Podejmowanie decyzji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Podejmowanie decyzji

przez Elyse 13 sie 2013, 14:55
właśnie dziś z moim psychologiem poruszałam ten temat. Życie potrafi byc tak pokręcone, że nie trudno się zagubić. Wiele spraw nie zależy od nas. Ktoś popełni błąd a konsekwencje ponosi masę ludzi. Nie każdy mój wybór będzie dobry, ale to moje życie i ja nim kieruję a przynajmniej staram się.
Elyse

Podejmowanie decyzji

przez mark123 13 sie 2013, 16:36
carlosbueno napisał(a):Ja podejrzewam jestem nr 1 w Polsce jeśli chodzi o niemożność podejmowania decyzji. ;) kto mnie zna to wie jak u mnie to wygląda.

A ja chyba numerem 1 pod kątem zależności "moich" decyzji od matki z powodu własnego tchórzostwa i lenistwa.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 14 sie 2013, 08:43
Dla mnie możliwość podejmowania decyzji daje poczucie kontroli nad tym, co się dzieje. To ode mnie zależy, co się stanie. Wiadomo, jest to tylko częściowe, ponieważ nie wszystko zależy ode mnie. Na czynniki zewnętrzne nie mam wpływu. Samodzielne podejmowanie decyzji daje duże pole manewru i w razie przykrych konsekwencji pozawala wziąć odpowiedzialność za własne decyzje i nie zrzucać jej na kogoś innego. Ja decyduję i ja się borykam z tym, co naważyłam. Jak coś sknocę, to mogę miec pretensje jedynie do siebie. Niemniej jednak, czuję wtedy, że żyję ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Podejmowanie decyzji

przez LittleRaven 14 sie 2013, 14:02
Co do podejmowania decyzji to różnie bywa. Czasami wchodzę do sklepu biorę jakiś produkt i gdy już stoję w kolejce do kasy stwierdzam, że nie kupie tego. Potem w domu mam do siebie pretensje. Czasami nie mam takich problemów, a czasami wole jak ktos za mnie podejmie jakąś decyzje.

Podejmowanie decyzji

przez Candy14 14 sie 2013, 14:19
mark123, ładnie to ujales... nue podejmowanie decyzji i zdawanie sie na kogos to wygoda
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Podejmowanie decyzji

przez mark123 14 sie 2013, 22:08
Moja chęć zdawania się na kogoś potwierdza też moją beznadziejność. Normalny człowiek chociaż trochę decyzji podejmuje samodzielnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 24 sie 2013, 16:51
mark123, nie nazwałabym tego beznadziejnością. Raczej jest to pewnego rodzaju korzyść, ponieważ skoro nie podejmujesz decyzji, nie ponosisz za nie odpowiedzialności. Dopóki będziesz miał z tego jakiś pożytek, dopóty nie będziesz chciał nic z tym zrobić...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Podejmowanie decyzji

przez mark123 24 sie 2013, 19:40
Nefertari napisał(a):mark123, nie nazwałabym tego beznadziejnością.

Moja niechęć do podejmowania decyzji źle o mnie świadczy.

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 07 wrz 2013, 09:57
mark123, świadczy raczej o niedojrzałości, a nie o Tobie w sensie wartościowania osoby. To jest różnica...

Administrator

Podejmowanie decyzji

przez mark123 02 mar 2014, 22:42
Kiedyś miałem mniejszy problem z podejmowaniem decyzji, z wiekiem problem ten zaczął rosnąć.

Podejmowanie decyzji

przez jetodik 02 mar 2014, 23:32
zdać się na kogoś to też jest jakaś decyzja, trudno ich uniknąć ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Podejmowanie decyzji

przez piterotr 04 mar 2014, 20:35
Raczej jest to pewnego rodzaju korzyść, ponieważ skoro nie podejmujesz decyzji, nie ponosisz za nie odpowiedzialności.

Tu jest pies pogrzebany. Strach przed konsekwencją. Ale zazwyczaj nie mam z tym problemu. Chociaż to też jest względne ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 30 mar 2014, 21:12
Dlaczego podejmowanie decyzji musi być takie ciężkie? Decyzja prowadzi do zmiany. Zarówno samą decyzję jak i jej konsekwencję-zmianę-trzeba przeżyć. Tylko skąd na to brać sił?

Administrator

Podejmowanie decyzji

przez carlosbueno 30 mar 2014, 21:18
co do tematu wątku powiem tylko jedno NIENAWIDZĘ, NIENAWIDZĘ I JESZCZE RAZ NIENAWIDZĘ PODEJMOWAĆ JAKICHKOLWIEK DECYZJI, to najgorsza rzecz na tym świecie choć wiem że bez tego nie da się normalnie żyć.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg