Moralność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Moralność

przez jasaw 24 cze 2014, 17:44
Myslę, że dzisiejsze czasy niewiele różnia się od minionych, jedynie media rozdmuchują wszystko to, co kiedyś działo sie w ukryciu.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Moralność

przez Lethality 24 cze 2014, 17:44
detektywmonk napisał(a):Ale gdyby moja psycholog zaproponowała by mi seks,to bym się zgodził.

Aż przypomina mi się moja sexy psycholożka w wieku 30 lat, ale kręcił mnie bardziej jej umysł niż ciało.
Co do takich propozycji to kobieta proponująca seks ma znacznie większe szansę na spotkanie się z akceptacją niż odwrotnie :D

Koniec OT. Co do moralności to wychowałem się jak większość tak myślę Polaków wg zasad uczonych przez kościół katolicki. Indoktrynacja miała na mnie olbrzymi wpływ, z czasem jednak doszedłem do własnych zasad, część odrzuciłem, część przekształciłem. Pozbyłem się większości pruderii seksualnej i poczucia winy związanego z seksualnością człowieka. Nie przestrzegam jakichś durnych ogólnikowych zasad w stylu X przekazań: "Czcij ojca swego i matkę swoją". Moim zdaniem na szacunek trzeba sobie zasłużyć, poza tym nie wyobrażam sobie jak ktoś mógłby bezwarunkowo szanować np. ojca alkoholika, boksera. Ale te podstawowe chrześcijańskie zasady mówiące o życiu dla dobra innych osób, o byciu uczciwym zostały i dobrze mi z tym.

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 17:47
elo, masz rację do moralności można podpiąć również to, że ktoś jest uczciwy w kontaktach interpersonalnych, nie jest fałszywy, kłamliwy. Można równiez podpiąć np lekarzy czy nie biorą łapówek. W zasadzie to zbiór zachowań wszelakich decyduje o moralności. Jeśli wyrządzamy komuś krzywdę trzeba się liczyć z tym,że zostaniemy za to ukarani. Jeśli ukradniemy trafimy na komisariat a jeśli nawet nie przyłapią to normalny moralny człowiek ma wyrzuty sumienia... Chce jakoś zrehabilitować się. dlatego posiadamy coś takiego jak sumienie i zasady wyniesione z domu i każdy ma granice której nie przekroczy pomijając psychopatów bo oni mają uszkodzenie organiczne mózgu.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moralność

przez elo 24 cze 2014, 18:31
dokladnie tez tak mysle i idealnie trafilas z tymi lapowkami - tera chyba wszyscy biora albo daja
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Moralność

przez neon 24 cze 2014, 18:39
szczerość w kontaktach interpersonalnych to jakaś utopia, mozna mowic o jakims stopniu uczciwosci, ale nigdy o pernamentnym. kazdy z nas nosi w sobie grzech pierworodny ;)
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 18:44
neon, dobrze ale zawsze mozemy dązyć do naprawienia kontaktów. Jesli tak robimy to jesteśmy dobrymi ludzmi. Jeśli kumulujemy w sobie negatywne emocje odbije sie to na nas samych.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Moralność

przez Doberman 24 cze 2014, 18:45
W dzisiejszych czasach moralność należy schować do kieszeni.
Doberman

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 18:45
mozna mówić o całkowitej uczciwości z ludzmi których lubimy i myslimy, że również sa wobec nas uczciwi. Jeśli tak nie jest śmiało uwazam,że można się im odpłacić tym samym. Oko za oko.
Doberman, no bez przesady :roll:
Mistrz Avatara

Moralność

przez neon 24 cze 2014, 18:47
dlatego coraz więcej ludzi ma psa.

Moralność

przez Doberman 24 cze 2014, 18:48
khaleesi napisał(a):Doberman, no bez przesady :roll:

Jeśli okażemy się wobec kogoś moralni, to ten ktoś zazwyczaj odpłaca złem. Takie czasy.
Doberman

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 18:48
np dla mnie niepojęte jest jak Eleni wybaczyła mordercy swojej jedynej córki. Ok zrobiła to dla siebie by nie żyć nienawiścią ale ile ludzi byłoby w stanie zrobić to samo?
Mistrz Avatara

Moralność

przez wiejskifilozof 24 cze 2014, 18:50
Bonus napisał(a):Nie, nie mam żadnej dziewczyny i nigdy nie miałem. Gdybym miał w tych sprawach szczęście, to prawdopodobnie miałbym nie jedną dziewczynę.
Ale z drugiej strony nie ma sensu się pchać na siłę do dziewczyn, które są nieodpowiednie. Ja tak nie chce, bo mi to nie pasuje.

Moja kumpelki dla mnie są wszystkie odpowiednie.

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 18:51
Doberman, no niestety cios prosto w plecy.;/ Czasem komuś ufamy bezgranicznie a nie jest tego godzien. ja mam tak, że na każdego patrzę, że w głębi duszy to dobry człowiek tylko zagubiony. Złe to jest postrzeganie bo mogę się przejechać na wielu ludziach co zresztą juz miało miejsce.
Mistrz Avatara

Moralność

przez neon 24 cze 2014, 18:51
czyli jestesci sexualnie dopasowani ? :D

Sortuj wg