Podejmowanie decyzji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Podejmowanie decyzji

przez carlosbueno 09 kwi 2015, 19:52
siostrawiatru napisał(a):Ja mam dwa rodzaje podejmowanie decyzji. Najczęściej podejmuję decyzję natychmiast bez zastanowienia i często pakuję się przez to w kłopoty albo rzadziej kiedy decyzja jest dla mnie bardzo trudna to czekam aż ktoś ją za mnie podejmie bo ja nie potrafię. Mogę w nieskończoność się wahać aż ktoś mnie wybawi i podejmie ją za mnie.

mam niestety tak samo a często tez zwlekam z jakąś ważną decyzją a w końcu jej w ogóle nie podejmę albo na chybił trafił.
Największy Forumowy Maruda

Podejmowanie decyzji

przez Metaxa 09 kwi 2015, 21:32
ja mam ten problem że jeśli chodzi o rzeczy mało ważne to długo się zastanawiam i analizuje..
nawet kupienie pół bochenka chleba to nie łatwa decyzja..ale za to 2 samochody kupiłam w 10 minut bez oglądania dokumentów i tym podobnych rzeczy...jednego nie widziałam na oczy a drugim nawet nie jechałam..
i to były trafne decyzje..i po sobie wiem że czym dłużej się waham i zastanawiam tym mam większe wątpliwości i nic z tego dobrego nie będzie.
nie potrafię tego zmienić..
Nawet gdy zostaniesz sam, niech Cię nie przeraża nic,
po przekroczeniu życia bram z bliskimi łączy nić,
nawet gdy zostaniesz sam do końca swoich dni,
pamiętaj,o tym ze masz mnie, tego nie zmieni nikt.

Podejmowanie decyzji

przez abrakadabra xx 11 kwi 2015, 06:17
Im dłużej się człowiek zastanawia i przesadnie analizuje tym bardziej nie pewny się staje. Oczywiście zdrowy rozsądek i analiza sytuacji wskazana, trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw i podjąć pewną decyzję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Podejmowanie decyzji

przez NN4V 11 kwi 2015, 08:03
Zrównoważenie działania w konkretnych sytuacjach jest chyba jedną z najtrudniejszych umiejętności. Popadanie w skrajności zwykle nie jest korzystne. Niestety ludzie mają tendencje do niedekwatnych reakcji. Raz się sparzyłem, więc dmucham na zimne. Niezależnie jak wiele energii marnotrawi owo dmuchanie.

Wszystko jest ze soba powiązane. Przykładowo: podejmowanie decyzji z pewnością siebie i kontrolowaniem emocji. Łatwo się pogubić we wszystkich istniejących zależnościach.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Podejmowanie decyzji

przez siostrawiatru 12 kwi 2015, 21:00
carlosbueno napisał(a):
siostrawiatru napisał(a):Ja mam dwa rodzaje podejmowanie decyzji. Najczęściej podejmuję decyzję natychmiast bez zastanowienia i często pakuję się przez to w kłopoty albo rzadziej kiedy decyzja jest dla mnie bardzo trudna to czekam aż ktoś ją za mnie podejmie bo ja nie potrafię. Mogę w nieskończoność się wahać aż ktoś mnie wybawi i podejmie ją za mnie.

mam niestety tak samo a często tez zwlekam z jakąś ważną decyzją a w końcu jej w ogóle nie podejmę albo na chybił trafił.

Ja też. Najgorsze są te decyzje, których w ogóle nie podejmę bo są później konsekwencje tego i to najczęściej nie takie jakie bym chciała a te na chybił trafił to w ogóle szkoda gadać. Nic dobrego z tego nie ma. Masakra.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 10 maja 2015, 08:43
siostrawiatru, to skoro zauważasz taką prawidłowość, to może spróbuj raz postąpić inaczej i zobacz, co się stanie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Podejmowanie decyzji

przez alka123 24 wrz 2016, 14:48
Witajcie ...

Znajdując wątek i wasze posty o problemach z podejmowaniem decyzji trochę mi ulżyło bo myślałam ze to tylko moja przypadłość ...
Obecnie jakoś bardziej to odzcuwam ... Czuję sie sfrustrowana mocno tą niemoca... dokonywania wyborów ... kompletna blokada ... :( Boje sie że jeśli zdecyduje sie na jedną opcję ze jednak ona okaze się błędna ze inna opcja mogłabyś lepsza i tak w kółko ....
Mimo ze nie mam juz 20 lat :(
Czuję że życie ucieka ... że toczy sie obok ...:(

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 26 wrz 2016, 11:41
alka123, niestety, nie można uciec od podejmowania decyzji. Może spróbuj sobie rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" każdej z opcji i zobacz, co wydaje się bardziej korzystne.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg