Jakim jesteś typem osbowości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez koszykova 23 lis 2013, 14:24
INTJ :smile:

Introvert(100%) iNtuitive(25%) Thinking(75%) Judging(44%)

You have strong preference of Introversion over Extraversion (100%)
You have moderate preference of Intuition over Sensing (25%)
You have distinctive preference of Thinking over Feeling (75%)
You have moderate preference of Judging over Perceiving (44%)
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez GallaAnonim 30 gru 2013, 00:44
INTJ
Introvert(100%) iNtuitive(75%) Thinking(38%) Judging(33%)
You have strong preference of Introversion over Extraversion (100%)
You have distinctive preference of Intuition over Sensing (75%)
You have moderate preference of Thinking over Feeling (38%)
You have moderate preference of Judging over Perceiving (33%)

Przez kilka lat wychodziło mi, że jestem INFP, chociaż niektóre zachowania nie pasowały (jak mój upór dotyczący moich wartości i zdania). Po jako takim okiełznaniu problemów psychicznych przestałam się robić, na szczęście, przeemocjonalizowana i bierna wobec życia. Choć i tak, jak na INTJ, przejawiam sporo F. Pomijając testy, bo pytania nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość, określiłabym swoje funkcje kognitywne tak i w takiej kolejności:
1. Fi, Ni
2. Te
3. Si

Więc od dłuższego czasu nie określam się już jako żaden typ. Za dużo rozbieżności.
Ale mimo to zachęcam do poszukania grup na facebooku - wpisujecie swój typ i powinniście znaleźć dużą grupę, często prywatną, ale przyjmują zaproszenia od każdego. Ja osobiście siedzę na INFP i INTJ. Dużo ciekawych rzeczy można zauważyć, szczególnie, jak ktoś się psychologią interesuje.

przez ladywind 30 gru 2013, 00:53
GallaAnonim, a grupy intp chyba na polskich portalach nie ma? Bo na zagranicznych to wiem że są grupy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GallaAnonim 30 gru 2013, 01:06
Ladywind, widziałam raz jedną większą polską grupę, taką ogólną, ale możesz się domyślić, że w postach przeważało gadanie o niczym typu: "jak Wam minął dzień?" i raczej dominowały w wypowiedziach ekstrawertyczne typy.

przez ladywind 30 gru 2013, 01:20
GallaAnonim, bo to też zależy ile się ma wertyzmu w sobie , choć nawet 100 % intro potrafią być mocno wygadani także na forum :-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez GallaAnonim 30 gru 2013, 01:30
Dokładnie. Zależy tylko, czy zostaną przekrzyczani, bo jeśli tak, to szkoda energii. Dlatego w wyodrębnionych grupach jest mimo wszystko lepiej.

przez ladywind 30 gru 2013, 01:43
GallaAnonim, napewno bardziej kameralnie :-)

przez Steviear 30 gru 2013, 02:32
You have distinctive preference of Introversion over Extraversion (67%)
You have slight preference of Sensing over Intuition (12%)
You have moderate preference of Feeling over Thinking (25%)
You have strong preference of Perceiving over Judging (78%)
:?
Steviear

przez mkl 30 gru 2013, 02:49
ladywind, zamiast Kalamburów skusiłem się na proponowany przez Ciebie test :P

wyniki:

INFP
Introvert(22%) iNtuitive(38%) Feeling(12%) Perceiving(22)%

Pamiętam, że gdy parę lat temu wykonywałem podobny test, wyniki dosyć znacząco różniły się od tych obecnie uzyskanych, i teraz zastanawiam się czy to możliwe abym tak bardzo zmienił się na przestrzeni paru lat, czy też epizod depresyjny z którym po zakończeniu związku aktualnie sie zmagam, tymczasowo/stałe zmienił moje cechy osobowości... niemniej opis INFP jaki znalazłem w necie praktycznie w 90% pokrywa się z tym, jak siebie postrzegam :)

obiecałem sobie, że powtórzę ten test gdy ostatecznie stanę na nogi a tymczasem:

rozwinięcie typu INFP:

Zazwyczaj mają szczupłą figurę, chociaż dobrze zbudowane INFp nie są tak niezwykłe. Ich sposób chodzenia jest zazwyczaj pełen wdzięku i pewności siebie, jakby chcieli pokazać poczucie własnej wartości. Ich oczy są urozmaicone od dużych do małych, jednakże jeśli są w odosobnieniu pojawia się charakterystyczny wzór. Węższe oko sprawia wrażenie, że osoba się uśmiecha podczas gdy szersze oko przekazuje uczucie zaciekawienia.

Podczas rozmowy INFp mają skłonność do utrzymywania kontaktu wzrokowego i do dotykania ręki rozmówcy. Często mają widoczny nieśmiały uśmiech, który pojawia się gdy są zaniepokojeni lub podekscytowani lub gdy ktoś skupia czyjąś uwagę na nich.

INFp dobrze rozumieją harmonie i wiedzą jak pomyślnie połączyć ubrania i dodatki, co skutkuje w ich charakterystycznym eleganckim wyglądzie. Czasami sprawiają wrażenie, że są w pewnym stopniu gogusiowaci, wymuskani. To ma zastosowanie zarówno do mężczyzn jak i kobiet. INFp wykazują zainteresowanie w różnorodnym zakresie w oryginalności i niezwykłości. Mają również skłonność do przypadkowych, błahych rozmów. Czasami może okazać się trudnym utrzymanie uwagi INFp podczas interakcji. Mogą niespodziewanie przerywać rozmowę komentując w taki sposób, że sprawiają wrażenie nie nadążających za tematem. To może wprawiać w zakłopotanie lub zastanowienie innych.

INFp lubią interesujące i dowcipne anegdoty i opowieści. Często przypominają sobie i dzielą się godnymi uwagi epizodami z doświadczeń ich własnego życia. W sytuacjach gdy wymagane jest od nich danie odpowiedzi często odwlekają nieuniknione do ostatniego momentu nawet, jeśli podjęli decyzje o uchylenie się od odpowiedzi i maskowanie swoich intencji. INFp maja skłonność do składania pustych obietnic, zawsze znajdując wymówkę do usprawiedliwienia braku odpowiedzialności. Lubią sprawiać by inni byli świadomi ich braku praktyczności. Jednakże INFp mają dobry instynkt w sprawach handlowych i biznesowych, pokazując dużą elastyczność. Ta cecha połączona z ich umiejętnością wyboru solidnych zastępców pomaga im utrzymać solidną kontrolę na stanowiskach władzy.

INFp mają zdolność do pocieszania ludzi, którzy są zdenerwowani lub zmartwieni przez pomaganie im w zobaczeniu w przyszłość z optymizmem. Wśród nieznajomych INFp zachowują się szarmancko i taktownie, pokazują dobre maniery i wykształcenie. Jednakże pośród przyjaciół i rodziny mogą być bardzo swobodni i czasem zachowywać się frywolnie. Lubią drażnić innych w żartobliwy sposób by stworzyć swobodną i wolną od napięcia atmosferę. W domu INFp mogą być frywolne i kapryśne, pokazując dużą uporczywość w dostawaniu czego chcą, czasami tworząc dramatyczne sceny. Ta emocjonalna wybuchowość jest zazwyczaj krótka i znika bez konsekwencji. Ale ogólnie mają elastyczne emocje które świadomie kontrolują.

INFp są zazwyczaj nieekonomiczni w sprawach finansowych. Ciężko im porzucić swoje kapryśne pragnienia. To często prowadzi ich do trudności finansowych i może spowodować, że pożyczają się pieniędzy jeśli nie mają wystarczająco rezerw. Lubią rozrzutny styl życia i dlatego ich żądania często są większe niż zasoby. INFp częściej niż jakiekolwiek inne typy są skłonne brać ślub dla bogactwa zamiast miłości. INFp często gromadzą swoje żale by później uwolnić je na raz w odpowiedniej sytuacji. Ludzie, którzy martwią się o zdrowie i pomyślność INFP oraz słuchają problemów INFp zyskują u nich na wartości.

Plusy

Jesteś bardzo romantyczną osobą i masz doskonałą wyobraźnię. Doceniasz piękno w sztuce i życiu. Twoja twórcza natura nie znosi szarości i regularności. Często przynosisz element elegancji i oryginalności do każdej sytuacji. Rozumiesz dobrze nastroje i usposobienia innych i często używasz i swojego dobrego poczucia humoru by podnieść na duchu przyjaciół i rodzinę. Posiadasz szeroki wachlarz emocji i możesz je zastosować do wielu sytuacji. W dużym stopniu polegasz na swych emocjach, które cię prowadzą. Czasami okazujesz ludziom wielkie uczucia i możesz często idealizować innych. Gdziekolwiek idziesz często tworzysz atmosferę radości i optymizmu.

Minusy

Masz skłonność do bycia prowadzonym przez wzniosłe aspiracje do łatwego życia. Często narzekasz na swój stan fizyczny i emocjonalny. W ostateczności możesz powodować, że ludzie są tobą zmęczeni i zaczynają wątpić w szczerość dotyczącą twojej pomyślności. Czasami marnujesz za dużo czasu na błahe rozmowy i bezowocne marzenia zamiast realistycznych działań. Masz problemy ze zmuszeniem się do nieinteresujących, codziennych obowiązków, szczególnie jeśli trzeba zaangażować finanse i oszczędzać w domowym gospodarstwie. Często nie możesz się oprzeć by kupić jakiś przedmiot, który wpadnie ci w oko i dlatego często powoduje to przekroczenie budżetu.

Świadomość jest zainstalowana w wiodącym bloku. Główną wartością romantyka jest jego wspaniała wyobraźnia. Dzięki Ni jest w stanie przenikać przez przeszłość i przyszłość, czuć otaczający świat w całej jego okazałości, obserwować dynamikę obecnych zdarzeń, ponad to dzięki Fe jest zdolny by emocjonalnie zainspirować ludzi do wykonania czynności uznawanych za potrzebne.

Relacje:

Potencjalnie korzystne:

SLE (ESTp), SEE (ESFp), ILE (ENTp), LSI (ISTj)

Potencjalnie niekorzystne:

LSE (ESTj), LIE (ENTj), ESE (ESFj), IEE (ENFp)

-------
Najbardziej charakterystyczne cechy wyglądu w moim przypadku z wymienionych powyżej: szczupła sylwestka, specyficzny chód, charakterystyczne oczy, układ ust - czyli wszystkie wymienione w tym artykule :mrgreen:

natomiast z zachowania: specyficzne poczucie humoru, elegancja, romantyzm, , idealizacja własnego systemu wartości, bardzo silna uczuciowość ( czasem neurotyzm ), "instynkt w sprawach handlowych i biznesowych".

Źródło i więcej informacji na temat tego i innych typów osobowości:
http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=infp
mkl

przez SmutnaTęcza 02 sty 2014, 00:38
Wyszło mi:

ISTJ
Introvert(56%) Sensing(75%) Thinking(12%) Judging(11%)

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (56%)
You have distinctive preference of Sensing over Intuition (75%)
You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)
You have slight preference of Judging over Perceiving (11%)

przez rotten soul 02 sty 2014, 00:54
Aurora92,
ISTJ

:yeah:

No to sam nie jestem. Choć procentowość cech jest u mnie zdecydowanie większa.
rotten soul

przez aardvark3 02 sty 2014, 12:20
INTJ
Introvert(56%) iNtuitive(25%) Thinking(12%) Judging(56%)

-- 02 sty 2014, 11:23 --

http://www.16personalities.com/intj-personality
made my fucking day ;)
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

przez Zupapomidorowa 02 sty 2014, 12:52
ESFP
Extravert(67%) Sensing(1%) Feeling(50%) Perceiving(56)%
Dawniej Luktar

przez ladywind 02 sty 2014, 16:24
Dzisiaj zrobiłam test ponownie, będąc w nienajlepszym stanie psychicznym i wynik mnie zaskoczył, bowiem wyszło mi tak:

ISTJ
Introvert(72%) Sensing(12%) Thinking(50%) Judging(22%)

A wcześniej wychodziło mi INTP i 89% introwertyzmu.

Sortuj wg