Podejmowanie decyzji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Podejmowanie decyzji

przez Artemizja 12 sie 2013, 05:17
Jak jest u Was z podejmowaniem decyzji? Macie z tym problem?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Podejmowanie decyzji

przez mark123 12 sie 2013, 05:28
Nie lubię podejmować decyzji, bo czasem w ogóle nie wiem, jaką podjąć, a czasem nie wiem, czy moja decyzja będzie słuszna i czy inni nie będą mieli pretensji. Lepiej się czuję, gdy decyzje są podejmowane za mnie tak, jak chcą inni.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Podejmowanie decyzji

przez Ramanujan 12 sie 2013, 07:03
Na poprzedniej terapii robiłem taką tabelkę, gdzie wypisywałem plusy i minusy. Rzeczywiście takie ćwiczenie pomaga w podejmowaniu decyzji. ;)
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Podejmowanie decyzji

przez na_leśnik 12 sie 2013, 09:18
Niestety z podejmowaniem decyzji u mnie jest kiepsko. Przez większość życia byłem w tym wyręczany i niestety zawsze jestem niepewny swoich wyborów, zawsze czekam na czyjeś podpowiedzi lub po prostu "akceptację" tego, co planuję.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Podejmowanie decyzji

przez wiejskifilozof 12 sie 2013, 09:44
Staram się, i to różnie wychodzi.

Podejmowanie decyzji

przez acherontia-styx 12 sie 2013, 18:29
Ja lubię sytuacje gdy decyzję muszę podjąć od razu. Wtedy nie ma problemu, przeważnie szybko potrafię się zdecydować czego chcę. Gorzej jest w momencie gdy mam czas na podjęcie decyzji to zaczynam się zastanawiać, rozmyślać, rozważać co i jak, wtedy często pojawia się problem.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Podejmowanie decyzji

przez marimorena 12 sie 2013, 21:44
Mam duże problemy, związane głównie z brakiem sił do działania. I niską samooceną, bo zwykle kończy się na czyjejś krytyce

Podejmowanie decyzji

przez eurydyka1 12 sie 2013, 23:28
Mam z tym ogromny problem, chyba od zawsze, a w każdym razie od kiedy pamiętam. Zawsze roztrząsam każdą sprawę na wszystkie strony, kalkuluję, jakie będą plusy, ale zaraz się dyscyplinuję i mowie sobie 'ale przecież są takie i takie minusy' i tak dalej, w kółko, raz na 'tak', raz na 'nie'.

na_leśnik napisał(a):zawsze czekam na czyjeś podpowiedzi lub po prostu "akceptację" tego, co planuję.

Mam to samo.

mark123 napisał(a):Lepiej się czuję, gdy decyzje są podejmowane za mnie tak, jak chcą inni.

Też wolę, chociaż czuję, że jest to zrzucanie odpowiedzialności na innych i po tym czuję się jeszcze gorzej. Ale czasem wolę się już poddać i dać komuś innemu decydować.
Ostatnio nawet nie byłam w stanie zadzwonić i odwołać zabieg akupresury i popłakałam się tacie do słuchawki prosząc, żeby on to załatwił, bo ja nie wiem jak.. i oczywiście ciągle miałam wątpliwości, dopiero 5 minut przed planowaną godziną zabiegu zdecydowałam, że jednak nie chcę iść.

Podejmowanie decyzji

przez Bree 12 sie 2013, 23:44
na_leśnik napisał(a):Niestety z podejmowaniem decyzji u mnie jest kiepsko. Przez większość życia byłem w tym wyręczany i niestety zawsze jestem niepewny swoich wyborów, zawsze czekam na czyjeś podpowiedzi lub po prostu "akceptację" tego, co planuję.

Mam dokładnie tak samo, bardzo utrudnia mi to życie i jest sprzeczne z moim dążeniem do samodzielności :(

Podejmowanie decyzji

przez Candy14 13 sie 2013, 00:12
Nie mam z tym zadnego problemu. Zazwyczaj jestem pewna swoich wyborow a jezeli zdarza sie zle to coż... raz sie zyje :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Podejmowanie decyzji

przez carlosbueno 13 sie 2013, 14:22
Ja podejrzewam jestem nr 1 w Polsce jeśli chodzi o niemożność podejmowania decyzji. ;) kto mnie zna to wie jak u mnie to wygląda.
Największy Forumowy Maruda

Podejmowanie decyzji

przez Auman 13 sie 2013, 14:23
Nefertari napisał(a):Jak jest u Was z podejmowaniem decyzji? Macie z tym problem?

Mam i to duże problemy.
Auman

Podejmowanie decyzji

przez jasaw 13 sie 2013, 14:25
Nie mam z tym problemów, bowiem, o co mi chodzi w życiu. Wpadki oczywiście zdarzają się :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Podejmowanie decyzji

przez Candy14 13 sie 2013, 14:53
carlosbueno, trudno zaprzeczyc :mrgreen:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg