Korzyści z choroby

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Korzyści z choroby

przez elo 31 mar 2014, 19:35
w byciu zwyklym nie widze nic zlego a nawet bywaja osoby ktore za to cenie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Korzyści z choroby

przez Amarant_89 31 mar 2014, 20:06
Korzyści z choroby? Hell no!! Żadnych, kompletnie żadnych. 16 lat wyciętych z życiorysu, brak podstawowego doświadczenia w budowaniu relacji, głęboko zakorzeniony strach i lęki, sterta leków na które brakuje mi kasy, brak pracy, brak bliższej relacji i zrozumienia :roll: Więc, o jakich korzyściach mowa? :roll:
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 31 mar 2014, 20:15
Ja nie widzę nic złego w byciu na rencie.Ale,ja nie mam wielkich ambicji.Nie martwię się o bezrobocie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Korzyści z choroby

przez khaleesi 31 mar 2014, 20:19
detektywmonk, a jeśli Twoja mama umrze? co zrobisz wtedy?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 31 mar 2014, 20:23
Się zobaczy.Nie myślę, o tym.

Korzyści z choroby

przez khaleesi 31 mar 2014, 20:26
detektywmonk, no warto byłoby pomysleć o tym wczesniej bo będzie kiepsko więc za dużo korzyści dla Ciebie nie ma z takiego stanu rzeczy jak teraz masz obecnie. Rodzice wiecznie nie żyją sami musimy zadbac o swój byt.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Korzyści z choroby

przez Maggda92 31 mar 2014, 20:45
Nie ma żadnych korzyści, chyba,że mogę do nich zaliczyć ogromny lęk, urojenia i pełno głupot które się robi :roll: brak pracy i chęci do życia
Maggda92

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 31 mar 2014, 20:56
Dzięki chorobie ma swoją psycholog.A do niej chcę chodzić jeszcze ze 20 lat.Co do pracy,na razie nie szukam.

Korzyści z choroby

przez kociara 31 mar 2014, 21:02
Jedyna korzyść jak przychodzi mi na myśl, to większa wrażliwość i zrozumienie dla innych, ale to czasami jest też przekleństwem

Korzyści z choroby

przez khaleesi 31 mar 2014, 21:04
kociara, zalezy jaka choroba czy zaburzenie. Są takie co nie uczą wrażliwości i zrozumienia.

Tak szukam i szukam i serio nigdy nie ujawniłam swojemu otoczeniu mojego zaburzenia i nigdy z tego tytułu nie miałam taryfy ulgowej. zyłam jak zdrowa osoba mimo choroby i tak byłam odbierana przez równiesników.
Mistrz Avatara

Korzyści z choroby

przez Perplessa 31 mar 2014, 21:16
Tu gdzie mieszkam zaobserwowalam cale rzesze ludzi, ktorzy w jakis sposob chwala sie swoimi lub dzieci dolegliwosciami. Nie przyjmuja, po prostu nie chca sluchac innych bo sami wiedza najlepiej a juz nie daj boze probowac wskazac droge wyjscia z choroby. Utozsamiaja sie z nia lub swoje dzieci, nie chca byc zdrowi. Znam naprawde niewiele osob, ktore chca byc zdrowe albo nie chca opowiadac o swoich dolegliwosciach jesli takowe maja. Jasne,ze choroba ma korzysci-w psychologii to znany temat ;)

Korzyści z choroby

przez aptasia 31 mar 2014, 22:37
kociara napisał(a):Jedyna korzyść jak przychodzi mi na myśl, to większa wrażliwość i zrozumienie dla innych, ale to czasami jest też przekleństwem

w moim przypadku raczej większa wrażliwość i zrozumienie otoczenia wobec osoby chorej :P
nie mam już depresji (tak myślę) a np. mój ex ciągle mnie usprawiedliwia chorobą. Ale tak naprawdę to jest słabe, bo nie powinno się zdejmować z kogoś odpowiedzialności za swoje zachowania/słowa/zycie tylko dlatego, że jest chory a dodatkowo to może uczyć manipulowania otoczeniem i powoływania się ciągle na chorobę. Staram się tego uniknąć.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Korzyści z choroby

przez madseason 31 mar 2014, 23:46
niepodejmowanie wyzwań życiowych. nieskładanie nigdzie cv żeby sobie udowodnić jaka jestem beznadziejna.
ż a ł o ś ć.
no ale tak to wygląda i widać mam z tego korzyści:)
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 02 kwi 2014, 10:00
U mnie choroba pozwala nie myśleć o smutnych rzeczach.Ja myślę,czy Malwinka będzie w Pierwszej Miłości.Czy przeczytam Jacka Piekarę Ja Inkwizytor.Głód i Pragnienie.Czy mama kupi batona.

Sortuj wg