Nieadekwatne reakcje

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Nieadekwatne reakcje

przez mark123 14 kwi 2014, 13:34
Jakiś czas temu po raz pierwszy, odkąd pamiętam swoje życie, ojciec mi powiedział, że mnie kocha (co prawda powiedział to po pijaku, ale powiedział), normalna osoba by się pewnie ucieszyła ewentualnie po prostu nic wyraźnie negatywnego nie poczuła, a ja poczułem coś jakby złość i silną niechęć i miałem mu ochotę powiedzieć "spie.aj, nie chcę, żebyś mnie kochał".

-- 28 sie 2014, 19:14:21 --

Czasem czuję, że jestem na drodze do narodzin nienawiści do rodziców.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nieadekwatne reakcje

przez Artemizja 16 lis 2014, 15:06
Za co konkretnie miałbyś ich nienawidzić?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nieadekwatne reakcje

przez mark123 16 lis 2014, 15:20
Artemizja napisał(a):
Za co konkretnie miałbyś ich nienawidzić?

Chyba byłaby to nienawiść egoistyczna, że nie są na moich "zasadach". Do wzrostu wrogości do rodziców przyczynia się moje przewrażliwienie emocjonalne.

-- 21 lis 2014, 18:35:48 --

Nawet, gdy mi zwrócą słuszną niedużą uwagę o coś, to czasem moje wnętrze "krzyczy" np "pożałujecie tego", "zniszczę was, gnoje". Także obiektywnie pozytywne rzeczy mnie czasem też tak drażnią, gdy się rodzice czule do siebie zwrócą; gdy usłyszę, że uprawiają seks; gdy się pocałują; gdy matka zwróci się do mnie czule.

-- 17 gru 2014, 23:36:33 --

- gdy przechodzę koło jakiejś żebrzącej osoby, odczuwam wstyd

-- 26 sty 2015, 23:20:30 --

Co do rodziców, to chyba mam żal do nich, o to, że byli dla mnie dobrzy (dla niektórych pewnie nie do pomyślenia, że można mieć żal o dobroć) i jakie konsekwencje to za sobą poniosło. Wiem, że przeszłości się nie zmieni, ale często chodzi mi po głowie to, że byli dobrzy i konsekwencje tego i "nóż mi się w kieszeni otwiera". Miewam ochotę krzyczeć, że bycie dobrym dla dziecka może mieć duże konsekwencje i ukarać rodziców. Może niektórzy pomyślą, że mnie po.ało, ale zazdroszczę tym, co byli w dzieciństwie gnojeni przez rodziców oraz wnerwia mnie, gdy czytam, jak ktoś pisze, że dla dziecka trzeba być dobrym i że dziecko ma być szczęśliwe.

-- 26 sty 2015, 23:23:13 --

Jestem można powiedzieć "dzieckiem" paradoksu dobrych rodziców.

-- 19 mar 2015, 02:10:10 --

Kiedyś nie czułem do rodziców żadnej niechęci i wręcz uważałem ich za idealnych. Ale kilka sytuacji (obiektywnie co prawda błahych pierdół), które miały miejsce pomiędzy matką i ojcem w ciągu ostatnich kilku lat zmieniły moje nastawienie i zdanie o rodzicach (szczególnie jedna, która była bardzo silnym "wstrząsem" dla moich emocji i myśli). Początkowo czułem niechęć do rodziców z powodu tej sytuacji, ale im dłużej czasu minęło od sytuacji, to moja wrogość rosła i z czasem zaczęło mnie wkurzać u rodziców byle co, nawet sprawy typu prośba do mnie o wyrzucenie śmieci i nawet to, że są małżeństwem. A teraz rozumiem, że gdybym nie był w dzieciństwie przez matkę rozpieszczany, to nie byłbym tak ekstremalnie przewrażliwiony emocjonalnie i nie przeżyłbym sytuacji w taki sposób, jak przeżyłem; nie byłbym skrajnie nietolerancyjny i nie czułbym wrogości do rodziców.
Może matkę uda mi się ponownie emocjonalnie lubić, ale ojca raczej nie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg