Samoakceptacja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Samoakceptacja

przez mark123 12 mar 2016, 10:42
Ta sprzeczność u mnie przypomina mi trochę rozszczepienie osobowości na schizoidalną, której nie interesuje kontakt z innymi i dostosowywanie się do innych i klasycznie introwertyczną, którą chciałaby trochę wyjść do ludzi, dostosować się do nich, by nie być samotna.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samoakceptacja

przez take 12 mar 2016, 12:32
U mnie nie zbytnio ani chęci dostosowania się do innych, aby nie być samotnym, ani braku zainteresowania kontaktem z innymi. Kontakt z innymi wręcz bardzo lubię, ale na "swoich zasadach" :(
F21, F42.2, F84.5

Samoakceptacja

przez mark123 20 mar 2016, 10:22
Identyfikuję się z tą naturą, która nie ma potrzeby dostosowywania się i relacji z ludźmi, bo jest ona obecna od dzieciństwa. Natomiast ta "alternatywna" natura powstała dość niedawno. Alternatywna natura zazdrości tym, którzy mają znajomych i przyjaciół. Ja nie identyfikuję się z tą zazdrością, jest ona jakby "obca", funkcjonująca poza sferą "ja".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samoakceptacja

przez olindaa87 29 cze 2016, 21:16
Samoakceptacja jest bardzo ważna by radzić sobie ze spełnianiem swoich celów... Tutaj fajny artykuł na temat walki o siebie samego.

Sortuj wg