Bycie mężczyzną

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Bycie mężczyzną

przez wiejskifilozof 30 sie 2013, 10:07
Mam trochę więcej lat,dowód osobisty.I to tyle :D nadal mimo 36 lat,jestem dużym chłopcem.

Bycie mężczyzną

przez zujzuj 30 sie 2013, 10:32
http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,130931.html Tu są audycje na temat męskości. Generalnie takich pozycji jak Eichelberga jest bardzo wiele... jest w dzisiejszych czasach po prostu wielki kryzys męskości a jego początki sa datowane na czas rewolucji przemysłowej, kiedy to mężczyżni zaczeli pracować całymi dniami poza domem, gdzie wczesniej byli rzemieślnikami, szewcami ...po prostu kimś i kogo sym mógł obserwować...wraz ze zmianą przemysłową, została zerwana więż i syn po prostu nie wie kim jest ojciec itd...itp... Ciekawa w tym kontekście jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne...no ale to juz inna bajka

Bycie mężczyzną

przez Tube 30 sie 2013, 10:58
zujzuj napisał(a):http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,130931.html Tu są audycje na temat męskości. Generalnie takich pozycji jak Eichelberga jest bardzo wiele... jest w dzisiejszych czasach po prostu wielki kryzys męskości a jego początki sa datowane na czas rewolucji przemysłowej, kiedy to mężczyżni zaczeli pracować całymi dniami poza domem, gdzie wczesniej byli rzemieślnikami, szewcami ...po prostu kimś i kogo sym mógł obserwować...wraz ze zmianą przemysłową, została zerwana więż i syn po prostu nie wie kim jest ojciec itd...itp... Ciekawa w tym kontekście jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne...no ale to juz inna bajka

Bardzo ciekawe spostrzeżenie
Tube

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bycie mężczyzną

przez lukk79 30 sie 2013, 11:02
zgadzam się, że jest obecnie kryzys męskości i to głównie z powodu, który opisałeś zujzuj. do tego wzrastające uniezależnienie kobiet od mężczyzn i świadomość ich własnej siły powodują, że facet traci grunt, na którym kiedyś mógł trwać. No i dla mnie, jak ktoś już napisał, męskość to odpowiedzialność, podejmowanie decyzji - bardzo ważna umiejętność, zdecydowanie i w niektórych momentach stanowczość poprzedzone obserwacją, umiarem, opanowaniem. Czujnością, hehe. No i powinien posadzić drzewo :P. Dbać o siebie żeby był zdrowy i można było na niego (zawsze) liczyć.
Pierwszy Romantyk Forum

Bycie mężczyzną

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 11:03
Candy14 napisał(a):bittersweet, taaaaaaa :lol:
Golenie jajek nie czyni nikogo mezczyzna... no chyba ze pojdzie do kosmetyczki i nie umrze przy rwaniu woskiem ;)

podobno w wąchocku mężczyzni unikają jednego ze sklepów spożywczych bo na nim widnieje szyld z napisem: DRZEMY JAJA
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Bycie mężczyzną

przez zujzuj 30 sie 2013, 11:15
To nie są moje spostrzeżenia...tylko spostrzeżenia innych facetów którzy zajmują sie tematem bardziej fachowo(no chyba że chodzi o adopcje, bo to juz moje spostrzeżenie :smile: )....Zdradzony przez ojca jest dostępny w necie, inna popularna pozycja to "Żelazny Jan" i pewnie jest ich jeszcze bardzo dużo...Jednak takim czynnikiem który wpływa na erozje męskości jest rozwój, nie tylko technologiczny, ale w dużej mierze ideologii socjalnej, ideologii konsumpcji, praktyczności ekonomicznej ... W tych audycjach jeden z psychologów zwraca uwagę na termin obecnie forsowany przez media urlopu"tacierzyńskiego" który pochodzi od macierzyński...czyli generalnie chodzi o to żeby ojciec wchodził w rolę matki...nie mówi sie o urlopie ojcowskim, tylko o urlopie podczas którego ojciec ma zastępowac matkę...no i nie którzy mogliby zapytać i co w tym złego...przeciez podział ról to fikcja i w zasadzie gwałt kultury, na człowieku...no i cała ta ideologia z którą wszyscy mamy na co dzień do czynienia

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 30 sie 2013, 14:10
zujzuj, Dlatego kobiety zwłaszcza te nie zarażone feminizmem, zwolenniczki starych podziałów ról wolą często tzw prostaków bo oni są męscy, traktują kobiety z góry, a kobieta ma wg nich siedzieć w domu i usługiwać mężowi a nie robić kariery . Na zachodzie Europy właściwie tylko murzyni i muzułmanie są jeszcze męscy dlatego cieszą oni się tam dużym powodzeniem u kobiet, bo traktują je po staroświecku, nakrzyczą i dadzą w mordę, żądają posłuszeństwa co wiele kobiet kręci bardziej niż zniewieściałe maminsynki.
Największy Forumowy Maruda

Bycie mężczyzną

przez wiejskifilozof 30 sie 2013, 14:17
Ja nie słyszałem,tej teorii ;) ale moja psycholog nie jest feministką,nawet lewicy nie lubi.Mimo,to robi karierę i jakoś małżeństwo się nie rozpada.

