Modyfikowanie swojej osobowości.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez carlosbueno 04 sie 2013, 21:45
Ja tez się czasem zastanawiam czy nie jestem ekstrawertykiem , na pewno prowadzę bardziej introwertyczne życie niż bym chciał, ale moje wielkie poczucie wstydu sprawia że muszę się ukrywać przed światem.
Największy Forumowy Maruda

przez wino.nocy 04 sie 2013, 21:54
Nigdzie nie napisałem, że STAŁEM się ekstrawertykiem. Ja zaczynam NABIERAĆ cech ekstrawertyka.

Jeszcze nie tak dawno, nie chciałem się spotykać w ogóle z ludźmi, czy wchodzić w jakieś związki. Teraz męczy mnie to, że nie mam w ogóle żadnych znajomych albo, że jestem sam.

Byłem ostatnio parę razy u lekarza, to wiele razy sam zadawałem pytania, albo raz się mu sprzeciwiłem, a kiedyś to było nie do pomyślenia.

Z psychologiem rozmawia mi się swobodnie, nawet się czasem pośmiejemy, w ogóle nie mam blokad przed mówieniem.

Leków na to nie brałem.

PS. Ekstrawertykiem nigdy nie byłem.

przez carlosbueno 04 sie 2013, 22:00
wino.nocy, większość introwertyków ma znajomych ale raczej niewielu, mają też partnerów a samoocena, asertywność nie ma nic wspólnego z intro czy ekstrawertyzmem. Introwertycy ładują energie w samotności chociaż nie znaczy że się izolują, a ekstrwertycy czerpią energie z kontaktów z ludźmi, Ty masz jakieś jakieś przesadne wyobrażenie o tym introwertyzmie że ktoś prowadzi życie pustelnika z nikim się nie kontaktując.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wino.nocy 04 sie 2013, 22:05
Ja sam się izolowałem, bo ludzkie towarzystwo mnie męczyło. Prawie 8 lat nie nawiązywałem sam z siebie kontaktów z ludźmi, bo tego nie potrzebowałem.

PS.
Mam tylko jednego znajomego, który czasem mnie odwiedzał(jeśli coś chciał).

przez nomorewords43 08 sie 2013, 18:40
ponieważ lubię wracać do korzeni wątków zacytuję:
Niestety, ale razem z większą pewnością siebie, zaczynam się przemieniać ze skrajnego introwertyka do ekstrawertyka. Zaczyna męczyć mnie przebywanie w samotności, a znajomych nie posiadam i nie potrafię ich pozyskać. :evil:
Da się jakoś popracować nad innymi cechami? Czy dałoby się np. zmniejszyć wrażliwość?

No prawie wszystko się da, kwestia czasu , cierpliwości, determinacji, czasem pieniędzy.
A najpierw trzeba zdefiniować problem. Wrażliwość w niczym nie przeszkadza. I nie trzeba jej "zmniejszać".
Przeszkadzać może nadwrażliwość - i nad tym można sobie pracować. Powodzenia.
nomorewords43

Sortuj wg