Aleksytymia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Aleksytymia

przez Siding Spring 06 wrz 2013, 10:52
Rozumiem....ale nie wiem co moglbym wiecej napisac...bo pewnie juz tradycyjne metody z pewnoscia wykorzystalas...

Aleksytymia

przez MalaMi1001 06 wrz 2013, 10:58
Więc sami widzisz, że nie ma po co żyć, skoro emocje czuje się tylko w jedną stronę. Dlatego taka aleksytymia to pewnie fajna rzecz. Przynajmniej panuje równowaga.

Aleksytymia

przez Siding Spring 06 wrz 2013, 11:07
No we wszystkim musi byc rownowaga...nawet za duzo pozytywnych emocji okresla sie chyba jako hipomanie/manie?

aleksytymia to stan patologiczny wiec uwazam ze jednak nie jest fajna.

Teraz rozumiem dlaczego piszesz w wielu wątkach o antydepresantach..chociaz jestem tez przekonany , ze podswiadomie chcesz zeby one uwolnily Cie z tych negatywnych emocji i przechylily nieco szale w strone tych pozytywnych, a nie zeby wyczyscily Cie zupelnie z emocji. Chcesz byc zdrowa iszczesliwa...i ja to rozumiem..Jakkolwiek bedzie zycze Ci powodzenia. W końcu bedzie dobrze;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Aleksytymia

przez MalaMi1001 06 wrz 2013, 11:21
Piszę, bo leczę się antydepresantami. I naprawdę nie wymagam do życia czucia pozytywnych emocji. Wystarczy, że pozbędę się negatywnych. Chciałabym chociaż raz wstać rano i zamiast gonitwy analitycznej w głowie i fantazji układać sobie w głowie plan dnia. Tylko tyle i aż tyle.

Dzięki i Tobie również życzę zdrowia.

Aleksytymia

przez Powietrzny Kowal 06 wrz 2013, 12:41
lubudubu napisał(a):aleksytymia to stan patologiczny wiec uwazam ze jednak nie jest fajna.

Proponuję napisanie kolejnej książki o aleksytymikach (tu by się kroił się level expert jak nic!) Obrazek Obrazek
(fajnie bo ci wszyscy experci logicznie miotają się ciągle między słowami "uważam" a "wydaje się" - nic pewności siebie bidulki... Obrazek)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Aleksytymia

przez agat 7 06 wrz 2013, 13:00
Musisz się poświecić Kowalku i posłużyć jako królik doświadczalny albo jak kto woli ''przedmiot'' badan naukowych, jak poznają Cie lepiej to bestseller na temat aleksytymii murowany :mrgreen:

Aleksytymia

przez anna.anakaia 06 wrz 2013, 16:14
lubudubu napisał(a):Moze jestes jedna z tych ktorzy uwazaja ,że brak wiekszosci uczuc w tym najwazniejsze empatii jest czyms co ułatwia czlowiekowi życie, ba bo przeciez nie musi tracic energii na sfere emocjonalna.

Napisałam, że nie umiałabym zrozumieć takiej osoby i skomentowałam Twój post w sposób jakim go odbieram (co jest przecież logiczne). Wypowiedź wywołała we mnie negatywne odczucia i to też napisałam. Nie było to personalnym atakiem, ani oceną osoby go piszącej.
Zastanów sie 2 razy nim skomentujesz czyjes słowa , o ile jestes w stanie.

Nie piszę czegoś czemu nie poświęcę chwili na zastanowienie. Ale właśnie dlatego, że emocje posiadam nie umiem pisać bez emocjonalnego odniesienia, które nie zawsze jest pozytywne.

MalaMi1001,
No więc skoro ja jestem hiperemocjonalna w sensie negatywnych emocji, a pozytywnych nie odczuwam to po co mi emocje w ogóle?

Zastanawiałam się często, podobnie jak ty po co mi są emocje, a właściwiej dlaczego odczuwam je w taki sposób i czy nie lepsze byłoby ich wyłączenie. U Ciebie jest to spowodowane odczuwaniem tylko negatywnych emocji, ja natomiast na co dzień jestem naszpikowana emocjami i wszystko je wywołuje, a w epizodzie choroby zmienia się to co parę godzin. Ze skrajności w skrajność. I myślę, że chyba wolałabym być ukierunkowana na odczuwanie tylko stanów depresyjnych, albo nie odczuwania niczego niż wewnętrznego miotania się.

ci wszyscy experci logicznie miotają się ciągle między słowami "uważam" a "wydaje się"

Dlatego do wszelakich wywodów o aleksytymikach lepiej podchodzić z dystansem :smile:
anna.anakaia

Aleksytymia

przez Powietrzny Kowal 06 wrz 2013, 17:15
agat 7 napisał(a):Musisz się poświecić Kowalku i posłużyć jako królik doświadczalny albo jak kto woli ''przedmiot'' badan naukowych, jak poznają Cie lepiej to bestseller na temat aleksytymii murowany :mrgreen:

Echh... Życie, życie jest nowelo... (tylko Agatek mnie na tym przeraźliwie smutnym świecie rozumie... Obrazek)
(ulewając se po drodze małą łezkę, patologicznym krokiem /ja wszyscy aleksytymicy/ udaje się na środek placu ratuszowego w jednej ręce dzierżąc klatkę a w drugiej pokaźne, królicze ucha......)

Obrazek

anna.anakaia napisał(a):Dlatego do wszelakich wywodów o aleksytymikach lepiej podchodzić z dystansem :smile:

Można Aniuśka jak się chce :D - i tak nie będzie mi dane tego odczuć :D :D :D
Najwyżej jak ktoś się czasem za mocno wnerwi - to go przeproszę i będę liczył, że mu się emocje odwrócą Obrazek
Jeśli natomiast zacznie się wściekać naprawdę poważnie - ustąpię i ucichnę na amen (jak zawsze zresztą) :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Aleksytymia

przez 0Rh+ 06 wrz 2013, 17:51
agat 7 napisał(a):Musisz się poświecić Kowalku i posłużyć jako królik doświadczalny albo jak kto woli ''przedmiot'' badan naukowych, jak poznają Cie lepiej to bestseller na temat aleksytymii murowany :mrgreen:

Świnkę łatwiej Mu będzie przegryźć ;)

Aleksytymia

przez Powietrzny Kowal 06 wrz 2013, 17:57
Obrazek
A już najlepiej, żeby świnka była młoda (i chętna do gryzienia) Obrazek Obrazek

Aleksytymia

przez 0Rh+ 06 wrz 2013, 18:06
Najlepiej żeby Mu rano szeptała w łóżku ,znaczy do uszka ;)

Aleksytymia

przez Powietrzny Kowal 06 wrz 2013, 18:08
Chrum-kfik-chrum... Obrazek

Aleksytymia

przez 0Rh+ 06 wrz 2013, 18:37
A już najlepiej, żeby świnka była młoda (i chętna do gryzienia) Obrazek

Chrum-kfik-chrum..

To ja też poproszę o różową , nooo, może być bardziej opalona ;)

Aleksytymia

przez Powietrzny Kowal 06 wrz 2013, 20:06
Naści - cwej sztuken (młody miot!) Obrazek

Obrazek

Sortuj wg