Księga myśli i refleksji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 28 lip 2015, 17:43
acherontia-styx napisał(a):mark123, a może zamiast wysnuwać wyssane z palca teorie dot. własnego stanu należałoby pójść do specjalisty?

Akurat co do tego, by wiedzieć czy mam szansę być kiedyś szczęśliwy czy nie mam, uważam, że specjalista nie jest mi potrzebny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez kamila222 29 lip 2015, 12:26
monk.2000 napisał(a):Jak pogodzić przeciwieństwa? Jak nie popadać w skrajności?
To bardzo trudne.
Nawet magnes ma dwa bieguny, a komputer myśli zerem i jedynką.

Piękne:) a co do psychologii to nawet cechy mają 2 wymiary

Księga myśli i refleksji

przez mark123 15 sie 2015, 11:29
Lepsza chyba jednak kawa niż napoje energetyzujące i cola. Odkąd odstawiłem colę (i ostatnio także energetyki) i wypijam do śniadania szklankę kawy rozpuszczalnej zauważyłem, że prawie nie miewam napadów snu w ciągu dnia i jestem w miarę rozbudzony przez cały dzień.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Księga myśli i refleksji

przez mark123 24 sie 2015, 18:51
Gastrolog zalecił spożywanie płynów przez słomkę, ale jak tu pić przez słomkę, jak miewam napady silnego lęku przed słomkami.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 29 sie 2015, 21:30
Muszę chyba poprosić lekarza o skierowanie do szpitala (najlepiej pilne), a jeśli tam mnie nie wyleczą to chyba będę musiał zakończyć swoje życie. Jeśli moje życie ma wyglądać tak, jak ostatnie 3 miesiące, to już wolę ze sobą skończyć.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 04 wrz 2015, 21:27
Bezradność wobec problemów gastrycznych powoduje coraz większy wzrost agresji w moim wnętrzu, jak tak dalej pójdzie, to wkrótce chyba zacznę wyżywać się psychicznie na matce.

Księga myśli i refleksji

przez Mae 17 wrz 2015, 04:30
Czy posiadanie umiejętności zalicza się do kategorii ,,mieć" czy ,,być"?
Trolololololo
Mae

Księga myśli i refleksji

przez Arhol 17 wrz 2015, 08:24
Mae napisał(a):Czy posiadanie umiejętności zalicza się do kategorii ,,mieć" czy ,,być"?

Chyba "mieć",każda umiejętność może zostać zapomniana,utracona.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Księga myśli i refleksji

przez Imre 17 wrz 2015, 14:53
Mae napisał(a):Czy posiadanie umiejętności zalicza się do kategorii ,,mieć" czy ,,być"?

Może do żadnej z nich, tylko do kategorii "umieć"?
Imre

Księga myśli i refleksji

przez abrakadabra xx 05 paź 2015, 14:20
Fascynujące jest to ile przeżyć dostarcza świat pojedynczym jednostkom, od cierpienia po szczęście, ogrom emocji jest niesamowity. Miliardy ludzi i miliardy ich własnych światów, każdy inny. Można również cofnąć się miliony lat wstecz i wyobrazić sobie przeżycia osobników bardziej prymitywnych, jak i wstecz tak i w przyszłość, ile łez i uśmiechniętych twarzy jeszcze będzie jak nas nie będzie, ile doznań obecnie nam nie znanych, przykład: pierwotny człowiek nie miał pojęcia o cyfrowym świecie. Co dadzą ludziom nowe technologie i jakich emocji można będzie doświadczyć jeszcze? Można tak iść nawet miliardy lat do przodu i dalej i pomyśleć, że za jedyne 100 lat ludzie obecnie żyjący nie będą istnieć nigdy więcej. A co jeśli wszechświat jest pełen życia??? Nie koniecznie zaawansowanego (chociaż w takie też wierze), ale bardziej prymitywnego na zwierzęcym poziomie, gdzie istoty są świadome świata i odczuwają emocje, również świadome siebie jak np. delfin. Ile sworzeń może istnieć??? A nawet kiedy już całe życie przestanie istnieć dalej będzie istniał świat, po za zmysłami i doświadczeniami jakichkolwiek istot (chyba, że da się to obejść). I wszystko kiedy nas nie będzie :105: :roll:

Nie, nie, nic nie ćpałem, zawsze miałem takie rozkminki :D

Księga myśli i refleksji

przez mark123 23 paź 2015, 08:19
W sumie to płacę teraz za swój błąd sprzed około dwóch lat, gdybym wtedy nie zbagatelizował coraz szybszego zbierania się powietrza w żołądku i poszedł wtedy z tym do lekarza, to może obeszłoby się bez sajgonu z układem pokarmowym, który mam obecnie.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 10 lis 2015, 13:12
Pieniądze to jedno z głównych źródeł zła na świecie.

Księga myśli i refleksji

przez JERZY62 10 lis 2015, 13:25
Jeśli możesz bzykać to bzykaj bo po śmierci tego nie będziesz miał :-|
♪♪♪

Księga myśli i refleksji

przez take 13 lis 2015, 11:32
Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci.
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg