Księga myśli i refleksji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Księga myśli i refleksji

przez Arhol 17 paź 2013, 20:27
Nadworny błazen zawsze do usług.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Księga myśli i refleksji

przez littleMi 20 paź 2013, 21:34
Haha co wy z tą "dwójką" :P

Zastanawiam się po co ta cała błazenada "cywilizowanego" społeczeństwa.
Tylu ludzi czuje się z tym niekomfortowo. Po co nam to?
"Mamy wszyscy różne życia przed sobą. Wszyscy chcemy stworzyć sobie najbardziej bezkonfliktowe i harmonijne warunki. Wszyscy chcemy osiągnąć pełnię życia. Czy musimy zwracać się do książek i nauczycieli, do nauki, religii, filozofii, czy musimy wiedzieć tak dużo – i tak mało! – ażeby obrać jakąś drogę? Czy nie możemy być w pełni rozbudzeni i świadomi bez tortur, na które sami się skazujemy?"
— Henry Miller
Studia. Raz rozpoczęte głupio zostawić. A jednak czuję, że tu nie pasuję. Nie konieczny mi dyplom, by być szczęśliwą.
Mętlik w głowie nie pozwala na klarowne myślenie. Czuję, że otacza mnie ciemność, nie wiem, gdzie iść, co robić.
Głupie to wszystko, a ważne zarazem.
Cóż począć ze swoim życiem? Każda decyzja waży na losy przyszłości. Przeraża mnie to.
Co robić? Nikt nie wie. Trzeba się ocknąć, ale jak?
Zbuduję czołg
Złożony z części dwóch
Z mej wiary w siebie i
Niezłomnej woli, by
Ten wielki czołg
Nigdy nie poddał się

Księga myśli i refleksji

przez wieslawpas 08 lis 2013, 03:00
Suma nałogów musi być stała. Jeden rzucisz przyjdzie drugi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Księga myśli i refleksji

przez SmutnyLysy 23 gru 2013, 16:27
"Kim jestem, dokąd zmierzam..."
No właśnie :)

Księga myśli i refleksji

przez Artemizja 15 lut 2014, 09:19
Przywiązując się do kogoś możesz mieć pewność, że będziesz cierpieć. Ludzie odchodzą, prędzej, czy później, drogi się rozchodzą...w konsekwencji i tak pozostanie samotność...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Księga myśli i refleksji

przez *Ai* 08 mar 2014, 11:42
Dlaczego tylko bywam, a nie jestem wolna? Mam pamiętać każdy krok, każdą myśl, która przybliża mnie do wyjścia? Sekwencja gestów i kroków jest aż tak istotna?
*Ai*

Księga myśli i refleksji

przez mark123 12 kwi 2014, 23:06
monk.2000 napisał(a):Czy jest jakiś twór na tym świecie, który jest wieczny, nie odejdzie w niebyt?

Kwantowa świadomość, jeśli istnieje.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez DwaGuziki 13 kwi 2014, 15:11
Czy można być dwoma różnymi osobami na raz ?? Jedna umie uśmiechać się i żartować, a druga nie ma na nic siły ... :roll:
Jedna udaje, że wszystko jest w porządku, a druga nie daje już rady ...

Jak długo można żyć na takich huśtawkach ?? Raz na górze raz na dole ...

Pisać jednocześnie komedię i tragedię ...
Może tak łatwiej ...
Może to odskocznia ...
Taka maska ... by jednak żyć ...
A co jak pewnego dnia staniemy nad przepaścią ... w czasie trwania tragedii .. ??
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

Księga myśli i refleksji

przez Arhol 13 kwi 2014, 15:29
"Niech to będzie kłak czy wełna,byle była dupa pełna"

"Zabijaj to,co kochasz,przywiązanie często czyni człowieka słabszym i bardziej zależnym,ci którzy się nie przywiązują,łatwiej dostosowują się do otaczającej ich rzeczywistości"

"Bierz odpowiedzialność za to co oswoiłeś"

"Przywiązując się,pamiętaj,im silniejsza więź,tym bardziej bolesna rana w przypadku rozdzielenia"

"Żyj tak by po twojej śmierci wył nawet spadkobierca" :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Księga myśli i refleksji

przez Prakseda 13 kwi 2014, 22:33
mark123 napisał(a):
monk.2000 napisał(a):Czy jest jakiś twór na tym świecie, który jest wieczny, nie odejdzie w niebyt?

Kwantowa świadomość, jeśli istnieje.

Zgadzam się ;)

Księga myśli i refleksji

przez jetodik 13 kwi 2014, 22:56
czym jest owa "kwantowa świadomość", o której piszecie? brzmi to bardzo zagadkowo.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Księga myśli i refleksji

przez mark123 13 kwi 2014, 23:25
jetodik napisał(a):czym jest owa "kwantowa świadomość", o której piszecie? brzmi to bardzo zagadkowo.

To odpowiednik duszy w fizyce kwantowej, świadomość człowieka, która wg teorii w fizyce kwantowej nie jest bezpośrednio efektem procesów w mózgu lecz energią, która po śmierci ciała może poprzez splątanie kwantowe przenieść się w dowolne miejsce we wszechświecie lub wieloświecie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Księga myśli i refleksji

przez Akae 19 cze 2014, 23:35
Oglądałam ostatnio o tym :) na Discowery Science - Zagadki Wszechświata z Morganem Freymanem.
O mózgach mordercy również było ciekawe.

Powiadają że siedzenie na muszli klozetowej wycisza człowieka i skłania do wielorakiego myślenia (jak nie to to ta gazetka lub nawet krzyżówki)
Coś w tym jest ale i jednocześnie większość z tego filozoficznego toku myślenia można spłukać razem z zawartością, sprawdziłam XP.

Ps.Wierzyć mi się nie chce że będąc dzieckiem myślałam że może jak spłucze dodatkowo kilka skrawków papieru to może mi się jakieś życzenie spełni lol

-- 03 lip 2014, 22:32 --

W sumie to było dawno ale daje nieco do myślenia (no przynajmniej mi).
Siedziałam jak co dzień w mojej świątyni przy włączonym TV pogrążona negatywnymi myślami (typowe: do niczego się nie nadaje, robię za pasożyta itd.),miałam również otwarte okno przez które w pewnym momencie wleciało coś ala mucha. Nie przepadam za owadami (ba nawet ich nie dotknę rękami) wiec gdy tylko ją zauważyłam laczek poszedł w ruch.

O.k niby standard z tym cholerstwem i nic w tym ciekawego,jednak gdy byłam dalej pogrążona owymi myślami nie wiedzieć czemu spojrzałam po paru minutach znowu na ten parapet i zobaczyłam że owad znowu się rusza, pac drugi raz i siadam by zająć myśli ciekawym programem z TV. Nadszedł czas na reklamy,ponownie patrze na parapet a szkodnik znowu się porusza tym razem na tyle by przejść parę mm. Dało mi to nieco do myślenia i pierwszy raz w życiu zrobiło mi się żal jakiegoś przebrzydłego owada,doceniłam nawet jego wytrwałość by przeżyć.Ostatecznie go dobiłam i razem z papierem toaletowym spuściłam w klozecie XP
(łącznie 3 razy pojedynczo oberwał twardziel)

Wniosek: następnym razem gdy pomyśle o sobie jako o takim pasożycie nie zasługującym na życie przypomnę sobie owy przykład z dnia, że nawet takie durne coś nie poddaje się i chce żyć choćby się je tłukło nie wiem ile razy na dzień,gorsza od owada przecież nie będę skoro mam większy mózg.

Księga myśli i refleksji

przez mark123 03 sie 2014, 23:51
A może stworzyli mnie kosmici :pirate:

Sortuj wg