Budowanie pewności siebie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez NN4V 22 lip 2015, 08:12
abrakadabra xx napisał(a):Złoty środek, jak najbardziej. Jednak uważam, że każdy człowiek potrafi się zabetonować w pewnych okolicznościach.

To prawda, ale można to kontrolować.
Przede wszystkim zwracając uwagę na argumentację i na niej prowadząc operacje logiczne.
Niestety proces nieustannej kontroli własnych heurystyk jest energo i czasochłonny, a rezultaty nie natychmiastowe.
( https://pl.wikipedia.org/wiki/Heurystyk ... stosowania )
Nie zawsze wystarcza nań zasobów.
Stąd czasem ogranicza się weryfikację własnej najmojszej racji do spraw i relacji dla nas ważnych.

A tak na marginesie: stanowiska prezentowane w formie pisemnej wydają się być bardziej "twardsze" niż w realu.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez abrakadabra xx 22 lip 2015, 17:57
Tak, to kotwiczenie poglądu i dostosowywanie do niego wszystkiego patrząc przez pryzmat tego czego pewni jesteśmy może zawęzić horyzonty. Czasem "trzeźwe" spojrzenie na sprawę osób trzecich może pomóc znaleźć lepszą bardziej obiektywną prawdę, o ile ma to sens.

No w realu to jesteśmy bardziej elastyczni, szybciej wymienia się swoje zdanie, skróty myślowe można na bieżąco tłumaczyć. No i znika ta bariera niedostępności. Choć czasem też się można zacietrzewić jak wiemy swoje a rozmówca wydaje się być lepszym mówcą.

przez mark123 22 lip 2015, 21:01
Gdy się jest lękliwą osobą, to w realu można przytakiwać zdaniu innych, by mieć spokój, a myśleć swoje. W internecie jest się bardziej odważnym i można stanowczo wyrażać swoje zdanie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alone05 29 lip 2015, 19:39
Szkoda, że nigdy nie byłam pewna siebie. Mam za dużo kompleksów, jestem zakompleksiona, nie potrafię siebie zaakceptować. Kompleksy zawsze niszczą pewność siebie.

przez Mag14 01 sie 2015, 13:21
Mam tak samo, brak pewności siebie :twisted: czas to zmienić :!: :twisted:
Mój brak pewności siebie, to w stosunku do kobiet. Jeżeli chodzi o sytuacje, w których, wiem że mam rację, bo przeżyłem to, to mnie nikt nie przekona :twisted:
Nie trafiają do mnie argumenty człowieka, który, nie był w danej sytuacji, nie widział tego na żywo, tylko wierzy mediom itd. Jak to się mówi: w dupie byli gówno widzieli :twisted:

przez cichyczlowiek 01 sie 2015, 19:30
magnolia84 napisał(a):mark123 mam tak samo jak Ty
nie wiem na ile sesji musiałabym pójść, żeby to przekonanie zmieniło się. Zresztą mój brak pewności siebie wiąże się z zaburzeniami lękowymi, których konsekwencją było dosłowne zmarnowanie 8 lat życia.

Z tego powodu zmarnowałem dwa lata życia, ciężko jest mi z tym pogodzić. Szukałem pracę na kierowcę, ale odmawiałem ponieważ nie byłem za bardzo pewny. Teraz moja pewność siebie jest większa.

przez JużTuByłem 02 sie 2015, 22:39
Ludzie z brakiem pewności siebie zapomnieli jak smakuje uczucie odwagi i jak można się czuć bez ciągłych wątpliwości powstających w każdym życiowym zdarzeniu ,bo żyją cały czas we strachu.
Moja rada zacznijcie sami wywoływać pewność siebie przynajmniej na kilka sekund i starajcie się je zapamiętać ;)Z czasem wejdzie na tyle w krew ,że zapomnicie co to strach.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Artemizja 20 gru 2015, 18:12
JużTuByłem, pewność siebie nie wyklucza wątpliwości...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg