Czym się różni lenistwo od ciężkiej depresji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez jetodik 02 paź 2013, 00:30
:D ok to w wolnej chwili wrzuce jakieś kluczowe fragmenty, no i jestem ciekaw jak się ustosunkują i wierzący i racjonaliści i z innych grup też.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez EmInQu 04 paź 2013, 07:14
jetodik napisał(a):no właśnie czy jak ktoś czegoś pozytywnego nie zrobi z tzw. lenistwa to jest to bardziej niedobre, jakby nie zrobił tego z powodu ciężkiej depresji?
bo moim zdaniem nie, zapraszam na dyskusje.

IMO :P

Lenistwo : chciałbyś coś zdziałać, być kimś, coś zmienić...widzisz sens/przyszłość w tych zmianach... ale nie chce Ci się podjąć wysiłku. Najlepiej, aby samo przyszło lub ktoś zrobił to za Ciebie. Zawsze znajdziesz jakieś usprawiedliwienie dla swojej próżności. W głębi duszy przejmujesz się opinią ludzi na swój temat. Szukasz kontaktu z ludźmi <- najczęściej virtualnego, bo najwygodniejszy.
Depresja : nie chcesz zmian, bo nie widzisz w tych zmianach sensu/przyszłości. Jest Ci wszystko jedno jak się czujesz i jak ludzie Cię postrzegają. Nie szukasz usprawiedliwień, bo Ci na tym nie zależy. Nie szukasz kontaktu z ludźmi. Wręcz od nich uciekasz. Z pewnością nie zarejestrujesz się na żadnym forum ;)

Lenistwo nie daje nic od siebie, ale oczekuje wiele od innych/od otoczenia. Depresja nic nie daje, ale też nie oczekuje niczego <- zachowana jest równowaga/sprawiedliwość . Dlatego właśnie brak działania w przypadku lenistwa jest bardziej negatywny.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez carlosbueno 04 paź 2013, 09:53
EmInQu, wg tych definicji to bliżej mi do lenistwa, czyli skończony leń ze mnie a nie żaden depresant. :mrgreen: :twisted:
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 04 paź 2013, 09:55
U mnie też lenistwo i to w wersji turbo. W dodatku z roku na rok jeszcze coraz bardziej się nasila. Jeszcze trochę i Ferdynand Kiepski, to będzie przy mnie pracoholik, a może już jest.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez carlosbueno 04 paź 2013, 09:59
mark123, wg tych definicji wyjdzie na to że większość na forum to lenie, bo ci co mają depresję nie szukają nigdzie kontaktu nawet na forach. Przejmowanie się jak ludzie postrzegają też wyklucza z depresji i świadczy o lenistwie.

przez mark123 04 paź 2013, 10:03
carlosbueno napisał(a):mark123, wg tych definicji wyjdzie na to że większość na forum to lenie, bo ci co mają depresję nie szukają nigdzie kontaktu nawet na forach. Przejmowanie się jak ludzie postrzegają też wyklucza z depresji i świadczy o lenistwie.

Istnieje depresja łagodna, umiarkowana i ciężka. Myślę, że osoba w łagodnej depresji może szukać kontaktu na forach, w ciężkiej no to już raczej nie, a w umiarkowanej to nie wiem.

A tak w ogóle to wątek powinien być trochę inny. Bo lenistwo i ciężka depresja różnią się bardzo od siebie. Wydaję mi się, że bardziej z sensem by była dyskusja o różnicach pomiędzy lenistwem, a łagodną depresją.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez deader 04 paź 2013, 12:43
mark123 napisał(a):Wydaję mi się, że bardziej z sensem by była dyskusja o różnicach pomiędzy lenistwem, a łagodną depresją.

Albo o różnicach między kawą a boazerią... Autor się wysypał o co mu chodziło przecież:

jetodik napisał(a):deader, no bo ostatnio taką książkę czytałem - "Siedem grzechów głównych. Lenistwo" ks. Andrzeja Zwolińskiego i zastanawiałem się jak racjonaliści i ateiści to widzą, zaskoczyło mnie, że podobnie z wyjątkami.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez jetodik 04 paź 2013, 20:26
deader, z grubsza o stygmatyzacje lenistwa, ale wątek o udawaniu depresji przez leniów też ciekawy, róbcie z tym tematem co chcecie w sumie, ja poźniej jeszcze do tej książki się odniosę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez deader 04 paź 2013, 21:09
W sumie to forum to Królestwo Offtopu, więc... :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez carlosbueno 04 paź 2013, 21:18
ja jestem leniwy i mam dystymię nie widzę w tym żadnej sprzeczności można mieć i lenistwo i depresję w pakiecie.

przez mark123 04 paź 2013, 21:55
carlosbueno napisał(a):ja jestem leniwy i mam dystymię nie widzę w tym żadnej sprzeczności można mieć i lenistwo i depresję w pakiecie.

Też mi się wydaję, że można mieć depresję i jednocześnie być z charakteru leniem.
Ja nie wiem, czy mam dystymię lub łagodną depresję, czy tylko u mnie jest samo lenistwo.

przez jetodik 04 paź 2013, 21:59
no pewnie, że można mieć to i to.

przez MalaMi1001 04 paź 2013, 22:03
a ja powiem tak - definicja lenistwa jest inna w zależności od człowieka. Moja matka od zawsze mi wmawiała, że jestem leniwa, bo jak zjem obiad nie zmywam od razu naczyń, robię kolację nie myję noża od masła, posłodzę herbatę nie chowam cukru do szafki, przebieram się po szkole/pracy nie chowam ciuchów do szafki itd, itp. A ja po prostu robię to kiedy mam na to ochotę i czas, a nie dlatego, że tak coś/ktoś mi tak każe. Ona lubi popatrzeć na pozmywane naczynia kiedy wstaje rano, a mnie ta szklanka czy dwa talerzyki w zlewie rano nie przeszkadzają, nie przeszkadza mi cukier nie schowany w szafce bo lubię mieć często używane rzeczy pod ręką, nie chowam każdego sweterka do szafki bo się pogniecie a zamierzam go założyć za 2-3 dni dopóki nie będzie do prania. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To samo w pracy. Po co robić daną rzecz dwa razy po łebkach skoro można zrobić raz a porządnie? I dlatego nie bolą mnie teksty kiedy ktoś uważa, że jestem leniwa. Niech każdy robi co do niego należy, a mnie pozwala robić tak, jak uważam za słuszne. Ważne, ze skuteczne.

przez jetodik 04 paź 2013, 22:06
MalaMi1001, no moim zdaniem to nie jest lenistwo, lenistwo raczej wtedy kiedy sama myślisz, że coś powinnaś zrobić, a tego nie robisz bo się nie chce.

Sortuj wg