Przewartościowanie marzeń, celów a marzenia senne.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez sirKriters 12 paź 2013, 08:35
Przejdę od razu do rzeczy, od jakiegoś czasu (jakiś rok) śni mi się kobieta, pod różnymi postaciami, w różnych sytuacjach etc.
Szukałem odpowiedzi i natknąłem się właśnie na przewartościowanie moich marzeń. Jako że nigdy nie byłem w związku, nie miałem nigdy dziewczyny nie wiem jak to jest. Podświadomie czegoś mi brakuje i śni mi się to często.
Proszę o pomoc jak zły dział to przepraszam
Walka o każdy oddech ziomek
jakbyś pogrzebany żywcem leżał w ogródku za domem.
Odwracanie się plecami już nikogo tu nie dziwi
niektórzy fałsz i obłudę mogą wpisać sobie w CV.

przez monk.2000 12 paź 2013, 10:03
sirKriters, cześć. Mi bardzo często śnią się pociągi. Nie wiem co do końca mogą oznaczać.
Trudno wyjaśnić o co może chodzić w twoim śnie. To takie z lekka wróżenie, bo jasnych kryteriów nie ma. :bezradny:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez zujzuj 12 paź 2013, 15:33
Pociągi to dość standardowy i raczej w miarę przejrzysty symbol...zależy jeszcze w jakiej sytuacji te pociągi sie śnią

SirKriters. Nie do końca rozumiemco masz na myśli pisząc, że "szukałes odpowiedzi i natknąłes sie na przewartościowanie swoich marzeń"...w jakim sensie sie na przewartościowanie natknąłeś? O jaką pomoc ci chodzi?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 12 paź 2013, 15:42
sirKriters, Moze Twoja podświadomość szuka dziewczyny i ma dość samotności?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez NieznanySprawca 12 paź 2013, 16:45
Mi bardzo często śnią się pociągi. Nie wiem co do końca mogą oznaczać.

Los widac chce, bys zostal maszynistom, albo sprawdzal bilety w pociagu.
Dla mnie sprawa jest jasna :bezradny:
NieznanySprawca

przez Autodestrukcja 12 paź 2013, 16:53
monk.2000, śni Ci się kobieta pod postacią pociągu. zdecydowanie.
( albo kiedyś miałeś ukochaną zabawkę -pociąg, ktory został Ci odebrany za karę podczas treningu czystości i zafiksowałeś do jakiejś z faz rozwoju. tera sie odzywa. na pewno. :lol: :lol: :lol: :time: )

wytnij sobie z kartonu Zygmunta Freuda, posadź przy biurku, usiądź na kozetce i przypomnij sobie WSZYSTKIE doświadczenia zwiazane z pociagami. a sie dowiesz sie !

sirKriters, sam juz napisałeś że ,,podświadomie czegoś Ci brakuje" . chyba masz odpowiedź :)
Autodestrukcja

przez sirKriters 12 paź 2013, 18:00
zujzuj napisał(a):Pociągi to dość standardowy i raczej w miarę przejrzysty symbol...zależy jeszcze w jakiej sytuacji te pociągi sie śnią

SirKriters. Nie do końca rozumiemco masz na myśli pisząc, że "szukałes odpowiedzi i natknąłes sie na przewartościowanie swoich marzeń"...w jakim sensie sie na przewartościowanie natknąłeś? O jaką pomoc ci chodzi?

Przez rok czasu co najmniej się to dzieje, więc chcąc nie chcąc chciałem sobie pomóc. Trafiłem nawet na takie forum o zjawiskach paranormalnych ale to żenada była :D
Koleś na jakiś tam forum o snach miał podobny problem, tez śńiła mu się kobieta, wyszło, że jeśli nie jest to sen erotyczny to mamy do czynienia z tym właśnie przewartościowaniem.

hania33 napisał(a):Moze Twoja podświadomość szuka dziewczyny i ma dość samotności?

Tak, zgodzę się, ale nigdy nie miałem doświadczenia w tych spawach i w sumie to nie wiem jak to zrobić.

przez zujzuj 12 paź 2013, 18:33
nadal nie mam pojęcia o jakim przewartościowaniu mówisz..przeciez żeby cokolwiek przewartościować to trzeba sie w proces myślowy świadomie zaangażować...sen nie jest świadomym procesem...sen może coś przewartościować? co znaczy "z tym własnie przewartościowaniem"...z jakim przewartościowaniem?

przez sirKriters 12 paź 2013, 18:52
zujzuj napisał(a):nadal nie mam pojęcia o jakim przewartościowaniu mówisz..przeciez żeby cokolwiek przewartościować to trzeba sie w proces myślowy świadomie zaangażować...sen nie jest świadomym procesem...sen może coś przewartościować? co znaczy "z tym własnie przewartościowaniem"...z jakim przewartościowaniem?

Myślę, że sen to jest tylko odbicie tego właśnie świadomego procesu o jakim piszesz. Nic się nie dzieje bez powodu a tutaj akurat w realnym życiu też jest jakaś jakby pustka.

przez zujzuj 12 paź 2013, 19:01
kurcze...ja podobno mam bardzi dziwny, zawiły, niezrozumiały styl wypowiedzi i komunikacji...ale tutaj to sie gubię. Ja nadal na prawdę nawet sie nie zbliżam do zrozumienia tego przewartościowania :smile: ... Gdybyś zamiast słowa "przewartościowanie" uzył słowa "kierowanie samochodem", "obrażanie strażaków"' "majonez" czy jakiekolwiek inne słowo w języku polskim to to wszystko byłoby dla mnie tak samo niezrozumiałe...po prostu nie potrafię sie połapać co rozumiesz przez słowo przewartościowanie

Chodzi o to, że nigdy nie marzyłeś o dziewczynie a teraz pod wpływem tego snu zaczynasz marzyć o związku z dziewczyną...i zaczyna miec to dla ciebie wartośc i znaczenie? O to chodzi?

przez sirKriters 12 paź 2013, 19:08
Ja sam nie jestem pewien o co chodzi, napisałem ten temat, bo szukam pomocy, szukam wytłumaczenia mojego problemu, może jakiejś porady. To całe przewartościowanie jak piszę wyżej znalazłem gdzieś na jakimś forum o snach.

Chodzi o to, że nigdy nie marzyłeś o dziewczynie a teraz pod wpływem tego snu zaczynasz marzyć o związku z dziewczyną...i zaczyna miec to dla ciebie wartośc i znaczenie? O to chodzi?

To nie tak, dużo razy marzyłem, tylko nigdy nie udało mi się tego spełnić. Ale po części masz racje. Teraz rozumiesz?

przez zujzuj 12 paź 2013, 20:08
jeśli ty sam nie wiesz do końca o co chodzi to mi tez sie cięzko zorientować...może podaj jakis link do tej kwestii jeśli jakos cięzko ci to własnymi słowami wyjaśnić...dla mnie to jest po prostu abstrakcyjne i określenie "przewartościowanie marzeń" to tak jakby napisać biały stół czarnego koloru...dla mnie to jest po prostu nielogiczne. Nie widzę płaszczyzny na której mogą sie spotkać marzenia/sny i przewartościowanie czyli świadoma postawa. Przewartościowac można podejście, spojrzenie, stosunek do świata, potrzeby itd...ale marzenia przewartościować?sny? ...nawet jak zguglowałem sobie "przewartościowanie marzeń" to w internecie takie coś nie wsytępuje :smile: . Chyba nikt nigdy poza tobą nie użył takiej frazy

przez sirKriters 12 paź 2013, 20:21

przez zujzuj 12 paź 2013, 21:07
:smile: uwielbiam senniki. Zawsze warto sobie je czasem poczytac na poprawę humoru :smile: ...jeśli chcesz sen "interpretować" to raczej musisz to robic sam ze sobą. Po prostu powinieneś go "czuć". Ja sam swego czasu miałem pełno snów i chcąc nie chcąc miały na mnie wpływ...Często śniła mi sie np: woda. Miałem sen że przepływam morze, że spływam jakims wartkim kanałem wraz z wielkimi murzynami :smile: , przekraczam wzburzona rzekę itd... Zawsze "czułem" te sny tak samo...Wodę automatycznie interpretowałem jako energię psychiczną, pewną niezbadaną cześc psychiki ...sam nie wiem do końca jak to określić, ale utożsamiałem ją z moimi problemami psychicznymi. To że zawsze sie na tej wodzie utrzymywałem było dla mnie wewnętrznie, intuicyjnie symbolem tego że niejako poradzę sobie ze swoimi problemami, że moja psychika sie unormuje i ustabilizuje a ja sie utrzymam na powierzchni rzeczywistości ...sam do końca nie wiem jak to jasno opisać. Te sny bardzo dobrze obrazowały mnie i mój stan. Schizofrenia to owładnięcie świadomości przez symboliczne treści psychiczne, nieświadoma energia psychiczna miażdży osobowość i świadomość człowieka...ten sen świadczył o tym, że ta moja energia mnie nie zgniecie itd...itp... Jeśli tobie sie coś śni to raczej tylko samego siebie powinieneś pytać o wszelkie sprawy z tym związane. Ważny jest subiektywny intuicyjny stos. do przeróznych snów

Sortuj wg