Czym się różni lenistwo od ciężkiej depresji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez carlosbueno 01 paź 2013, 12:30
wyobraźcie sobie że leń- typowy leń bez wyrzutów sumienia leni się całe dotychczasowe życie olewał szkołę, nie pracował nigdy, żył na utrzymaniu rodziców i oni umierają i co się z nim dzieję duża szansa ze popadnie w depresję nawet ciężką. Ciężko mu będzie znaleźć pracę bo zero doświadczenia i umiejętności, a nawet jak znajdzie to może nie wytrzymać tylu godzin pracy i szybko rezygnować. Z dużym prawdopodobieństwem popadnie w depresję, może skończyć z sobą lub wylądować na ulicy, kraść itp.
Największy Forumowy Maruda

przez L.E. 01 paź 2013, 12:31
im mniej kandydatów do nagrody AntyNobla tym lepiej

No ej, bez takich.
Ja uwielbiam te badania :105:

Nagroda w dziedzinie anatomii: Frans de Waal oraz Jennifer Pokorny za odkrycie, że szympansy potrafią rozpoznawać inne szympansy na podstawie zdjęć… ich zadków. Badania opublikowano w Advanced Science Letters (2008), 1: 99–103.

no magia i poezja po prostu :twisted: :105:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Lord Kapucyn 01 paź 2013, 12:41
Albo badania dr Kruszelnickiegonad nad brudami w pępku i człowiek z najbrudniejszym pępkiem świata- 3,03mg syfu. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 01 paź 2013, 12:53
L.E., fajne do czytania, ale finanse które pochłonęły te jakże niezbędne ludzkości badania można było lepiej spożytkować.... Ta wiedza do niczego praktycznego ci się nie przyda, ot, dowcip za kilka(nascie/dziesiąt) tysięcy dolarów...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez jetodik 01 paź 2013, 13:52
deader,
...jedni zaakceptowali swoje lenistwo a drudzy - nie..?

Nie kumam nadal o co ci chodzi, różnice na poziomie komórkowym chcesz rozważać?

oj tam o co mi chodzi, najpierw chodzilo o to co wczesniej napisalem, a teraz jak temat poszedl w inna strone to inna kwestie, nie na poziomie komorkowym, tylko zwykle podejscie czy ten co akceptuje w sobie lenistwo, jest gorszym leniem niz ten co w sobie tego nie akceptuje w zalozeniu ze robia tyle samo? jak uwazacie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Sorrow 01 paź 2013, 14:21
jetodik napisał(a):oj tam o co mi chodzi, najpierw chodzilo o to co wczesniej napisalem, a teraz jak temat poszedl w inna strone to inna kwestie, nie na poziomie komorkowym, tylko zwykle podejscie czy ten co akceptuje w sobie lenistwo, jest gorszym leniem niz ten co w sobie tego nie akceptuje w zalozeniu ze robia tyle samo? jak uwazacie?

Powiedzmy, że ktoś by opracował naukowo terapię wychodzenia z lenistwa. Czy akceptacja lenistwa by oznaczała nie skorzystanie z tej terapii?

przez jetodik 01 paź 2013, 14:25
Sorrow, myślę, że nie bo akceptacja nie oznacza wyboru.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Sorrow 01 paź 2013, 14:34
jetodik napisał(a):Sorrow, myślę, że nie bo akceptacja nie oznacza wyboru.

Więc myślę że nie ma żadnej różnicy.

przez L.E. 01 paź 2013, 15:47
deader, a ile pieniędzy idzie na badania, z których nic nie wynika?

Jak dla mnie z badaniami naukowymi jest jak z edukacją w szkole. Wszystko się na pewno nie przyda każdemu, ale tak na prawdę nigdy do końca nie wiadomo, co się przyda, a co nie ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez deader 01 paź 2013, 15:52
jetodik napisał(a):czy ten co akceptuje w sobie lenistwo, jest gorszym leniem niz ten co w sobie tego nie akceptuje w zalozeniu ze robia tyle samo? jak uwazacie?

Szczerze mówiąc... nic na ten temat nie uważam i nawet chyba nie chce mi się uważać, leń to leń, świadomy czy nie, liczy się jego produktywność. Jedyne przemyślenie jakie mam na ten temat to że leń który "akceptuje swoje lenistwo" jest lepszym materiałem na ewentualną poprawę tej cechy charakteru bo ją zauważa. Za to takiemu "klasycznemu" leniowi zawsze się znajdzie ileś wymówek na nierobienie.

Generalnie dziwny jakiś ten temat, dziwne rozważania. A jako że temat porypany, to i moim zdaniem prawidłowy kierunek dyskusji biegnie od dupy strony. Czyli - najpierw to powiedz nam czemu tak cię interesują nasze postrzeganie lenistwa?

przez jetodik 01 paź 2013, 16:07
deader,

no bo ostatnio taką książkę czytałem - "Siedem grzechów głównych. Lenistwo" ks. Andrzeja Zwolińskiego i zastanawiałem się jak racjonaliści i ateiści to widzą, zaskoczyło mnie, że podobnie z wyjątkami.

przez mark123 01 paź 2013, 16:18
deader napisał(a):
jetodik napisał(a):czy ten co akceptuje w sobie lenistwo, jest gorszym leniem niz ten co w sobie tego nie akceptuje w zalozeniu ze robia tyle samo? jak uwazacie?

Szczerze mówiąc... nic na ten temat nie uważam i nawet chyba nie chce mi się uważać, leń to leń, świadomy czy nie, liczy się jego produktywność. Jedyne przemyślenie jakie mam na ten temat to że leń który "akceptuje swoje lenistwo" jest lepszym materiałem na ewentualną poprawę tej cechy charakteru bo ją zauważa. Za to takiemu "klasycznemu" leniowi zawsze się znajdzie ileś wymówek na nierobienie.

Moim zdaniem leni można podzielić na trzy grupy: tacy, którzy nie zdają sobie sprawy ze swojego lenistwa; tacy, którzy zdają sobie sprawę i akceptują to oraz tacy, którzy zdają sobie sprawę i nie akceptują, a jedynie tolerują.
Największe szanse na poprawę ma trzecia grupa, najmniejsze pierwsza.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez deader 01 paź 2013, 18:03
jetodik napisał(a):deader,

no bo ostatnio taką książkę czytałem - "Siedem grzechów głównych. Lenistwo" ks. Andrzeja Zwolińskiego i zastanawiałem się jak racjonaliści i ateiści to widzą, zaskoczyło mnie, że podobnie z wyjątkami.

Lol, przecież co najmniej połowa osób na forum jest wierząca, trzeba było od razu tak mówić :D To rzuca całkiem nowe światło na temat i rodzi pytanie z mojej strony - co też tam w tej książce jest napisane, bom jako ateista i racjonalista ciekaw jak wierzący podchodzą do tematu ;)

przez Lord Kapucyn 01 paź 2013, 21:00
Oh dziżas, to trzeba było tak od razu, że rozpatrujesz lenistwo z perspektywy grzechu i przywary ducha.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg