Czym się różni lenistwo od ciężkiej depresji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez jetodik 30 wrz 2013, 15:49
no właśnie czy jak ktoś czegoś pozytywnego nie zrobi z tzw. lenistwa to jest to bardziej niedobre, jakby nie zrobił tego z powodu ciężkiej depresji?
bo moim zdaniem nie, zapraszam na dyskusje.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez ladywind 30 wrz 2013, 15:58
Napewno większym zrozumieniem ludzie obdarza tych, którzy nie robią czegoś z powodu cieżkiej depresji aniżeli osoby, które czegoś nie robią z powodu braku motywacji do tego.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Autodestrukcja 30 wrz 2013, 15:59
troche nie rozumiem problemu...
;P

nierobienie czegos przez depresje jest bardziej ,,niedobre" dla tego ktory na nia choruje...
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 30 wrz 2013, 16:03
ladywind,

Napewno większym zrozumieniem ludzie obdarza tych, którzy nie robią czegoś z powodu cieżkiej depresji aniżeli osoby, które czegoś nie robią z powodu braku motywacji do tego.

no właśnie, a czemu bardziej rozumieja depresje? lenistwo tak samo przeciez jest wynikiem dzialania mozgu jak depresja :D

Autodestrukcja, niedobre to chodzilo mi wlasnie o reakcje otoczenia, cos nie mam weny dzisiaj ;/
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Abbey 30 wrz 2013, 16:04
ladywind napisał(a):Napewno większym zrozumieniem ludzie obdarza tych, którzy nie robią czegoś z powodu cieżkiej depresji aniżeli osoby, które czegoś nie robią z powodu braku motywacji do tego.

jeśli ktoś ROZUMIE czym jest depresja.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Autodestrukcja 30 wrz 2013, 16:05
ladywind napisał(a):Napewno większym zrozumieniem ludzie obdarza tych, którzy nie robią czegoś z powodu cieżkiej depresji aniżeli osoby, które czegoś nie robią z powodu braku motywacji do tego.

ja raczej spotykam się z pogardą dla depresjii i niezrozumieniem tego ze ta chotoba powoduje realną niemoc.

l lenistwem za to można sobie wyrobic markę/ np w szkole. zdolny ale leniwy. nic nie robi ale ma 5.
Autodestrukcja

przez jetodik 30 wrz 2013, 16:06
Vett, ale co za roznica czy przykladowo spoznisz sie na tramwaj o godzine czy o 10 minut. to taka metafora ofc ;) lenistwo powinno sie cieszyc takim samym wyrozumieniem jak depresja.

przez Autodestrukcja 30 wrz 2013, 16:07
jetodik, walczysz o emancypacje lenistwa? wtf ?:D:D
Autodestrukcja

przez jetodik 30 wrz 2013, 16:09
uwazam, ze leniwi sa dyskryminowani w naszym spoleczenstwie, a powinno sie ich traktowac na rowni z pracowitymi :?

-- 30 wrz 2013, 16:10 --

dobra spadam, pozniej zajrze, pilnujcie mojego tematu przed spadnieciem na poziom gimbazy, jak to sie dzieje w innych watkach, hej.

przez Abbey 30 wrz 2013, 16:11
Autodestrukcja napisał(a):ja raczej spotykam się z pogardą dla depresjii i niezrozumieniem tego ze ta chotoba powoduje realną niemoc.

l lenistwem za to można sobie wyrobic markę/ np w szkole. zdolny ale leniwy. nic nie robi ale ma 5.

Yep. A jak tego zdolnego i pracowitego weźmie depresja w swoje łapska, to się rozleniwił, nie działa w drugą stronę, damn*
*z cyklu fakt autentyczny**, który załamuje Vett
**błąd celowy
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Autodestrukcja 30 wrz 2013, 16:13
noo. ja jeszcze slyszalam ze przez to mam depresje ze za mało pracuje... :brawo:

-- Pn wrz 30, 2013 3:14 pm --

co jest prawdą. potrzebuje zyc na wyzszych obrotach ale blagam... wlasnie cos mi przeszkodzilo, prawda...
Autodestrukcja

przez carlosbueno 30 wrz 2013, 18:23
sam nie wiem ja w tej chwili bardziej cierpię na przewlekłe lenistwo, niż depresję ale jakbym miał zacząć pracować to depresja i nerwica lękowa gwarantowana.
Największy Forumowy Maruda

przez L.E. 30 wrz 2013, 18:29
Ja jak mam takie fazy, że nie mogę tydzień nic zrobić, w tym czasem nawet z łóżka wyleźć to się zawsze zastanawiam, czy to lenistwo czy depresja. Jednoznacznej odpowiedzi brak.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez jetodik 30 wrz 2013, 18:31
L.E., nawet kościół potępia lenistwo, jako jeden z 7 grzechów głównych, ale to pewno wymyślili by chłopy więcej pracowały na opasłych biskupów. w średniowieczu.

Sortuj wg