lis 2013, 17:31
Mnie nie brak pewnosci siebie :) Wypracowalam ja przez lata i juz dawno temu uznalam, ze albo mnie beda cenic taka jaka jestem albo nie. Co nie znaczy ze wiaz nie pracuje nad soba
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg