Księga myśli i refleksji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Księga myśli i refleksji

przez tahela 04 wrz 2014, 01:00
ale jednak seryjni zabójcy sa zaburzeni i psychiczni i to ostro, wychodza poza norme i trzeba sie ich bać, nic dziwnego ,ze sa czesto brani na tapete w trilerach
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Księga myśli i refleksji

przez abrakadabra xx 04 wrz 2014, 01:33
tahela napisał(a):ale jednak seryjni zabójcy sa zaburzeni i psychiczni i to ostro, wychodza poza norme i trzeba sie ich bać, nic dziwnego ,ze sa czesto brani na tapete w trilerach

tahela, no tak ale nie do końca o to mi chodziło. Chociaż większość morderców jest zaburzonych to nie każdy zaburzony jest mordercą i nie wszystkich należy się bać. Ja tam nie bałbym się spotkać z kimś zaburzonym z forum ;) Chodzi o to że "dzięki" filmom ludzie postrzegają chorych jako niebezpieczeństwo a przecież tak nie koniecznie musi być. Ktoś kto kompletnie nie ma wiedzy na temat chorób psychicznych może postrzegać takich ludzi jako zagrożenie. Mówię jak to po prostu działa, filmy odzwierciedlają tylko część prawdy no ale nie da się za bardzo nic z tym zrobić. Chodzi o szufladkowanie innych kosztem filmów kontra zerowa wiedza ludzi o chorobach. Filmy są spoko, raczej chodzi mi o pewne mechanizmy.

-- 04 wrz 2014, 01:45 --

Jeszcze dobitniej i prościej. Facet ogląda sobie film, widzi mordercę chorego na np. Chad, nie ma pojęcia co to za choroba. A teraz ten sam facet w realnym świecie idzie np. do nowej pracy i poznaje ludzi, dowiaduje się że jeden z nich ma Chad i już zaczyna szukać zagrożeń, być może nawet podświadomie, nie myśli o nim jak o zabójcy oczywiście ale filmy jednak pozostawiają wrażenie... Gdyby ludzie więcej wiedzieli o chorobach byli by postrzegani bardziej przychylnie. Filmy to tylko margines tego co chciałem powiedzieć. A swoją drogą uwielbiam takie filmy :D
abrakadabra xx

Księga myśli i refleksji

przez mark123 04 wrz 2014, 21:00
W pewnym sensie trochę dziwne, że można być skrajnym nierobem i egoistą i nigdy nie zostać tak w realu nazwanym.

-- 08 wrz 2014, 10:21:59 --

Im dłużej czytam fora, tym bardziej przekonuję się do uszkodzenia mózgu u siebie.

-- 12 wrz 2014, 14:05:09 --

Może to, że coraz bardziej czuję się zwolennikiem bardzo surowego wychowywania dzieci wynika z mojej coraz większej niechęci do siebie, że nie chcę, żeby dzieci wyrosły na takie gówna, jak ja.

-- 17 wrz 2014, 12:37:52 --

Główniejszym od higieny celem mycia zębów jest wywołanie u osoby myjącej zęby agresywnych chęci wobec ludzi.

-- 08 paź 2014, 15:57:24 --

Stworzył mnie jakiś szalony naukowiec i się podnieca tym, że nigdzie nie pasuję.

-- 11 lis 2014, 13:16:11 --

Dzieci to wcale nie są takie "kruche istotki", jak się niektórym wydaje. Z moich obserwacji wynika, że duża część dzieci, która miała patologię w domu, poza domem korzystała z dzieciństwa w miarę normalnie.

-- 11 lis 2014, 13:26:27 --

a przynajmniej mają niemało momentów, w których poza domem korzystają z dzieciństwa w miarę normalnie.

-- 01 gru 2014, 09:40:52 --

Część mojej psychiki jest tak pokręcona, że chyba wykracza poza "prawa psychologii".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Księga myśli i refleksji

przez madlen92 06 sty 2015, 04:22
psychologia, pfff
madlen92

Księga myśli i refleksji

przez mark123 15 sty 2015, 15:54
Ciekawe, na co by było nakierowane moje libido, gdybym pozbył się kompulsji sumieniowych, na które jest aktualnie nakierowane.

-- 23 sty 2015, 20:33:15 --

Gdyby była możliwość, to cofnął bym się do okresu niemowlęcego i zamienił z jakimś innym niemowlakiem mającym rodziców, którzy wychowywać będą patologicznie.

-- 23 sty 2015, 20:35:35 --

Bardzo prawdopodobne, że patologiczne wychowanie wyszłoby mi na dobre.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez devnull 25 sty 2015, 03:40
Na szybko swoje 2 grosze:

"Pamiętam wszystko, lecz nie chciałbym nic"
"Pana pies na mnie szczeka, niechaj się odpierdoli"
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Księga myśli i refleksji

przez abrakadabra xx 25 sty 2015, 04:17
Mam w coorwe refleksji ale co z tego jak już pisałem, jednak jakoś ludzie boją się zwierzać, więc ja też nie będę. No może coś błahego kiedyś wrzucę.

-- 25 sty 2015, 04:27 --

Wiecie że sodka pomaga na zgagę? Nagrodę nobla please.

-- 25 sty 2015, 04:41 --

Dlaczego nie beirzemy tego co jest (n na forum) tylko szukamy ogoś wyjkąykowego z własnych wyobrażeń? Bo nie jeden raz się zawiedliśmy i wierzymy wkoggoś wyjątkowego. Jednak to jest błąd źle szukamy, ci samotni mają zbyt wysokie wymagania i nie dostrzegają wartościoeych osób

-- 25 sty 2015, 04:43 --

wiecie że 2kc pomaga na kaca? pomaga jak /cenzura/, kiedyś piłem i zawsze mi pomagało, oto moje złote myśli (ha ha ha)

-- 25 sty 2015, 04:46 --

nie pij karwa niepij

Księga myśli i refleksji

przez katia010 25 sty 2015, 16:47
moja refleksja jest taka, że kiedyś ludzi z zaburzeniami osobowości nazywano po prostu złymi ludźmi, niedojdami. A ta cudownie brzmiąca nazwa osoba z zaburzeniami... pozwala nam mieć nadzieję, że jednak da się coś zmienić i że to nie do końca nasza wina że tak ciągle nawalamy, co nie zmienia faktu, że ludzie którzy mają z nami do czynienia dalej w nas widzą po prostu złych ludzi.
O.K. to byłoby niesprawiedliwie gdybym to wszystko podciągnęła do wszystkich tutaj osób, tak na prawdę dotyczy to tylko mnie. Nie mam pojęcia jak was odbierają, ale ja zaczynam coraz bardziej siebie się wstydzić.

Księga myśli i refleksji

przez Arhol 25 sty 2015, 23:32
Choćby dupa była pełna,i tak na polu będzie rosnąć bawełna
Choćby skały srały i tak będą udawały dyrdymały
Swego czasu,raz buraki złote,miały ochotę zrobić z genowefy dewote,a że genowefa twarda,dała im w ryj laczem Ryszarda.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Księga myśli i refleksji

przez Flora3 26 sty 2015, 00:20
Dobrze że człowiek posiada instynkt samozachowawczy ...
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

Księga myśli i refleksji

przez katia010 26 sty 2015, 02:00
gorzej jak go nie posiada

Księga myśli i refleksji

przez Flora3 26 sty 2015, 02:41
każdy posiada
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

Księga myśli i refleksji

przez Kosmaty 26 sty 2015, 10:54
czasami się wyłącza

Księga myśli i refleksji

przez abrakadabra xx 01 lut 2015, 08:59
Kiedy wchodziłem w dorosłe życie jeszcze jako nastolatek, spieprzył się mój świat. Dodatkowo zgnębił mnie ojciec, latami mnie poniżał, znęcał się psychicznie. Od tamtej pory jest już tylko gorzej. Chyba nigdy o tym nie pisałem.

Sortuj wg