Nienawiść, niechęć do siebie i ciała

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Artemizja 12 sie 2013, 05:58
Jako, że w wątku "niechęć do ciała" w dziale PTSD zaczęły się wpisywać osoby, które odczuwają niechęć do ciała i nie przeżyły traumy, dlatego postanowiłam założyć drugi, ogólny temat. Zatem...skąd niechęć, nienawiść do ciała i jak to zmienić?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez lukk79 12 sie 2013, 22:05
ladywind napisał(a):lukk79, w sumie to obrzydzenie do siebie jest bezpodstawne ,jednak wiem jak zaburzona psychika potrafi mocno skrzywic postrzeganie siebie , ja nienawidze swojego odbicia w lustrze , widzę osobę której nie akceptuję .

nie chodzi o obrzydzenie, nie czuję obrzydzenia. czuję rozdźwięk.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Artemizja 21 cze 2015, 05:45
Na czym polegają Wasze próby przełamania niechęci do własnego ciała? Czy w ogóle takowe podejmujecie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 21 cze 2015, 07:47
Artemizja, Moja niechęć wynikała głównie z traumatycznych przeżyć których doświadczyłam ,na dodatek jestem perfekcjonistką co tylko mi we wszystkim przeszkadzało,utrudniało przełamanie wewnętrznej niechęci do swojej cielesności.Tak terapia mi pomogła bardzo przełamać te lęki i odpowiedni partner ! to razem dało dobry efekt.Mam okresy ,że to gdzieś tam wraca ale mija..
Saraid

Sortuj wg