Dorosle Dzieci Toksycznych Rodziców

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez NieznanySprawca 22 lis 2013, 23:29
to lenistwo siedzi w psychice, a nie w genach

Dyskusyjne stwierdzenie, ale fakt, że w większości to zależy od naszej woli.
NieznanySprawca

przez Paletka 23 lis 2013, 01:10
carlosbueno napisał(a):
mark123 napisał(a):Mnie się lenistwo z wiekiem nasilało, kiedyś jeszcze coś mi się chciało, a obecnie nie chcę mi się nic. W najwyższy "poziom" lenistwa wszedłem niedługo po tym, jak poszedłem na studia.

Dlatego nie warto iść na studia, zwłaszcza dzienne, ci którzy zaczynali prace zaraz po zawodówce, technikum, liceum to dziś zwykle są na niezłych stanowiskach albo mają dobre płatną profesję a studia ewentualnie zaocznie robili. Studia dziennie powinny być tylko dla wybitnie uzdolnionych i tylko w kierunkach ścisłych i medycznych, no ale to off top już.

studiuje sie nie tylko po to zeby odniesc wiekszy suksec zawodowy w zyciu(oczywiscie po to tez),ale też dla samego studiowania.
STUDIOWANIE JEST PRZYJEMNE od co. poza tym czlowiek rozwija sie bardziej wszechstronnie mimo wszystko niż jak siedzi w pracy calymi dniami

przez mark123 23 lis 2013, 01:16
Paletka napisał(a):STUDIOWANIE JEST PRZYJEMNE od co.

Nie dla każdego.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 23 lis 2013, 01:18
STUDIOWANIE JEST PRZYJEMNE

Paletka, zgadzam sie! bardzo lubilam studiowac... nawet myslalam zeby isc na druga podyplomowke ale ciagle brak mi forsy na to bo wyskakuja wazniejsze sprawy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 23 lis 2013, 01:23
Ja lubiłem się uczyć do końca gimnazjum, myślałem też już o studiach; ale w szkole średniej lenistwo gwałtownie wzięło górę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Paletka 23 lis 2013, 01:25
mark123 napisał(a):

Nie dla każdego.

Pewnie,że nie dla każdego. Jeżeli się wybrało kierunek, który jest niezgodny z zainteresowaniami to przekichane. Chociaż znam takich co zle wybrali ,ale potrafili sie cieszyc samym bujnym życiem towarzyskim.

Candy,w najgorszym wypadku pojdziesz dopiero na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na emeryturze to pewnie czas sie znajdzie, no chyba ze bedziesz babcią na pelen etat :D

przez mark123 23 lis 2013, 01:33
Paletka napisał(a):
mark123 napisał(a):

Nie dla każdego.

Pewnie,że nie dla każdego. Jeżeli się wybrało kierunek, który jest niezgodny z zainteresowaniami to przekichane. Chociaż znam takich co zle wybrali ,ale potrafili sie cieszyc samym bujnym życiem towarzyskim.

Czasem nie da się wybrać kierunku zgodnego z zainteresowaniami, nie zawsze ma się jakieś jasne zainteresowania albo zainteresowania są takie, że trzeba by było być bardzo mądrym, żeby dostać się na kierunek zgodny z nimi.

przez Candy14 23 lis 2013, 02:12
Paletka, czasu mam mnostwo :) Logopedia mi sie marzyla.
no chyba ze bedziesz babcią na pelen etat :D

:D nie sadze. Wnuka zapewne kilka razy w roku bede widywac jak moje dzieckon przyleci albo ja do niego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Autodestrukcja 23 lis 2013, 02:18
studiowanie jest przyjemne jak się jeszcze ma nadzieje ze po coś się studiuje i jak łączy sie z pasją i zainteresowaniami jo.

lenistwo zazwyczaj jest chyba wyuczone.. hmm?

-- So lis 23, 2013 1:18 am --

a jak chodzi o sam wątek to jestem przeciwna.
( toksycznym rodzicom)
Autodestrukcja

przez NieznanySprawca 23 lis 2013, 02:41
Autodestrukcja, a co z wrodzonym temperamentem, a wraz z nim chemią mózgu, i takie tam. :blabla:
też trzeba wziąć pod uwagę. statystycznie rzecz biorąc taki melancholik będzie częściej siedzieć i patrzeć w ścianę, niż robiący przeciąg swoją osobą choleryk. :P
NieznanySprawca

przez mark123 23 lis 2013, 14:15
Ja jestem melancholikiem z podtypem flegmatyka i mam tak, że z jednej strony dążę do nic nierobienia, a z drugiej, jeśli już coś robię, to dążę do perfekcjonizmu.

przez carlosbueno 23 lis 2013, 16:50
Paletka, No ja w sumie też wspominam studia jako chyba najlepszy okres w życiu, ale nie żeby było tak wspaniale, reszta życia po studiach i przed była jeszcze bardziej do bani. Studia mi się na nic nie przydały, wręcz zaszkodziły przynajmniej jeśli chodzi o położenie zawodowe, wg mnie dziennie studia na kierunkach typu politologia, socjologia, pedagogika, większość ekonomicznych i humanistycznych można potraktować jako przedłużenie młodości i legalnego obijania, na pewno z punktu widzenia zawodowego lepiej było pracować i ewentualnie studiować to zaocznie.
A co do toksycznych rodziców, to niestety to ja w mojej rodzinie jestem mistrzem toksyczności ale nie zamierzam mieć potomstwa także nie będę tej toksyczności przekazywał dalej. Ród od strony ojca jest skazany na wymarcie i bardzo dobrze bo mentalnie nie nadaje się do współczesności nawet jeden kuzyn o moim nazwisku co jako jedyny ma dziecko nie dał mu naszego nazwiska tylko żony bo kto by takie chciał.
Największy Forumowy Maruda

przez mark123 23 lis 2013, 17:14
carlosbueno napisał(a):A co do toksycznych rodziców, to niestety to ja w mojej rodzinie jestem mistrzem toksyczności

A w mojej rodzinie ja, ale nie od zawsze jestem mistrzem. W moich pierwszych kilku latach życia główną toksyczność stanowił alkoholizm mojego ojca, w następnych kilku latach to trudno powiedzieć, a od okresu nastoletniego to już zdecydowanie główną toksyczność stanowię ja ze swoim lenistwem. Moja matka jakoś specjalnie toksyczna nigdy nie była, wyręczanie i kontrolowanie nie są jeszcze jakąś dużą toksycznością.

przez carlosbueno 24 lis 2013, 12:59
Candy14 napisał(a):Paletka, czasu mam mnostwo :) Logopedia mi sie marzyla.
no chyba ze bedziesz babcią na pelen etat :D

:D nie sadze. Wnuka zapewne kilka razy w roku bede widywac jak moje dzieckon przyleci albo ja do niego

Córka jest w ciąży czy tylko tak teoretyzujesz. ;)

Ja to mam nadzieję że umrę szybciej od rodziców, choć oni zwłaszcza ojciec już wiekowi są.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg