Korzyści z choroby

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Korzyści z choroby

przez Mightman 08 lis 2013, 10:55
wislaw nie obraź się ale idź do jakiegoś pscyhologa.... masz firmę to Cie na to stać. Wchodzę na to forum raz na kilka dni o tak przelecieć sobie tematy a praktycznie co kilka dni 2-3 nowe są Twoje..... 8) :lol: :roll: :mrgreen:

Korzyści z choroby

przez wieslawpas 12 lis 2013, 05:18
No tak jak chodze do psychologa, a tematy tworze celowo bo chce wiedziec co uważaja inni, czy to samo czuja Wydaje mi sie, jednak ze to jest kompletnie bez sensu. Zwłaszcza, jesli nie pisze sie o objawach tylko o zwykly, zyciu. Moze po prostu trzeba sobie zrobić przerwę od forum.

Korzyści z choroby

przez Mightman 12 lis 2013, 10:43
Polecam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Korzyści z choroby

przez Autodestrukcja 12 lis 2013, 11:04
no myślę, że w nerwicy ten strach przed wolnością jest konkretny. przed ramami ( a nerwica je stwarza ), przed samodzielnością, brakiem drugiego czlowieka o ktorego mozna sie oprzec ( chocby w najbardziej chory sposob )
Autodestrukcja

Korzyści z choroby

przez nerwa 12 lis 2013, 16:34
wieslawpas napisał(a):Moze to jest jakiś mechanizm podtrzymując te chorobę?

Tak, i to jest bardzo dobry mechanizm :)
Zobacz ile plusów jest z takiej nerwicy - moze nie robic nic i siedziec w domu (bo mam nerwice, lęki)
Mamy dzieki temu uwage innych ludzi (bo jestesmy chorzy, albo mamy atak i "umieramy").
Najrozniejsze rzeczy mozna "zdobyc" dzieki nerwicy. I pewnie w duzej mierze, nieswiadomie po to ją wlasnie wykorzystujemy.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Korzyści z choroby

przez zmęczona_wszystkim 12 lis 2013, 23:13
nerwa napisał(a):Zobacz ile plusów jest z takiej nerwicy - moze nie robic nic i siedziec w domu (bo mam nerwice, lęki)
Mamy dzieki temu uwage innych ludzi (bo jestesmy chorzy, albo mamy atak i "umieramy").
Najrozniejsze rzeczy mozna "zdobyc" dzieki nerwicy. I pewnie w duzej mierze, nieswiadomie po to ją wlasnie wykorzystujemy.

chyba nie wszyscy tak to jednak odbierają. Nie każdy może sobie pozwolić na siedzenie w domu, bo któregoś pięknego dnia zapuka do drzwi rzeczywistość, w bardziej lub mniej namacalny sposób. Z powodu mojej choroby nie zyskuję żadnej uwagi i taryfy ulgowej od innych, a wręcz odwrotnie. Wstydzę się jej, bo raczej odpycha ludzi, niż ich przyciąga. A i ja częściowo odpycham ludzi wiedząc, że moje durne objawy utrudniają zycie sobie i innym. Natomiast z pewnością wykorzystuję/wykorzystywałam moje dolegliwości do tego, żeby nie korzystać z życia, żeby usprawiedliwić swoje porażki, wycofanie, brak ambicji, itp.

Korzyści z choroby

przez *Ai* 12 lis 2013, 23:54
Na co musiałabym być chora, żeby mieć z tego korzyści?

-- 16 lis 2013, 15:28 --

Pytanie nieaktualne, już wiem na co :)
*Ai*

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 21 lis 2013, 16:11
Dla mnie największym plusem choroby,jest to że mam dwie super panie psycholog i psychiatrę.Mam wolne, zajmuję się czytaniem książek i mogę powiedzieć do swej koleżanki, lat 35 ( piękny biust ) że mam ochotę ją nagą pooglądać.Fajnie być chorym.

Korzyści z choroby

przez UnityMitford 21 lis 2013, 16:56
nerwa napisał(a):Zobacz ile plusów jest z takiej nerwicy - moze nie robic nic i siedziec w domu (bo mam nerwice, lęki)

po przeczytaniu pierwszego zdania, miałam nadzieję, że ten post to czysta ironia, ale chyba jednak nie :P
delikatnie mówiąc, nie wydaje mi się, aby ludzie naprawdę chorzy patrzyli na to w taki sposób
UnityMitford

Korzyści z choroby

przez karoll007 21 lis 2013, 18:25
o toto nie wiem czy chorowanie przynosi jakies korzysci, dla mnie to pasmo wszelkich niepowodzen i nie mam z tego zadnych korzysci, wrecz przeciwnie :(
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

Korzyści z choroby

przez khaleesi 21 lis 2013, 18:40
Żadne korzyści. :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Korzyści z choroby

przez zujzuj 21 lis 2013, 18:57
UnityMitford napisał(a):

po przeczytaniu pierwszego zdania, miałam nadzieję, że ten post to czysta ironia, ale chyba jednak nie :P
delikatnie mówiąc, nie wydaje mi się, aby ludzie naprawdę chorzy patrzyli na to w taki sposób

Miedzy innnymi na tym polega ta choroba...na niedostrzeganiu "korzysci"

Korzyści z choroby

przez nerwosol-men 21 lis 2013, 18:59
Korzyści z choroby- mało tego , jedynie chyba pokory uczy
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Korzyści z choroby

przez nerwa 21 lis 2013, 21:55
Chodzilo mi o to, ze korzysci nie są swiadome. Wiadomo, ze nikt z nas nie chce miec nerwicy.
Ale raczej pisalam o czyms takim, jak na zasadzie - dziecko choruje, bo to daje mu uwage rodzicow, ktos sie nim zaopiekuje itd.
Nerwica moze miec podobne działania różne - ale oczywiscie nie wybieramy tego świadomie, i z premedytacja.

i tak jak zujzuj, napisal(a?) - w tym problem, ze tego nie dostrzegamy.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg