Korzyści z choroby

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Korzyści z choroby

przez nerwa 27 lis 2013, 22:51
Tez uwielbiam jego ksiazki! :) Fajne krotkie przypowiesci, dajace duzo do myslenia!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 28 lis 2013, 11:12
Gdyby nagle wyzdrowiał, to bym nie chodził do moich pań.A nie mogę sobie teraz wyobrazić,że nie rozmawiam z psycholog i psychiatra.

Korzyści z choroby

przez nerwa 28 lis 2013, 11:16
ja dzieki nerwicy zrezygnowalam kiedys ze studiow ktore mnie nie interesowaly, dzieki temu skonczylam inne i teraz moja praca jest zarowna moim hobby! :) Nie wiem czy bylabym w tym miejscu w ktorym jestem, gdyby nie nerwica i lęki wtedy... Moze bym skonczyla tamte studia, i meczyla sie w jakiejs beznadziejnej pracy przez reszte zycia, bo nie dowiedzialabym sie (na terapii) czego tak naprawde chce?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Korzyści z choroby

przez freda 28 lis 2013, 11:31
dzięki nerwicy rzuciłam faceta z którym miałam dziecko.zresztą on sam był jak dziecko.a teraz mam super męża :P i drugie dziecko.żyję jak chcę,choć pani nerwicy chciałabym powiedzieć do widzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

Korzyści z choroby

przez silence_sadness 28 lis 2013, 11:51
Choroba nie przynosi żadnych korzyści.. Żadnych...
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Korzyści z choroby

przez nerwa 28 lis 2013, 12:48
Prawda jest taka, ze PO COS ją mamy.. to nie jest choroba typu infekcja wirusowa czy bakteryjna. To jest cos co bierze sie z nas. Wiec skoro ją mamy to znaczy, ze chcemy ją miec i po cos nam potrzebna. Ale wiekszosc ludzi sobie tego nie uswiadamia niestety bo jeszcze za mało poznali dzialania swojej psychiki, niestety...
(oczywiscie "chcemy" - nie w takim doslownym znaczeniu, bo kazdy powie, ze to jest oczywiste, ze nie chce. Ale to jest bardziej na poziomie nieswiadomym).

Korzyści z choroby

przez Arhol 28 lis 2013, 12:57
Choróbsko nie daje żadnych korzyści,to tylko "utrudnienie" upjerdliwego żywota,nie dość że trzeba z otaczającym światem "walczyć" i się ogarniać,to jeszcze fajt wewnątrz głowy z samym sobą.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Korzyści z choroby

przez marwil 28 lis 2013, 13:01
Temat tego wątku brzmi jak kpina.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Korzyści z choroby

przez silence_sadness 28 lis 2013, 13:03
Wiec skoro ją mamy to znaczy, ze chcemy ją miec i po cos nam potrzebna.

Gorszej bzdury nie czytałam. :shock:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Korzyści z choroby

przez nerwa 28 lis 2013, 13:03
Ludzie, idzcie na terapie! :)

-- 28 lis 2013, 12:07 --

"korzyści płynące z choroby;

Dolegliwości mogą mieć charakter "ucieczki w chorobę" to znaczy mogą stanowić sposób na rozwiązanie zaistniałego konfliktu. Szczególnie ma to miejsce w sytuacji niepowodzeń, braku satysfakcji z życia czy złości i niezadowolenia z siebie. Pozycja chorego wyrażająca się ciągłym manifestowaniem dolegliwości daje wówczas możliwość wyrażenia złości wobec najbliższych i chroni pacjenta przed poczuciem klęski życiowej np. w przypadku niepowodzenia w pracy, szkole czy życiu prywatnym. Pozycja chorego daje również możliwość zdobycia większej troskliwości ze strony najbliższego otoczenia. Przy czym pacjenci raczej nie zdają sobie sprawy z korzyści płynących przyjęcia roli chorego. A odczuwane przez niech dolegliwości nerwicowe są tak przykre, że trudno im zauważyć pozytywne strony choroby."

(http://www.nerwica24.pl/nerwica_hipochondryczna.htm)

-- 28 lis 2013, 12:08 --

Wasza reakcja jest wiec w 100% naturalna ;)

-- 28 lis 2013, 12:13 --

[oczywiscie chodzi mi o nerwice, depresje - nie o schizofrenie czy tego typu zaburzenia, bo tam mechanizm jest oczywiscie inny]

Korzyści z choroby

przez rafzap 28 lis 2013, 13:38
Jedyna korzyść, jaka przychodzi mi na myśl, to to, że gdy już będzie ok to docenię to.
evil boy 4 life

Korzyści z choroby

przez silence_sadness 28 lis 2013, 14:07
rafzap, właśnie jak będzie a jak nie?

Korzyści z choroby

przez natalia805 28 lis 2013, 14:34
A mi się zdaje że kiedyś musi wyjść słońce .. Albo jestem naiwna ;-((
"O własne zdanie najłatwiej podejrzewać milczącego."

Korzyści z choroby

przez rafzap 28 lis 2013, 14:44
silence_sadness, czym by było to życie bez wiary w lepsze jutro ;)
evil boy 4 life

Sortuj wg