Bycie mężczyzną

przez Tube 30 sie 2013, 14:26
carlosbueno napisał(a):zujzuj, Dlatego kobiety zwłaszcza te nie zarażone feminizmem, zwolenniczki starych podziałów ról wolą często tzw prostaków bo oni są męscy, traktują kobiety z góry, a kobieta ma wg nich siedzieć w domu i usługiwać mężowi a nie robić kariery . Na zachodzie Europy właściwie tylko murzyni i muzułmanie są jeszcze męscy dlatego cieszą oni się tam dużym powodzeniem u kobiet, bo traktują je po staroświecku, nakrzyczą i dadzą w mordę, żądają posłuszeństwa co wiele kobiet kręci bardziej niż zniewieściałe maminsynki.

Ależ to genialnie ująłeś. Aż Ci pogratuluje :brawo:
Tube

Bycie mężczyzną

przez Zupapomidorowa 30 sie 2013, 14:35
Kurcze, ja to bym chciała odpowiedzialnego faceta. Ale Ci na których trafiam, a są to różne przedziały wiekowe - nie za bardzo chcą budować wspólne życie. Jeden z którym spotkam się niedługo ma 33 lata, mieszka sam, pracuje. Daje mi do zrozumienia, że życie osobno jest fajne bo można mieć przestrzeń dla siebie. Że nasz wspólny kolega przygasł jak zamieszkał ze swoją dziewczyną. Jezuuu...
Dawniej Luktar

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 30 sie 2013, 14:42
Luktar napisał(a):Kurcze, ja to bym chciała odpowiedzialnego faceta. Ale Ci na których trafiam, a są to różne przedziały wiekowe - nie za bardzo chcą budować wspólne życie. Jeden z którym spotkam się niedługo ma 33 lata, mieszka sam, pracuje. Daje mi do zrozumienia, że życie osobno jest fajne bo można mieć przestrzeń dla siebie. Że nasz wspólny kolega przygasł jak zamieszkał ze swoją dziewczyną. Jezuuu...

No to ten kolega to klasyczny singiel ;) no ale może się mylę, ale przynajmniej pracuje i mieszka na swoim a ja w jego wieku jestem i ciągle mam z tym kłopoty delikatnie mówiąc.
Największy Forumowy Maruda

Bycie mężczyzną

przez Zupapomidorowa 30 sie 2013, 14:45
To może być kolejny toksyczny osobnik myślący tylko o własnym tyłku i nieustającej imprezie i laskach.
Dawniej Luktar

Bycie mężczyzną

przez midorinohi 30 sie 2013, 14:46
Luktar napisał(a):Kurcze, ja to bym chciała odpowiedzialnego faceta. Ale Ci na których trafiam, a są to różne przedziały wiekowe - nie za bardzo chcą budować wspólne życie. Jeden z którym spotkam się niedługo ma 33 lata, mieszka sam, pracuje. Daje mi do zrozumienia, że życie osobno jest fajne bo można mieć przestrzeń dla siebie. Że nasz wspólny kolega przygasł jak zamieszkał ze swoją dziewczyną. Jezuuu...

Szczerze mówiąc, wyciągając wnioski z wszelkich znanych mi par to sukces osobisty nie idzie w parze ze związkiem. Albo Ty ale ktoś inny. Albo własne zasady albo wspólne. Kwestia charakteru i obrania drogi życiowej :)

Bycie mężczyzną

przez zujzuj 30 sie 2013, 16:44
carlosbueno napisał(a):zujzuj, Dlatego kobiety zwłaszcza te nie zarażone feminizmem, zwolenniczki starych podziałów ról wolą często tzw prostaków bo oni są męscy, traktują kobiety z góry, a kobieta ma wg nich siedzieć w domu i usługiwać mężowi a nie robić kariery . Na zachodzie Europy właściwie tylko murzyni i muzułmanie są jeszcze męscy dlatego cieszą oni się tam dużym powodzeniem u kobiet, bo traktują je po staroświecku, nakrzyczą i dadzą w mordę, żądają posłuszeństwa co wiele kobiet kręci bardziej niż zniewieściałe maminsynki.

To jest troche gadka sfrustrowanego grzecznego chłopca...który troche szydzi i przerysowuje fakt, że dziewczyny wolą "niegrzecznych chłopców"...To nie ma nic wspólnego z dającym w ryj wąsatym grubym prymitywnym robolem, mającym wszystko w dupie. To co opisałeś to wzór męskości Rosjanina, labo raczej obowiązujący model...Jednak właśnie tam ten kryzys tożsamości jest bardzo duży i tam w zasadzie facetów nie ma wcale...choć jest pełno gotowych dawać w mordę, chamów. Ale to zupełnie co innego

Sortuj wg