Korzyści z choroby

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 30 sie 2013, 10:10
Nieboszczyk w wieku lat 18 miałem jedyną pracę w swym życiu,kosiłem łąki.Od 2004 siedzę na rencie.W pracy byłem 4 miesiące na stażu.

Korzyści z choroby

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 10:33
wykończony napisał(a):nie wygląda po postach byś był aż tak ograniczony
powinieneś mieć kłopoty z logicznym myśleniem, nauką zapamiętywaniem
a ty masz tylko zniekształcenie poznawcze

to ciężko powiedzieć.lekarze mi przypieli łatkę już kiedy miałem 3 latka więc z góry byłem i jestem na straconej pozycji.i przez lata brałem różne leki na to.mało tego.jako że nie miałem krewnych i nikt się mną nie zajmował siedziałem wiele lat łącznie w zakładzie w którym opuszczenie łóżka było rarytasem nie mówiąc o jakimkolwiek spacerze bo spacerów tam wogóle nie było.jedynym wyposażeniem tegoż zakłady były kraty w oknach,gołe białe ściany i telewizor szczelnie obudowany drewnem zamykany na klucz za dnia.tam dostałem zaawansowaną wszawicę i ospę.i to nie był jakiś dom opieki,przytułek czy coś w tym rodzaju.z nauką i zapamiętywaniem zawsze miałem duże problemy.
myślę że im mniej tematów jest do rozmowy tym człowiek jest bardziej chory.w dzisiejszych czasach nawet wielu chorych rozmawia o samolotach,wycieczkach,internecie,komórkach i miłości etc.czym jest zniekształcenie poznawcze?potrafisz to zdefiniować?

-- 30 sie 2013, 10:36 --

detektywmonk napisał(a):Nieboszczyk w wieku lat 18 miałem jedyną pracę w swym życiu,kosiłem łąki.Od 2004 siedzę na rencie.W pracy byłem 4 miesiące na stażu.

to pewnie twój zaniżony testosteron to jakieś rzadkie i niegrozne losowe zdarzenie bo kosiarzom to nie grozi.no chyba że struna tnąca uderzy w jądra.jednak napewno nie w takim stopniu jak u mnie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 30 sie 2013, 14:20
Ja zajmuję się tylko czytaniem książeczek,odwiedzaniem koleżanek w sklepach i oglądaniem seriali.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Korzyści z choroby

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 14:42
detektywmonk napisał(a):Ja zajmuję się tylko czytaniem książeczek,odwiedzaniem koleżanek w sklepach i oglądaniem seriali.

no to chwała ci.ja się zajmuję lotami widokowymi nad miastem,czasami lotami zagranicznymi i strzelaniem do puszek z AKMS i Mosina.seks do pięt nie dorasta przy tym
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Korzyści z choroby

przez AnYa88 30 sie 2013, 14:47
Hmm..ja nie widzę żadnych korzyści z mojej choroby..chcę się nauczyć żyć na nowo i być szczęśliwą. Może dlatego, że moja rodzina mnie nie rozumie, poniża mnie, wmawia upośledzenie...a ja mam po prostu nerwicę i czasem nie umiem sobie poradzić w jakiejś sytuacji...
Jak miałam pracę było łatwiej..miałam zajęcie, przebywałam wśród fajnych ludzi..od roku siedze w domu i dlatego znów się zamartwiam...
Nie czekaj, aż będzie łatwiej, prościej, lepiej. Nie będzie.
Trudności będą zawsze. Ucz się być szczęśliwym tu i teraz.
Bo możesz nie zdążyć..

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 30 sie 2013, 18:33
U mnie w rodzinie,każdy się pogodził z chorobą.

Korzyści z choroby

przez Dżejmson 30 sie 2013, 18:53
nieboszczyk napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ja zajmuję się tylko czytaniem książeczek,odwiedzaniem koleżanek w sklepach i oglądaniem seriali.

no to chwała ci.ja się zajmuję lotami widokowymi nad miastem,czasami lotami zagranicznymi i strzelaniem do puszek z AKMS i Mosina.seks do pięt nie dorasta przy tym

Zazdroszczę Ci tych lotów. Kiedyś podjąłem się kursu szybowcowego i lot szybowcem to dla mnie najlepsza czynność na świecie. Żaden seks czy imprezy. Czasami miałem wrażenie, że w powietrzu poryczę się ze szczęścia. Niestety jakoś stres nie pozwolił mi dokończyć kursu. Samego lotu się nie bałem, wprost go uwielbiałem. Ale chyba miałem wtedy początki nerwicy, bo od rana przed lotami dostawałem rozstroju żołądka. Chciałbym choć raz jeszcze na przynajmniej 15 min znaleźć się w powietrzu. Jak nie będę brać kiedyś psychotropów, jeśli w ogóle tak będzie, to zrobię kurs na paralotnię.
Bronią też się interesuję, więc tu też mamy coś wspólnego. Latać nie mogę, ale może chociaż bronią się zajmę, jak fundusze pozwolą.
Dżejmson

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 31 sie 2013, 15:14
Ja dziś nie licząc sprzątania schodów,zajmowałem się wyłącznie czytaniem Wilbura Smitha Oko Tygrysa.

Korzyści z choroby

przez nieboszczyk 31 sie 2013, 15:34
Dżejmson napisał(a):
Zazdroszczę Ci tych lotów. Kiedyś podjąłem się kursu szybowcowego i lot szybowcem to dla mnie najlepsza czynność na świecie. Żaden seks czy imprezy. Czasami miałem wrażenie, że w powietrzu poryczę się ze szczęścia. Niestety jakoś stres nie pozwolił mi dokończyć kursu. Samego lotu się nie bałem, wprost go uwielbiałem. Ale chyba miałem wtedy początki nerwicy, bo od rana przed lotami dostawałem rozstroju żołądka. Chciałbym choć raz jeszcze na przynajmniej 15 min znaleźć się w powietrzu. Jak nie będę brać kiedyś psychotropów, jeśli w ogóle tak będzie, to zrobię kurs na paralotnię.
Bronią też się interesuję, więc tu też mamy coś wspólnego. Latać nie mogę, ale może chociaż bronią się zajmę, jak fundusze pozwolą.

ja nie latam zawodowo tylko jako pasażer,a strzelam tylko na strzelnicy na której pracują niekonsekwentni instruktorzy i kierownik.niewiem dokładnie co ma zdrowie psychiczne do kursu na paralotnię jednak niewiem w jaki sposób chcesz zająć się bronią.rozumiem że jako klient na strzelnicy.bo o pozwoleniu na broń zapomnij.po pierwsze oprócz kosztownych egzaminów są badania psychiatryczne,badania psychologiczne oraz opinia środowiska o tobie w którym żyjesz.wystarczy że raz brałeś leki psychotropowe,skorzystałeś z poradni psychiatrycznej i masz pozamiatane.nie zataisz tego bo wszystko jest w bazie danych a w/s pozwolenia na broń mają do tego najgłębszy wgląd

-- 31 sie 2013, 15:36 --

detektywmonk napisał(a):Ja dziś nie licząc sprzątania schodów,zajmowałem się wyłącznie czytaniem Wilbura Smitha Oko Tygrysa.

podczas gdy chłopcy na podwórku grali w piłkę a pózniej całowali się publicznie,pieprzyli się w samochodach,etc ja rzucałem kamieniami w drzewa i czytałem książki.

Korzyści z choroby

przez wiejskifilozof 31 sie 2013, 15:49
Najlepsza,no jedna z najlepszych korzyści z mojej choroby;już 10 września wizyta u psycholog i psychiatry.I znowu,spędzę z tymi uroczymi, kobietami cudowne chwile w gabinecie ;)

Korzyści z choroby

przez Dżejmson 31 sie 2013, 22:02
nieboszczyk, nie interesuje mnie prawdziwa broń (palna), tylko ta bez zezwoleń, repliki itp. Zdrowie psychiczne do paralotni ma to, że na lekach jest lekko upośledzona sprawność motoryczna, a bądź do bądź jest to sport niebezpieczny.
Dżejmson

Korzyści z choroby

przez nieboszczyk 01 wrz 2013, 09:04
Dżejmson napisał(a):nieboszczyk, nie interesuje mnie prawdziwa broń (palna), tylko ta bez zezwoleń, repliki itp. Zdrowie psychiczne do paralotni ma to, że na lekach jest lekko upośledzona sprawność motoryczna, a bądź do bądź jest to sport niebezpieczny.

to może samo inwalidztwo umysłowe nie jest przeciwwskazaniem do licencji pilota paralotni,wystarczy odstawić zamulacze które łykasz?bo to było by logiczne.tak jak zasada:piłeś?nie prowadz samochodu.

Korzyści z choroby

przez wieslawpas 08 lis 2013, 02:38
czasami mam tak, ze jak jest cos trudnego w zyciu, cos co mnie meczy albo emocja albo sytuacja, albo zdarzenie
myślę sobie, że wole sie skoncetrowac na swojej nerwicy na objawach. Mysle sobie - co mnie to obchodzi, ja mam swoja nerwice.
Może to dziwne, ale dzieki temu nie musze nic robic. Moze to jest jakiś mechanizm podtrzymując te chorobę?
Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 22:29 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Korzyści z choroby

przez Saraid 08 lis 2013, 02:44
Dokladnie taki ,,syndrom kaleki,, male dziecko czesto po przebytej chorobie dlugo symuluje bo przeciez w czasie choroby jest na specjalnych warunkach ,traktowany z taryfa ulgowa .
Saraid

Sortuj wg