Korzyści z choroby

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Korzyści z choroby

przez silence_sadness 28 lis 2013, 14:59
rafzap, no niczym zapewne.. Ale wiara to nie wszystko. :P
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Korzyści z choroby

przez Masked_Man 28 lis 2013, 16:31
Korzysci sa takie, ze w koncu kopnalem sie w dupsko i wzialem za swoje zycie, w ktorym do jeszcze niedawna nic ciekawego sie nie dzialo :P
Masked_Man

Korzyści z choroby

przez marwil 28 lis 2013, 17:12
Te karateka :)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Korzyści z choroby

przez Masked_Man 28 lis 2013, 17:36
zabawne...
Masked_Man

Korzyści z choroby

przez potęga_umysłu 28 lis 2013, 20:19
Mówienie, że choroba ma jakieś korzyści to utwierdzanie się w niej. Można to uzasadnić choćby czytając definicję tego słowa:

"Jedno z podstawowych pojęć medycznych; ogólne określenie każdego odstępstwa od pełni zdrowia organizmu."

Cytat Anthony'ego de Mello, który wcześniej podałem dobrze pasuje do tego zagadnienia.

Korzyści z choroby

przez nerwa 28 lis 2013, 21:03
potęga_umysłu, a ja uwazam, ze własnie to nei jest utwierdzanie sie, tylko ważny etap w pokonaniu tego (ważny też w czasie terapii).

-- 28 lis 2013, 20:05 --

Bo skoro np. mam lęki bo nieświadomie chce zeby ktoś się mną zajął czy zauważył - to uświadamiając to sobie moge realizować swoje potrzeby już w świadomy sposob i wtedy nie potrzebne są te nieświadome działania mojej psychiki.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Korzyści z choroby

przez potęga_umysłu 28 lis 2013, 21:59
Masz rację w drugiej części Twojej wypowiedzi. Nie rozumiem tylko gdzie są te korzyści z choroby?

umysł świadomy = umysł zdrowy

Choroba może być tylko sygnałem uświadamiającym nam, że coś jest nie w porządku, ale wtedy każdy dąży do zdrowia.

Korzyści z choroby

przez nerwa 28 lis 2013, 22:37
np. korzyscią może być to, ze dzięki lękom czy depresji mam uwage ważnych dla mnie osób skierowaną na siebie (a np. nie umiem tej potrzeby zaspokoic w inny sposob - bo nawet nie mam jej uswiadomionej). Albo.. czas wejsc w dorosle zycie, ale boje sie tego - pojawia się agorafobia, nie moge wyjsc z domu - wiec nie musze zaczynac tego "doroslego zycia" (np. pracy czy zycia na wlasna reke) - wiec tez niejako nerwica daje mi tą korzysc, ze "nie musze" nic robić. Oczywiscie to sa pozorne korzysci.

Ale zgadzam sie, ze choroba może być sygnalem, ze cos jest nie w prozadku - tylko to, że każdy dąży wtedy do zdrowia - to bym nie powiedziała. Jesli otrzymuje sygnal, ze cos w moim zyciu jest nie halo, to biore się za jego zmiane, tak? A ile jest osob ktore leczą sie tylko lekami zamiast zmienic coś w zyciu?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Korzyści z choroby

przez potęga_umysłu 29 lis 2013, 19:47
nerwa napisał(a):tylko to, że każdy dąży wtedy do zdrowia - to bym nie powiedziała. Jesli otrzymuje sygnal, ze cos w moim zyciu jest nie halo, to biore się za jego zmiane, tak? A ile jest osob ktore leczą sie tylko lekami zamiast zmienic coś w zyciu?

Może inaczej, moim zdaniem powinno tak być, że choroba jest sygnałem do zmiany. Masz rację mówiąc, że są to tylko pozorne korzyści, może wynika to z tego, że chory pociesza się w taki sposób podczas choroby. Może takie osoby nie są zdolne to racjonalnego rozumowania? Patrząc na świat przez pryzmat choroby starają się zobaczyć jakieś korzyści choć tak naprawdę o wiele lepiej byłoby, gdyby wyzdrowiały?

Korzyści z choroby

przez hyperactive 02 gru 2013, 23:47
Ja sobie powiedziałem wprost. Jeśli wygram z chorobą, będę najsilniejszym, najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi - wtedy już nic mnie nie powstrzyma na swojej drodze życiowej. Wierzę, że dzięki chorobie pogłębię swoją wiedzę na temat własnego umysłu, pewnych zachowań itd... Oczywiście jeśli włożę w to wytężoną pracę. Tego się trzymam. WARTO !
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

Korzyści z choroby

przez potęga_umysłu 05 gru 2013, 22:52
hyperactive, bardzo dobra motywacja, jednak warto zaznaczyć, że samoświadomość jest ważna na każdym etapie życia, nieważne czy jesteś chory czy zdrowy. Mam nadzieję, że nie uważasz powyższego za korzyść z choroby.

Korzyści z choroby

przez natalia805 05 gru 2013, 22:56
potęga_umysłu napisał(a):hyperactive, bardzo dobra motywacja, jednak warto zaznaczyć, że samoświadomość jest ważna na każdym etapie życia, nieważne czy jesteś chory czy zdrowy. Mam nadzieję, że nie uważasz powyższego za korzyść z choroby.

:uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon:
"O własne zdanie najłatwiej podejrzewać milczącego."

Korzyści z choroby

przez *Ai* 05 gru 2013, 23:41
Cieszę się, że tak wiele osób dostrzega korzyści wynikające z ich zaburzeń i chorób. W przeciwnym razie, powodowane poczuciem niesprawiedliwości, gniewem i chęcią zemsty mogłyby zrobić komuś krzywdę.
*Ai*

Korzyści z choroby

przez Depakiniarz 06 gru 2013, 00:07
Moja korzyscia z CHAD na pewno jest to, ze zaczalem sie interesowac rzeczami nad ktorymi wczesniej bym przeszedl obojetnie. Zaczytywanie sie, nauka, gra na instrumentach, odkrylem wtedy w sobie talent do pisania i pewnie moje niektore rzeczy czytaliscie w pismach o grach ( jezeli jestescie graczami). Potrafilem calymi dniami nie spac i snuc pomysly co bede robil za chwile albo w nastepnych dniach. /cenzura/ z tym, ze polowa z tych pomyslow nie zostala w ogole zrealizowana, ale przynajmniej otworzylo mi to umysl.

Epizodem depresji umiarkowanej ( ktora akurat trwa w tym momencie) nie bede sie chwalil, bo i tak nie ma czym.

Sortuj wg