Modyfikowanie swojej osobowości.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez wino.nocy 04 sie 2013, 16:43
Czy istnieją jakieś metody na modyfikowanie cech swojej osobowości? Jestem podatny na takie rzeczy, więc bardzo łatwo przychodzi mi obecnie budowanie pewności siebie.

Niestety, ale razem z większą pewnością siebie, zaczynam się przemieniać ze skrajnego introwertyka do ekstrawertyka. Zaczyna męczyć mnie przebywanie w samotności, a znajomych nie posiadam i nie potrafię ich pozyskać. :evil:

Da się jakoś popracować nad innymi cechami? Czy dałoby się np. zmniejszyć wrażliwość?

-- 04 sie 2013, 19:39 --

Coś mało wejść do tematu. Pewnie nazwa groźnie brzmi :twisted:

przez niosaca_radosc 04 sie 2013, 20:49
wino.nocy, każdy może się zmienić, a terapia może tylko pomóc.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez ( Dean )^2 04 sie 2013, 20:52
Z ciekawości co pomogło Ci zbudować wyższą samoocene bo też się przymierzam do budowy:P:)
Najgorszy jest wiatr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wino.nocy 04 sie 2013, 20:53
Ale w jaki sposób terapeuta, będzie obniżać tą wrażliwość?

przez niosaca_radosc 04 sie 2013, 20:55
wino.nocy, nie terapeuta, ale Ty sam. W zależności od nurtu terapii będziecie stosować techniki, które pozwolą Ci zauważyć, zrozumieć i zmienić pewne rzeczy.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez carlosbueno 04 sie 2013, 21:01
ja to widzę tak; lobotomia, a później wszczepienie sztucznej inteligencji to jedynie mi pomoże tylko oprócz ciała to nie będę już ja. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez wino.nocy 04 sie 2013, 21:02
Z ciekawości co pomogło Ci zbudować wyższą samoocene bo też się przymierzam do budowy:P:)
Są to banalne metody, ale mi to mocno podniosło samoocenę.

1. Schudnięcie. 2. Zmiana ubioru. 3. Ćwiczenia siłowe. 4. Rozmowy z psychologiem. 5. Praca nad mową ciała.
6. Praktykowanie ciekawych zainteresowań. 7. Poza dyrektora. 8. Religia. 9. Naturalne sposoby na podniesienie testosterony.

Planuję jeszcze dodać: medytacja, kuracja ziółkami uspokajającymi a następnie ziółkami poprawiąjącymi nastrój oraz metody na poprawę pamięci oraz koncentracji.

przez ladywind 04 sie 2013, 21:07
wino.nocy, jak udało Ci się przemienić ze skrajnego introwertyka w ekstrawertyka ? Dzięki lekom czy sam ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez carlosbueno 04 sie 2013, 21:15
ladywind napisał(a):wino.nocy, jak udało Ci się przemienić ze skrajnego introwertyka w ekstrawertyka ? Dzięki lekom czy sam ?

Wg mnie to niemożliwe tylko wielu potencjalnych ekstrawertyków wskutek zaburzeń, niskiej samooceny itd prowadzi introwertyczne życie i w momencie usunięcia tych problemów stają się ekstrawertykami. Prawdziwy niezaburzony introwertyk cieszy się swoją introwersją a ekstrawersja by go dobiła.
Największy Forumowy Maruda

przez rotten soul 04 sie 2013, 21:20
wino.nocy,
zaczynam się przemieniać ze skrajnego introwertyka do ekstrawertyka.

Poniosła Cię chyba fantazja :shock: Możesz trochę zmienić zmodyfikować pewne schematy swych zachowań, zmienić tryb życia, wygląd, ubiór, ale osobowości nie zmienisz, szczególnie takiej (skrajny introwertyzm). Chyba, że masz zamiar grać sam przed sobą kogoś innego, ale to też nie będzie zmianą tylko oszukiwaniem siebie. Oczywiście to tylko moje zdanie i jeśli uważasz, że potrzebujesz i możesz się przemienić w ekstrawertyka to rób to dalej.
rotten soul

przez ladywind 04 sie 2013, 21:31
carlosbueno napisał(a):
ladywind napisał(a):wino.nocy, jak udało Ci się przemienić ze skrajnego introwertyka w ekstrawertyka ? Dzięki lekom czy sam ?

Wg mnie to niemożliwe tylko wielu potencjalnych ekstrawertyków wskutek zaburzeń, niskiej samooceny itd prowadzi introwertyczne życie i w momencie usunięcia tych problemów stają się ekstrawertykami. Prawdziwy niezaburzony introwertyk cieszy się swoją introwersją a ekstrawersja by go dobiła.

Mój obecny chłopak jest tym zadowolonym introwertykiem i czuję że dzieli nas ogromna przepasc , bardzo dziwinie czuję się w jego towarzystwie ,taka grosza ,slabsza ,jednak jak z nim zerwe to już się poddam calkowicie chorobie ,jestem w kropce i miotaja mna straszne myśli co zrobić z tym zwiazkiem :-\
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Adam Smith 04 sie 2013, 21:39
Również uważam , że przemiana z introwertyka w duszę towarzystwa jest mało prawdopodobna , ale nie powiem , że niemożliwa , bo jednak zdarzało się , że ludzie dokonywali rzeczy niemożliwych. Można pokonać pewne ograniczenia , tylko trzeba pamiętać o tym , by nie wymagać od siebie za dużo i doceniać nawet te małe zmiany na plus , bo inaczej nasza ambicja może wystawić nas do wiatru . Warto , więc zaakceptować swoją osobowość , ale z drugiej strony warto wyjść czasem poza swoją strefę komfortu .
Adam Smith

przez Kalebx3 04 sie 2013, 21:41
,jestem w kropce i miotaja mna straszne myśli co zrobić z tym zwiazkiem :-\

samo się zrobi ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez rotten soul 04 sie 2013, 21:42
carlosbueno,
carlos gdzie Ci mam przesłać piwo? :D

ladywind,
to już się poddam calkowicie chorobie

Istnieją jeszcze inne opcje, po za tym miałaś poczekać na działanie leków. Może wtedy Twoje podejście do związku zmieni się diametralnie a poczucie słabości i bycia gorszą zwyczajnie znikną. Od potencjalnego rozpadu tak krótkotrwałego związku uzależniasz całe swoje przyszłe życie? Odpowiedz sobie czy warto? Ja Ci powiem, że na pewno nie.
rotten soul

Sortuj wg