Moralność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Moralność

przez Ferdynand k 23 cze 2014, 14:20
Nekroschizofrenik, jak wie to też jego wina
Naczelny Użyszkodnik

Moralność

przez Bonus 23 cze 2014, 15:31
Teraz to tak się dzieje, że panuje "ciche przyzwolenie" na brak moralności. Niestety, ale my żyjemy w chorym kraju...Jeżeli kilka osób, np. w pracy, w gronie znajomych czy gdziekolwiek indziej, zachowuje się niemoralnie, to dlaczego kolejne osoby nie mogą się tak zachowywać?
Wielu ludzi o tym wie, ale nie sprzeciwiają się, godzą się na to, bo takie coś akceptują. Podobna sytuacja się dzieje na naszych drogach. W mediach było głośno o tym, po ostatnich tragediach na drogach. Jeżeli wielu pijanych ludzi wsiada do samochodu pod wpływem alkoholu, a inni to widzą, wiedzą o tym i nic z tym nie robią, to pozwalają na takie postępowanie.
Gdyby postawa społeczeństwa w naszym kraju była całkiem inna, to żyłoby się tu bardzo dobrze. Ale Polacy zasmakowali zbyt dużej wolności, i robią co chcą. Przekraczają te granice, bo uważają, że im wolno.
W czasach komunistycznych nie było tego, bo była Władza Ludowa, był pewien rygor, i ludzie się bali źle postępować. Pewnych rzeczy nie robili, bo wiedzieli, że jak Władza Ludowa by się dowiedziała, to byłoby z nimi źle. Oczywiście też były różne przestępstwa, złodziejstwa, różne zachowania ludzi, ale nie na taką skalę, jak to się dzieje teraz. Ludzie też w tamtych czasach byli trochę inni, a mentalność teraz już jest inna.
Dlatego ja uważam, że w tamtych czasach było pod tym względem lepiej.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Moralność

przez deader 23 cze 2014, 17:24
detektywmonk napisał(a):Czy ja jestem moralny,kiedy myślę o seksie z dwiema dziewczynami na raz ?

Ale się na ciebie rzucili za to :D Nigdzie co prawda nie wspomniałeś czy ma meża czy nie - bo jak nie, to obrońcy "moralności" powinni właśnie nerwowo szurać klapkiem po podłodze ze spuszczonym wzrokiem ;) Bo co to ma niby być, kobieta ktora ma dzieci staje się seksualnie niedostępna z jakiegoś powodu? Co z rozwódkami, wdowami, ofiarami gwałtu (dzięki jaśnie oświeconej deklaracji wiary lekarzy takie mamusie zaczną się pojawiać coraz liczniej)? Nagle stają się nietykalne bo z ich waginy coś wyszło zamiast wejść? :lol:

To jest całkowicie normalne i nie ma żadnego związku z moralnością, jeśli myślisz o takim seksie tylko w kontekście seksu, to hulaj dusza piekła nie ma, możesz z czystym sumieniem marzyć o orgii z dwoma, trzema, piętnastoma nawet kobietami (czy facetami). Ba, jeśli myślisz o kobietach właśnie, to jest to wręcz naturalne bo z natury jesteśmy zaprogramowani na to żeby, khe-khem, "zasiać jak najwięcej pól".

Co więcej - nie widzę nic złego nawet w tym jeśli marzysz sobie o orgii z mężatkami, czy z żonatymi facetami. Dlaczego? Ponieważ samym marzeniem nikomu krzywdy nie robisz. Niczyje małżeństwo nie upadnie, jeśli nawet nie będzie wiedziało że ktoś gdzieś tam wali sobie konia wyobrażając sobie jedno czy drugie z nich. Jestem przekonany że każdy co najmniej raz pomyślał o seksie z czyimś partnerem. Ale ponownie - co w tym złego? Zło zaczyna się kiedy pojawia się decyzja o wprowadzeniu - bądź nie - tych marzeń w rzeczywistość. Tu zaczyna się sfera moralności, ona bowiem podpowiada że to jest złe (przynajmniej w naszym kręgu kulturowym) bo może mieć realny wpływ na czyjeś życie. I zgodnie z preferowaną przez niektórych doktryną "twoja wolnośc kończy się tam gdzie zaczya się moja" - takie postępowanie jest nieakceptowalne. Twoja wolność do pożądania żony sąsiada kończy się w momencie próby realnego jej posiądnięcia. A właściwie - powinna kończyć się przed tą próbą.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moralność

przez Ferdynand k 23 cze 2014, 18:46
deader, on sto razy pisał że to mężatki więc ......
i on nie chce fantazjować -już to robi tylko ............
nie łap za słówka
Naczelny Użyszkodnik

Moralność

przez khaleesi 23 cze 2014, 19:25
deader, ale Ty poruszasz tu kwestie fantazji a tutaj chodzi o czyny. Moralnie zachowanie detektywmonka nie jest naganne więc o co chodzi z tymi rzekomymi obrońcami moralności? Nikt nie jest nawiedzony i umie odrożnić rzeczywistość od wyobrażeń.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Moralność

przez Psychoanalepsja_SS 23 cze 2014, 20:00
Bonus napisał(a):Teraz to tak się dzieje, że panuje "ciche przyzwolenie" na brak moralności. Niestety, ale my żyjemy w chorym kraju...

A czy gdziekolwiek indziej jest, czy kiedykolwiek indziej było inaczej? Może nie licząc małych totalitarno-teokratycznych państewek, a i tam bardzo szybgko w

Bonus napisał(a):Ale Polacy zasmakowali zbyt dużej wolności, i robią co chcą. Przekraczają te granice, bo uważają, że im wolno.

Jaka alternatywa, Panie majster? Cytowany niżej autorytaryzm? Moralność to kwestia osobista, ludzie mają różne na to zapatrywania. Czuję, że niektórzy chcą narzucenia tradycyjnej, wyznawanej (oficjalnie) przez większą część społeczeństwa moralności na tych, którym średnio się to podoba. "Live and let live."

...Tylko żeby tak nie było, że kiedyś ktoś ustanowi rządy autorytarne i wprowadzi pojęcie moralności bardzo różne od tego, jak Ty je pojmujesz i będziesz się czuł w takim kraju bardzo źle.

Piszesz wcześniej:
Bonus napisał(a):Dla mnie moralność jest bardzo istotna, bo jest to duża wartość. Nie mógłbym żyć bez moralności. Nawet sobie tego nie wyobrażam.
(...) Ale dla kogoś innego, moralność jest olewana, bo komuś zależy tylko na korzyściach.
Ale ja bym tak nie mógł. Nie mam takiego charakteru.

No właśnie - dla Ciebie jest to ważne, dla innych nie. Jaki w tym problem? Żyj po swojemu, pozwól innym żyć po swojemu.

Jeszcze później:
Bonus napisał(a):No właśnie.
Ale "niemoralne zachowania" powodują, że taki człowiek się poniża w oczach innych. Traci dobrą opinię. Z czasem to powoduje, że inni ludzie, którzy nie akceptują takiego postępowania, oddalają się od takiego człowieka. Poza tym i sam człowiek się z tym czuje parszywie, podle.
Ale jeśli ktoś jest zdemoralizowany, zepsuty, to i nie zależy takiej osobie na moralności. Takich ludzi jest wielu. I od takich się lepiej trzymać z daleka.

Niech więc 'poniżają się w oczach innych'. To tylko i wyłącznie sprawa pana X, czy on się dobrze czuje z tym, że na skutek popełnienia "niemoralnych zachowań" "traci dobrą opinię". Zachował się w sposób nieakceptowany przez resztę społeczeństwa? Reszta społeczeństwa może po prostu się od niego "trzymać z daleka". Nie trzeba autorytaryzmu.

Aha... Co Ty masz z tą moralnością? :)

Moralność

przez wiejskifilozof 24 cze 2014, 09:37
khaleesi napisał(a):deader, ale Ty poruszasz tu kwestie fantazji a tutaj chodzi o czyny. Moralnie zachowanie detektywmonka nie jest naganne więc o co chodzi z tymi rzekomymi obrońcami moralności? Nikt nie jest nawiedzony i umie odrożnić rzeczywistość od wyobrażeń.

Ale gdyby moja psycholog zaproponowała by mi seks,to bym się zgodził.

Moralność

przez Bonus 24 cze 2014, 11:13
Seks to nie wszystko w życiu. Ja nie skupiam się na seksie, bo to tylko dodatek i pewna forma rozrywki do życia. Nie jestem "desperatem seksualnym", nie robię z siebie jakiegoś debila po to, by mieć seks za wszelką cenę. Ja się śmieje z takich typków, którzy są nakręceni na punkcie seksu, i wypatrują kobiety i to te atrakcyjne, aby z nimi "zaliczać" seks. Tacy to mają nieźle narąbane pod czaszką...

Moralność

przez wiejskifilozof 24 cze 2014, 14:18
Ty pewnie masz już dziewczynę, ja ciągle fantazję.

Moralność

przez Bonus 24 cze 2014, 14:50
Nie, nie mam żadnej dziewczyny i nigdy nie miałem. Gdybym miał w tych sprawach szczęście, to prawdopodobnie miałbym nie jedną dziewczynę.
Ale z drugiej strony nie ma sensu się pchać na siłę do dziewczyn, które są nieodpowiednie. Ja tak nie chce, bo mi to nie pasuje.

Moralność

przez khaleesi 24 cze 2014, 16:22
Bonus napisał(a):Seks to nie wszystko w życiu. Ja nie skupiam się na seksie, bo to tylko dodatek i pewna forma rozrywki do życia. Nie jestem "desperatem seksualnym", nie robię z siebie jakiegoś debila po to, by mieć seks za wszelką cenę. Ja się śmieje z takich typków, którzy są nakręceni na punkcie seksu, i wypatrują kobiety i to te atrakcyjne, aby z nimi "zaliczać" seks. Tacy to mają nieźle narąbane pod czaszką...

I to Ci się chwali, że nie jesteś desperatem i nie rzucasz się na pierwszą lepszą co się trafi i Cię zechce.
detektywmonk no bez przesady toż ona chyba mężatka jest. Fantazje ok ale wiemy, że i tak to sfera marzeń Twoich i tak pozostanie. Na szczęscie. :D
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Moralność

przez dar 24 cze 2014, 16:58
Moralność ma bardzo dużą wartość w moim życiu. Często kieruje się moralnością w moim postępowaniu. Przez to że moralność stanowi jedną z zasad życia którymi się kieruje zaczyna mnie denerwować wszechobecne przyzwolenie na brak moralności w społeczeństwie.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Moralność

przez Bonus 24 cze 2014, 17:03
Bo w dzisiejszej rzeczywistości, panuje przyzwolenie na "brak moralności". Zresztą nie tylko na to. Wszystko zależy od człowieka, jego osobowości.

Moralność

przez elo 24 cze 2014, 17:41
ale moralnosc to nie tylko sam seks co nie (?) ja nie uprawiam ale do bycia moralnym sporo mi brakuje po prostu zwyczajnie jestem na to za slaba
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY