Moralność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Moralność

przez beladin 04 lip 2014, 11:34
Bonus, Zapewne masz na myśli zasady moralne stworzone w nastym wieku. Moralność jednak cały czas ewoluuje, przystosowuje się do panujących obecnie zwyczajów. Wydaje mi się, że dla prawdziwie wolnego człowieka żyjącego w 21 wieku, moralnie poprawnym powinna być właśnie akceptacja.

detektywmonk, Mnie się wydaje, że bogatym ludziom Bóg nie jest do niczego potrzebny, no chyba że do zdobycia wpływów i zarabiania pieniędzy.
beladin

Moralność

przez Bonus 04 lip 2014, 14:11
Ja jednak myślę, że dobrobyt i pieniądze, to nie jest wszystko. Jeżeli dla kogoś są ważniejsze, pewne zasady, wartości, to dla pieniędzy ich nie zatraci.
Oczywiście, nie można być tego do końca pewnym, bo człowiek siebie nie zna do końca.

Np. jest wiele kobiet, które kochają wygodne życie, pieniądze, luksus i takie kobiety są gotowe na wiele, by to osiągnąć. Potrafią manipulować, wprowadzać w błąd, aby tylko zdobyć to, czego chcą. Takie to są nieźle wyrafinowane! Zresztą, przeważnie tak jest, że kobiety kochają luksus i pieniądze, i to się nie zmieni. Dlatego kobiety mają zawsze duże oczekiwania od życia, a biedni faceci się dla takich nie liczą.
Taka jest rzeczywistość.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Moralność

przez wiejskifilozof 04 lip 2014, 18:35
To prawda,w bogatych krajach wierzy 10-30 % ludzi ( Norwegia,Kanada) w biednych Uganda czy też Bhutan 60-99 % biedni szukają pomocy...tam na górze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moralność

przez Bonus 04 lip 2014, 21:55
Niestety, status materialny i społeczny się bardzo liczy teraz. Prawie każdy na to zwraca uwagę. Biednych ludzi się pomija, bo nic nie znaczą.
Oczywiście są sytuacje, gdzie się pomaga biednym, ale już nie często. Ale jest i tak, że, nawet jak się im pomaga, to też nie tak z dobrego serca. Są ludzie, którzy to potrafią wypominać, bo musieli pomóc. Nie jest to czystej intencji.

Moralność

przez beladin 05 lip 2014, 01:08
detektywmonk, Właśnie na tych biednych ludziach żeruje cudowny i szlachetny kościół katolicki. Pod pretekstem pomocy biednym podróżują po świecie i przygarniają kolejne zagubione duszyczki do swojego kościoła.
beladin

Moralność

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 09:49
Bonus to prawda oglądam Uwagę i Interwencję.Biedny oznacza ...nikt.
Beladin inne wiary też.Islam choćby.

Moralność

przez Bonus 05 lip 2014, 10:05
No ja też oglądam różne takie programy, bo lubię i naprawdę, wiele krzywd się dzieje, a często na tym cierpią, biedni, samotni. Wykorzystuje się ludzi, i to perfidnie.

Moralność

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 10:23
Bo biedny się nie obroni.Dlaczego biednym ludziom wciska się różne przedmioty do kupienia za 200 zł ?

Moralność

przez Bonus 05 lip 2014, 10:27
Ale naiwność też robi swoje. Niestety, ale jak ludzie będą dalej tacy naiwni, to będą ciągle wykorzystywali. Tu potrzeba czujności i rozumu.

Moralność

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 10:38
To nie takie proste.

Moralność

przez Bonus 05 lip 2014, 21:39
Proste nigdy nie jest.
Teraz wystarczy spojrzeć na dyskoteki, jakieś kluby, gdzie przychodzi tam wiele osób, bo szukają nie tylko dobrej zabawy, ale i seksu z nie wiadomo kim. Wiele dziewczyn specjalnie kręci tyłkami, bo mają chęć na seks i ich zachowanie jest niemoralne. No bo żadna, szanująca się dziewczyna nie zachowa się w taki sposób, bo nie poniży się. Ja nie wiem, jaki muszą mieć rozum takie dziewczyny, żeby w taki sposób się zachowywać? To jest skrzywiony rozum, bo tak to trzeba nazwać.
A brak inteligencji i rozumu, to katastrofa u człowieka, niestety.

-- 05 lip 2014, 20:52 --

Przeważnie tak jest, że takim dziewczynom chodzi tylko o dobrą zabawę i przyjemność. Mało która dziewczyna teraz wykazałaby się rozumem i powagą życiową.
Można być z kimś też "dla zabawy", a potem to olać i zapomnieć. Tak jak dzieje się tak, że najpierw ktoś z kimś jest, potem to się nudzi i ktoś kogoś zostawia i idzie do następnej osoby.
Ja bym sobie nie pozwolił na to, żeby mnie tak dziewczyna traktowała. A byłem już nie raz podobnie traktowany i nie akceptowałem tego, choć nigdy nie byłem z żadną dziewczyną. Jakieś tam relacje z dziewczynami miałem, z koleżankami.

Moralność

przez wiejskifilozof 06 lip 2014, 09:52
Nie chodzę w takie miejsca.To co napisałaś to prawda.

Moralność

przez Bonus 06 lip 2014, 11:21
Nie jest wcale ciekawie w takich miejscach. Różne tam się obraca towarzystwo. Oglądam ciekawy program Patryka Vegi, "Ciemna strona miasta", w którym ukazywane są prawdziwe przestępstwa.
Pokazywali w jednym odcinku, jak w warszawskich klubach, w nocy, rządzą prochy, narkotyki. Bardzo wiele młodzieży wciąga to dziadostwo na imprezach, a potem im się przewraca w głowach.

Teraz nie ma imprezy bez ćpania, picia. Oczywiście, są fajne kluby, gdzie jest kultura, ale to już rzadkość. Dlatego nie są to ciekawe miejsca.

Moralność

przez wiejskifilozof 06 lip 2014, 13:36
Ja z moją koleżanką chodzę na pizze w bardo miłe i kulturalne miejsce.To nie disco,a normalny bar.Jest tam miło,czysto i bezpiecznie.

Sortuj wg