Księga myśli i refleksji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 07 lut 2016, 13:44
dziesięciu lat życia nie da się łatwo amputować, na pewno będą o sobie przypominać bólami fantomowymi.
Dmitry Glukhovsky (z książki Metro 2034)

Pożądanie wzbudza pragnienie posiadania. I owe pragnienie jest intencją morderstwa - Stary mnich - film Wiosna, lato, jesień, zima i ... znowu wiosna.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 08 lut 2016, 06:53
Lepiej mówić jak najmniej, w szczególności pod wpływem emocji. Jedno nieopatrznie wypowiedziane słowo może zrujnować życie, własne albo cudze.

Księga myśli i refleksji

przez wielbłądzica 08 lut 2016, 07:05
akwen napisał(a):Lepiej mówić jak najmniej, w szczególności pod wpływem emocji. Jedno nieopatrznie wypowiedziane słowo może zrujnować życie, własne albo cudze.

Słowo "przepraszam" ma najsilniejszą moc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Księga myśli i refleksji

przez mark123 08 lut 2016, 08:28
Słowo "przepraszam" powinno przestać istnieć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez wielbłądzica 08 lut 2016, 16:04
mark123 napisał(a):Słowo "przepraszam" powinno przestać istnieć.

nie martw się i tak rzadko bywa używane

Księga myśli i refleksji

przez mark123 09 lut 2016, 10:00
Refluks to nie choroba, został on uznany za chorobę tylko dla pieniędzy. Refluks to stan organizmu, który przyspiesza trawienie oraz pomaga w wypchnięciu pęcherzy powietrza z żołądka. Ci, którzy leczą refluks, krzywdzą swój organizm. A IPP to trucizny, które bardzo zaburzają pracę organizmu. Lekarze trują tym ludzi, żeby mieli więcej problemów ze zdrowiem i wykupywali więcej leków. Przejrzałem na oczy, o co chodzi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez akwen 10 lut 2016, 12:13
wielbłądzica napisał(a):
akwen napisał(a):Lepiej mówić jak najmniej, w szczególności pod wpływem emocji. Jedno nieopatrznie wypowiedziane słowo może zrujnować życie, własne albo cudze.

Słowo ''przepraszam'' ma bardzo niewielką moc.

Jeśli facet powie o słowo za dużo innemu facetowi, zawsze trochę straci w jego oczach i da mu broń przeciw sobie do jego ręki.

Kiedyś to negatywnie się odbije i to zazwyczaj w chwili, w której człowiek najmniej się tego spodziewa.

Jeśli facet powie o słowo za dużo kobiecie, to sprowadzi się o ileś stopni bliżej friendzone albo całkowitego zerwania kontaktu, ew. również wręczy jej coś, co ona może potem wykorzystać.

Słowo ''przepraszam'', niewiele tu pomoże. To tylko kolejne słowo, które nie zaklina rzeczywistości Może pomóc ew. w kontaktach z naprawdę bliskim przyjacielem, ew. w celu naprawienia minimalnie formalnych relacji, zadra pozostanie na zawsze i/lub pamięć niektórych ludzi jest niezawodna, więc ową mizerykordię przeciw nam, ta osoba także będzie mieć przeciw nam do końca swego życia.

Wracając do meritum tego tematu, kolejna sentencja:

Jeśli człowiek raz się zakazi, to będzie potem chorować całe życie. - Marian Kowalski

Księga myśli i refleksji

przez NN4V 10 lut 2016, 12:50
akwen napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):

Słowo ''przepraszam'' ma bardzo niewielką moc.

Jeśli facet powie o słowo za dużo innemu facetowi, zawsze trochę straci w jego oczach i da mu broń przeciw sobie do jego ręki.

Kiedyś to negatywnie się odbije i to zazwyczaj w chwili, w której człowiek najmniej się tego spodziewa.

Jeśli facet powie o słowo za dużo kobiecie, to sprowadzi się o ileś stopni bliżej friendzone albo całkowitego zerwania kontaktu, ew. również wręczy jej coś, co ona może potem wykorzystać.

Słowo ''przepraszam'', niewiele tu pomoże. To tylko kolejne słowo, które nie zaklina rzeczywistości Może pomóc ew. w kontaktach z naprawdę bliskim przyjacielem, ew. w celu naprawienia minimalnie formalnych relacji, zadra pozostanie na zawsze i/lub pamięć niektórych ludzi jest niezawodna, więc ową mizerykordię przeciw nam, ta osoba także będzie mieć przeciw nam do końca swego życia.

...

Erystyka prawd objawionych.
Autor oczywiście nijak nie potrafi uzasadnić swoich słów - poza może standardowym "bo tak".
A słowo przepraszam oznacza przyznanie się do błędu.
Do czegoś takiego użytkownik akwen nie jest zdolny, więc wymyśla smętne teorie deprecjonujące fundamentalne zasady interakcji miedzyludzkiej.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Księga myśli i refleksji

przez Druid 10 lut 2016, 13:50
NN4V, żeby przeprosić, najpierw trzeba skrzywdzić, a na chooj mie interakcje z ludźmi, który mają mnie za co przepraszać?
Druid

Księga myśli i refleksji

przez akwen 10 lut 2016, 14:10
Powstrzymywanie się od działanie, też jest działaniem, które cię wypełnia -

nie ja to wymyśliłem, jestem na to zbyt ograniczony.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 10 lut 2016, 15:35
Ja się czuję upokorzony, gdy wypowiadam słowo "przepraszam" i bardzo rzadko go używam i bardzo ciężko mi to słowo "przechodzi przez gardło"

Księga myśli i refleksji

przez take 10 lut 2016, 15:43
Dla niektórych znoszenie cierpienia może być bardziej problematyczne niż dla innych. Jedni mimo nędzy i bólu mogą prowadzić życie, które można uznać za normalne, inni od bólu mogą stawać się bardzo nieporadni.
F21, F42.2, F84.5

Księga myśli i refleksji

przez Druid 10 lut 2016, 22:45
Druid napisał(a):NN4V, żeby przeprosić, najpierw trzeba skrzywdzić, a na chooj mie interakcje z ludźmi, który mają mnie za co przepraszać?

Razi mnie moja wulgarna wypowiedź, tryb "żmijka" off.
Tak sobie pomyślałam, że przyczyną mojej postawy jest niechęć do odczuwania poczucia winy i/lub skłonność do jego przerzucania, co nie zmienia mojego poglądu, że lepiej dystansować się od toksycznych relacji niż dać się ponownie zranić i ponownie usłyszeć niewiele znaczące przeprosiny.
Druid

Księga myśli i refleksji

przez mark123 11 lut 2016, 12:11
Zwrot do rodziców "mamo/tato" oznacza szacunek do rodziców; zwrot "mama/tata" oznacza brak szacunku lub mały szacunek.

Sortuj wg