Księga myśli i refleksji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 16 lut 2016, 07:56
mark123 napisał(a):Prędzej, czy później rodzice dowiedzą się, że nie chciałem studiować i że studia mi nic nie dały. Oby jednak nastąpiło to jak najpóźniej.

Jeśli studia powiększają Twoje umiejętności społeczne, uczą czegokolwiek, choćby o ludzkich zachowaniach, to studia cokolwiek Ci jednak dały. Studia to nie szkoła zawodowa.

Na didaskaliach mówiąc, odwlekanie rozwiązania pewnych spraw w życiu nie jest niczym właściwym. Tak samo jak optymalnie jest mówić prawdę komuś od razu w oczy, tak i lepiej nie czekać aż coś samo się rozwiąże, bo świat tak nie funkcjonuje, nic nie dzieje się samo.

Niestety czasami istnieje konieczność uprawiania ''sztuki' manipulacji. Jeśli powiesz teraz rodzicom, że studiujesz dla studiowania (co też ma swoje plusy), a nie na poczet przyszłego lepszego zarabiania, pewnie odetną Ci źródło finansowania. Nie zawsze w życiu można być całkowicie wiernym swoim zasadom.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 17 lut 2016, 15:53
Niepowodzenia prześladują tych, którzy ulegają chęci zemsty.

- nie ja to wymyśliłem, gdyż jestem na to zbyt ograniczony.

Księga myśli i refleksji

przez adam syn ahmeda 17 lut 2016, 17:09
"mozesz zdobyc caly swiat nie bedac doskonaly " cytat z piosenki . zachecam do jej osluchania tytul popek &mateo wodospady ale pewnie kazdy na esce slyszal jednak fajny kawalek wpada w ucho .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Księga myśli i refleksji

przez akwen 18 lut 2016, 07:49
Szczęśliwym nigdy nie będzie człowiek, który nie potrafi się cieszyć się z prostych przyjemności i nie ma woli, by się tego nauczyć -

to akurat wymyśliłem sam

Księga myśli i refleksji

przez mark123 18 lut 2016, 08:58
Mam wrażenie (może błędne), że psycholog będzie miał problem z ustaleniem źródła moich lęków.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 18 lut 2016, 09:39
Informacja jest bronią, ludziom których się nie zna najlepiej jest udzielać broni skierowanej przeciwko sobie w jak najmniejszej ilości.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 19 lut 2016, 10:58
Można próbować malować obrazki akwarelką na niebie, lecz jest to niewykonalne. Podobnie niemożliwe jest osuszenie wielkiej rzeki płomieniem słomianej pochodni lub wydobycie dźwięku przez pocieranie dwóch dobrze wyprawionych kawałków skóry. Ludzie powinni ćwiczyć swe umysły, aby taką samą niemożliwością było poruszenie ich słowami – jakiekolwiek można usłyszeć.

Księga myśli i refleksji

przez take 19 lut 2016, 11:48
Najpiękniejszą częścią ciała kobiety jest jej głowa.
F21, F42.2, F84.5

Księga myśli i refleksji

przez adam syn ahmeda 19 lut 2016, 14:57
spieszmy sie kochac ludzi bo tak szybko odchodza.
umieraja ?
nie! zaczynaja miec nas w dupie. :)
Jak mowi stare chinskie przyslowie jesli nie wiesz co powiedziec , powiedz stare chinskie przyslowie

solian 400mg

Księga myśli i refleksji

przez adam syn ahmeda 19 lut 2016, 14:58
adam syn ahmeda napisał(a):spieszmy sie kochac ludzi bo tak szybko odchodza.
umieraja ?
nie! zaczynaja miec nas w dupie. :)

temysli.pl

Księga myśli i refleksji

przez mark123 19 lut 2016, 22:34
Jestem bardzo toksyczną osobą, ale na szczęście nie funkcjonuję w życiu społecznym i nikomu nie "obarczę" swoją toksycznością.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez na_leśnik 19 lut 2016, 23:02
Cynik to idealista z wieloletnim doświadczeniem.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Księga myśli i refleksji

przez akwen 20 lut 2016, 04:03
Ludzie dobrzy i źli różnią się charakterami.Źli ludzie nie widzą w grzesznym postępku jego grzeszności i nie zaprzestają działania, gdy im się zwróci uwagę; nie chcą również, aby ktoś im mówił o ich grzesznym postępowaniu. Ludzie mądrzy są wrażliwi na dobro i zło; przestają działać, gdy się przekonają, że to powoduje zło; są wdzięczni każdemu, kto uświadamia ich o niewłaściwości postępowania.

Ślepym trzeba współczuć, ignorantom trzeba współczuć, rozkochanym w ego trzeba współczuć, bojaźliwym również trzeba współczuć.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 21 lut 2016, 15:22
Chyba tylko złość, nienawiść, pogarda i lęk są we mnie.

Sortuj wg