Budowanie pewności siebie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez TEUFEL 24 gru 2013, 17:58
carlosbueno, nie ma nic ważniejszego w życiu (oprócz zdrowia) od tego, żeby robić to na co ma się ochotę. Studia mają dzisiaj jedynie sens wtedy, kiedy ma się konkretny pomysł na siebie po ich skończeniu. Jak słysze o ludziach, którzy studiują jaką ekonomie czy inne bezużyteczne gnioty to nie wiem czy śmiać się czy płakać
TEUFEL

przez mark123 24 gru 2013, 18:52
Ja kiedyś chciałem iść na studia, chciałem coś osiągnąć w życiu, mieć jakąś dobrą pracę, ale to było dawno; od momentu 2 klasy szkoły średniej już przestało mi na wszystkim zależeć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez neon 24 gru 2013, 22:19
light napisał(a):carlosbueno, nie ma nic ważniejszego w życiu (oprócz zdrowia) od tego, żeby robić to na co ma się ochotę.

Dlatego moje życie głównie polega na nieróbstwie ;) No ale teraz mam pewne marzenia które chcę wprowadzić w życie, ale nie są związane z karierą, kariera jest tworem diabła :twisted:
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysłowiona 24 gru 2013, 22:35
carlosbueno, nie ma nic ważniejszego w życiu (oprócz zdrowia) od tego, żeby robić to na co ma się ochotę. Studia mają dzisiaj jedynie sens wtedy, kiedy ma się konkretny pomysł na siebie po ich skończeniu. Jak słysze o ludziach, którzy studiują jaką ekonomie czy inne bezużyteczne gnioty to nie wiem czy śmiać się czy płakać

Ale trochę przeczysz sobie ;) Ktoś może studiować medycynę, bo rodzice mu kazali, a on tego nie lubi i nie zamierza polubić, a ktoś może studiować ekonomię, kochać to i mieć swój plan na siebie. Znam ludzi na takich "gniotach", którzy pracują na studiach, a to, co studiują jest dla nich wartościowym dodatkiem. Więc jak to jest według Ciebie- robić coś, co się kocha, czy robić coś "obiektywnie" wartościowego? ;)

Warto dodać, że wiele osób zapomina o tym, że zaangażowanie i pasja przychodzi często wraz z osiągnięciami i ciężką pracą. A pasja odkryta wcześniej nierzadko skutkuje słomianym zapałem.

przez Artemizja 20 kwi 2014, 15:12
Warto dodać, że wiele osób zapomina o tym, że zaangażowanie i pasja przychodzi często wraz z osiągnięciami i ciężką pracą. A pasja odkryta wcześniej nierzadko skutkuje słomianym zapałem.
Słuszna uwaga. W dodatku ciężka praca, efekty, które przychodzą budują pewność siebie. Zmiany, które okazały się pozytywne niejednokrotnie zmieniają obraz tego, jak siebie postrzegamy. Jest to ewidentne wzmocnienie i wstęp do budowania pewności siebie. To nie czynniki zewnętrzne wzmacniają daną jednostkę. To ona sama to robi podejmując decyzje, dążąc do zmian, które mogą poprawić jej żywot...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mark123 28 lut 2015, 22:32
wysłowiona napisał(a):Warto dodać, że wiele osób zapomina o tym, że zaangażowanie i pasja przychodzi często wraz z osiągnięciami i ciężką pracą.

Czyli wniosek z tego taki, że aby mieć jakąś pasję, to najpierw trzeba robić coś, czego się nie lubi i mieć nadzieję, że z czasem się to polubi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez abrakadabra xx 28 lut 2015, 23:26
Pewność siebie to działanie pomimo wszystko. Kiedy ktoś ma problem z publicznymi wystąpieniami, z podrywaniem dziewczyn, zarządzaniem firmą mając średnie kwalifikacje. Czyli wiara w siebie że dam radę to zrobić, to w czym jestem dobry oczywiście, jak i to na czym średnio lub słabo się znam. Powiedzmy że wiem, że nie jestem najlepszy np. w jeździe autem na dwóch kołach :P to i tak podejmę to wyzwanie od kolegów, nie ważne jaki będzie wynik, ważne że spróbuję i dam z siebie tyle ile mogę. Oczywiście trzeba to rozgraniczyć od głupoty, bo jeśli nie umiem latać samolotem to lepiej żebym się za to nie brał. Mam kumpla który wybudował sobie dom sam bez żadnych fachowców, zatrudnił pracowników i sam wszystko nadzorował, pomimo że wcześniej tego nie robił. Czyli potrzebna jest odwaga i wiara w siebie w rozsądnych granicach. Lepiej spróbować i być może nie odnieść zadawalających wyników niż nie zrobić niczego i tkwić w lękach.

przez ryska 28 lut 2015, 23:36
trudno o pewność siebie, jeśli przez wiele lat było się wyśmiewanym, krytykowanym, gnębionym, czuło się presję, nie spełniało się oczekiwań, ciągle robiło się niewystarczająco dużo, a każda próba, jakiekolwiek działania kończyły się porażką były niezadowalające, niewystarczające.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez abrakadabra xx 28 lut 2015, 23:50
ryska, ale można sobie małymi kroczkami podwyższać poprzeczkę i nie zniechęcać się. To jest trudne ale nie jest nie możliwe. Ja sam nad sobą pracuję i widzę postępy dopóki się nie zacznę poddawać, kiedy znajdą się jakieś chwile słabości, wtedy jestem zły na siebie że tak postępuję, jednak cały czas powracam do tych praktyk przynoszących skutki.

przez ryska 01 mar 2015, 00:06
abrakadabra xx, problem w tym, że u mnie nie ma tych pozytywnych skutków, wszystko ostatecznie wychodzi źle. Nie ma żadnego punktu zaczepienia. Jak już się wydaje, że będzie lepiej, to znowu coś idzie nie tak i okazuje się, że jest jeszcze gorzej. I w ogóle mam życiowego pecha, czegokolwiek się nie tknę, to wszystko przeciwko mnie.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez abrakadabra xx 01 mar 2015, 00:39
ryska, może trzeba by było zmienić tego typu myślenie że ma się pecha, czy jest się beznadziejnym. Olać to, wprowadzić nowe myślenie, sprawdzić na sobie co działa a co nie. Na ciebie też się znajdą metody ;) Jesteś człowiekiem jak każdy z nas a jest wiele technik skutecznych, które zostały opracowane. Czytasz jakieś książki o pewności siebie? Ja czytałem, stosowałem metody w nich opisane i do tej pory stosuję z dobrym skutkiem. (szkoda że zaburzenia ściągają mnie w dół, co dodatkowo wszystko komplikuje ale to już inna historia). Kup se jakieś książki i zacznij stosować metody w nich zawarte, to na początek. Masz trochę tych swoich problemów i książki mogą być za słabe ale na pewno trochę pomogą. A na terapię chodziłaś? Jak lekarze patrzą na te twoje zaburzenia? Leczenie dobrze rokuje? Musi coś pomagać, ty nie jesteś wyjątkiem. Nie katuj się dodatkowo takim myśleniem o sobie.

przez ryska 01 mar 2015, 10:47
abrakadabra xx o pewności siebie to ja miałam nawet na studiach, brałam udział (i prowadziłam) zajęcia z terapii przez sztukę, muzykoterapii itp. Na terapię w pzp dopiero zaczęłam chodzić (byłam na 2 spotkaniach).
I ja nie mówię o swoim sposobie myślenia tylko o faktach, że cokolwiek nie zaczynam robić, to ma to złe skutki, nigdy się nie udaje. Nigdy nie upatruję całej winy w sobie i zdaję sobie sprawę ze swoich zalet. Ale to nie jest w stanie zrównoważyć tego wszystkiego złego, co mnie w życiu spotyka.

przez greg666 02 mar 2015, 16:03
zdystansować się do wielu spraw

przez Artemizja 15 mar 2015, 07:09
greg666, są takie, do których nie można się zdystansować. Co wtedy byś zrobił, żeby zachować pewność siebie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg