Moralność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Moralność

przez deader 10 sie 2013, 20:43
poem, chodzi ci o takie sytuacje jak, przykładowo: ocaliłaś życie przebiegającego na czerwonym świetle dzieciaka, ale nie dlatego że tak szybko sprawnie zareagowałaś tylko dlatego że akurat robiłaś sobie makijaż podczas jazdy, zjechałaś z drogi i przypadkiem stajesz się bohaterką?

Ja mam w pracy czasem takie akcje, słyszę pochwały za super-wykonane zlecenie, kiedy wiem że od strony produkcyjnej było banalne, jedynie inni nie ogarniają moich maszyn i oprogramowania i nie wiedzą że mogę zdziałać dane "cudo". Myślę sobie wtedy właśnie że "kurde, chwalą mnie za coś co właściwie wymagało 2 minut roboty..."
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Moralność

przez mark123 19 cze 2014, 15:43
deader napisał(a):Metaforycznie. Każdy ma coś co może określić metaforycznie jako swojego "boga". Dla jednych będzie to mamona, dla innych praca, dla jeszcze innych np. bycie uczciwym. Te pierwsze trzy przykazania z dekalogu można traktować jako nakaz szacunku dla tego, co dla ciebie ważne.

To w takim razie nie każdy, kto przestrzega przykazania 1 i 3, postępuje dobrze.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Moralność

przez Bonus 19 cze 2014, 22:02
Dla mnie moralność jest bardzo istotna, bo jest to duża wartość. Nie mógłbym żyć bez moralności. Nawet sobie tego nie wyobrażam.
Niestety, ale pewne przyjemności, korzyści dla własnego celu są nieważne, gdy w grę wchodzi moralność. Ale dla kogoś innego, moralność jest olewana, bo komuś zależy tylko na korzyściach.
Ale ja bym tak nie mógł. Nie mam takiego charakteru.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moralność

przez Bukowski 19 cze 2014, 22:27
Moralność to nic innego jak granice nieetycznych zachowań w granicach przyzwoitości.
Bukowski

Moralność

przez Bonus 19 cze 2014, 22:40
No właśnie.
Ale "niemoralne zachowania" powodują, że taki człowiek się poniża w oczach innych. Traci dobrą opinię. Z czasem to powoduje, że inni ludzie, którzy nie akceptują takiego postępowania, oddalają się od takiego człowieka. Poza tym i sam człowiek się z tym czuje parszywie, podle.
Ale jeśli ktoś jest zdemoralizowany, zepsuty, to i nie zależy takiej osobie na moralności. Takich ludzi jest wielu. I od takich się lepiej trzymać z daleka.

Moralność

przez wiejskifilozof 22 cze 2014, 18:25
Czy ja jestem moralny,kiedy myślę o seksie z dwiema dziewczynami na raz ?

Moralność

przez Ramanujan 22 cze 2014, 18:28
detektywmonk, a nie możesz wybrać jednej? ;)
Ramanujan

Moralność

przez wiejskifilozof 22 cze 2014, 18:35
Co dwie głowy to nie jedna ;)

Moralność

przez khaleesi 22 cze 2014, 18:58
Ma znaczenie dla mnie duże. Nie podałabym ręki osobie pozbawionej zasad moralnych. Wręcz czuje do takich osób obrzydzenie. Zawsze tak postępuje by bez wstydu móc spojrzeć w lustro i się szanować i nie wstydzić przeszłości. Bardzo zle świadczy o osobach które pozbywają się dobrych cech by móc osiągnąć korzyści. Są wartości których nie da się kupić a człowiek który np dla pieniedzy się zeszmaci jest dla mnie spalony. Wolałabym umrzeć z głodu ale to ja bo mam zasady i wartości żelazne które nie zmienią się nigdy pod wpływem innych.
Moralności pozbawione są kochanki sypiające z żonatymi facetami, uwodzące innych zajętych facetów. Nie rozumiem panien które łykają kłamstwa jak pelikany, że facet np jest z żoną w separacji. To typowy przykład naiwności i zeszmacenia. W separacji[czytac zajęty.ma na papierze zonę]czytać nie tykać więc nie ma i usprawiedliwienia, że się nie widziało. Nie znoszę takiej relatywności i giętkości i poglądy zmieniające się pod wpływem czegoś. Jeśli nie toleruje się szmacenia nie można tolerować kochanek bo to osoby pozbawione moralności. Na chama pchają się do zycia innych osób. Takiej osobie przydałoby się napluć w twarz. Brzydzę się takimi zachowaniami.Widziały gały co brały i taka trzecia niech nie mysli,że ona taka wyjątkowa po prostu jest łatwa:) Zawsze miażdżyło mnie takie postrzeganie kochanek Wszystko spoko bo zdradza nie mnie ale jakby to mnie dotyczyło to już się dzieje. To jest szmacenie i pozbawienie normalnych ludzkich odruchów. Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Moralność

przez refren 23 cze 2014, 01:18
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam sie w niewolę" (1 kor 6,12) - To mój ideał, który chciałabym osiągnąć, nie wiem czy kiedyś mi się to uda, ale jest kierunek.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Moralność

przez wiejskifilozof 23 cze 2014, 09:12
Ja chętnie poszedł bym do łóżka z koleżanką,która ma dzieci.Tylko żadna i seksu nie proponuję.Uwolnić seks od zakazów religijnych.

Moralność

przez Bonus 23 cze 2014, 12:09
Teraz ludzie często postępują niemoralnie, i olewają to. Przeważnie jest tak, że ludzie nie zastanawiają się nad tym, że ktoś inny cierpi, przez "niemoralne zachowanie", podłych ludzi.
Jeżeli ktoś ma przyjemność, korzyści, to głównie skupia się na sobie, aby jemu było dobrze, inni się nie liczą. Są to ludzie egoistyczni, narcystyczni. Takie osoby, nawet mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że zachowują się niemoralnie, ponieważ są zaślepieni, przyjemnościami, korzyściami. Poza tym, osoby, które tak postępują, nie mają też honoru, ani godności. Nikt normalny, wartościowy nie będzie tolerował takich osób.

-- 23 cze 2014, 11:17 --

To, że są kobiety, ładne, atrakcyjne i szczycą się tym, nie znaczy, że muszą to wykorzystywać do niemoralnych rzeczy. I co z tego, że kobiety są atrakcyjne? Czy to jest, jakiś pretekst do "nieszanowania się?", niszczenia swojej godności? Ja w ogóle nie rozumiem takiego przekonania, że "jak są atrakcyjne kobiety, to od razu trzeba je wykorzystać seksualnie, bo tylko do tego się nadają". To kto w taki sposób myśli? Każdy kto postępuje niemoralnie, prędzej czy później na tym traci. Jak ktoś sobie z tego zdaje sprawę.

Moralność

przez Ferdynand k 23 cze 2014, 13:03
detektywmonk napisał(a):Ja chętnie poszedł bym do łóżka z koleżanką,która ma dzieci.Tylko żadna i seksu nie proponuję.Uwolnić seks od zakazów religijnych.

Chcesz posuwać czyjąś żonę i skarżysz się że to zasada religijna?
weź się stuknij każdy normalny facet by ci przy....lił
i się nie dziwię i żadna porządna kobieta tak nie robi i to nie ma związku z religją
weź skończ pierniczyć te lewackie poglądy bo w d..... byłeś i g........ widziałeś a chcesz
rządzić i decydować co jest ok a co nie
Naczelny Użyszkodnik

Moralność

przez Psychoanalepsja_SS 23 cze 2014, 14:11
Ferdynand k napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ja chętnie poszedł bym do łóżka z koleżanką,która ma dzieci.Tylko żadna i seksu nie proponuję.Uwolnić seks od zakazów religijnych.

Chcesz posuwać czyjąś żonę i skarżysz się że to zasada religijna?
weź się stuknij każdy normalny facet by ci przy....lił
i się nie dziwię i żadna porządna kobieta tak nie robi i to nie ma związku z religją
weź skończ pierniczyć te lewackie poglądy bo w d..... byłeś i g........ widziałeś a chcesz
rządzić i decydować co jest ok a co nie

Ty, a to nie raczej na owej żonce spoczywa główny ciężar 'grzechu' cudzołóstwa? To ona jest w związku (zakładam, że w związku stricte monogamicznym, wykluczającym kontakty seksualne z innymi osobami), to ona przyrzekała czystość pozamałżeńską, nie singielek, który mógłby ewentualnie ją bzyknąć.

Sortuj wg