Psychiczne zmęczenie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Psychiczne zmęczenie

przez Artemizja 31 sie 2013, 18:23
Co robić, kiedy przychodzi czas, że jesteśmy strasznie zmęczeni ciągłym szarpaniem się z rzeczywistością i sobą samym? Pojawia się moment, kiedy przychodzi coś w rodzaju załamania, totalnego zmęczenia, osłabienia, braku chęci do działania i dalszego życia. Sen nie daje wytchnienia, coraz ciężej jest wstawać z łóżka. Niby wszystko jest w porządku, życie jakoś się toczy, nie ma nowych zmartwień, a z samopoczuciem i energią jest coraz gorzej. Co wtedy zrobić?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Psychiczne zmęczenie

przez Shannon 31 sie 2013, 18:50
Kiedyś tak miałam i wtedy uciekałam od rzeczywistości. Niby na wierzchu byłam obojętna, chłodna na to co się dzieje, a w głębi płakałam. Potem pomogły leki.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Psychiczne zmęczenie

przez Gods Top 10 01 wrz 2013, 14:09
Zabrzmi to banalnie, ale to prawda: zmęczenie jest sygnałem wzywającym do odpoczynku.

Jednak wg mnie w tym temacie chodzi nie tylko o zmęczenie, ale może przede wszystkim o zniechęcenie i rezygnację. A te odczucia pojawiają się wtedy, gdy ma się wrażenie, że podejmowane wysiłki nie są zwieńczone sukcesem. :?
A czym jest 'sukces' w 'kręgu zachodniej cywilizacji' (do której należymy lub aspirujemy)? - Dotarciem do celu, osiągnięciem 'szczytu'. To okrutne podejście zero-jedynkowe: osiągnąłeś - jesteś gość, nie dałeś rady - jesteś 'nikim'. :shock: Biorąc pod uwagę, że ta poprzeczka celu/szczytu będzie co trochę podnoszona (niczym marchewka wisząca przed oczami osiołka), to jest to droga do samozniszczenia. :?
Jakże inaczej pod tym względem 'sukces' pojmuje filozofia dalekiego wschodu - sukcesem jest świadome i aktywne uczestniczenie w drodze, wytrwałe dążenie do celu (często ze świadomością tego, że nigdy nie ujrzy się efektów), wspinanie się na szczyt - pokonywanie własnych słabości, stawanie się coraz doskonalszym/ą 'tu i teraz', a nie dopiero na końcu 'drogi'. :yeah:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Psychiczne zmęczenie

przez Artemizja 03 wrz 2013, 09:28
Jednak wg mnie w tym temacie chodzi nie tylko o zmęczenie, ale może przede wszystkim o zniechęcenie i rezygnację. A te odczucia pojawiają się wtedy, gdy ma się wrażenie, że podejmowane wysiłki nie są zwieńczone sukcesem.
Niekoniecznie. Psychiczne zmęczenie pojawia się nawet, gdy osiągnęło się bardzo wiele. To coś w rodzaju załamania formy...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Psychiczne zmęczenie

przez Zupapomidorowa 03 wrz 2013, 11:12
Ja jestem zmeczona swoja choroba, powinnam w tym miesiacu pronic prace magisterska ale nie czuje sie gotowa i na silach. Czy myslicie, ze takie zmeczenie psychiczne m.in. terapia i odstawieniem lekow moze tlumaczyc moje ponowne przelozenie egzaminu dyplomowego? Bardzo chcialabym miec juz go za soba ale jestem bardzo slapa i staniecie przed komisja budzi we mnie ogromny lek. Powiedzcie prosze, co robic.
Dawniej Luktar

Psychiczne zmęczenie

przez 7SeptemberNerw 03 wrz 2013, 11:47
Jednak wg mnie w tym temacie chodzi nie tylko o zmęczenie, ale może przede wszystkim o zniechęcenie i rezygnację. A te odczucia pojawiają się wtedy, gdy ma się wrażenie, że podejmowane wysiłki nie są zwieńczone sukcesem.

Jestem za.
Człowiek czuje się tak jakby stanął w miejscu. Już ma dość tego, że jest tym przysłowiowym Syzyfem i się zatrzymuje. Nie ma siły iść dalej. Wszelka energia została już wyczerpana, a co będzie teraz ? To już bez znaczenia.
Jakże inaczej pod tym względem 'sukces' pojmuje filozofia dalekiego wschodu - sukcesem jest świadome i aktywne uczestniczenie w drodze, wytrwałe dążenie do celu (często ze świadomością tego, że nigdy nie ujrzy się efektów)

Wg tego określenia znajduje się już dawno poza drogą.

Sortuj wg