Samoakceptacja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Niechęć do ciała

przez rotten soul 06 sie 2013, 11:32
Chyba jak każdy człowiek z kompleksami nie przepadam za swoją cielesnością. Staram się dbać o siebie od jakiegoś czasu, bo teraz po prostu zależy mi na wyglądzie. Dzięki temu czuję się trochę bardziej atrakcyjny niż dawniej, kiedy moje podejście do tego było mocno olewcze. Mam taką manię (to pewnie na tle nerwowym), że zawsze szukam jakiś niedoskonałości na ciele, szczególnie na rękach i twarzy i nie ma chyba dnia żebym nie próbował czegoś wycisnąć czy zdrapać. Nie odbija się to na szczęście jakoś na moim wyglądzie bo robię to ostrożnie i nie daję się zbytnio ponieść temu pieprzonemu nawykowi. Jeszcze by mi tego brakowało, żebym chodził z pokancerowanych pyskiem :? Kiedyś co wyczyniałem po stymulantach, to ludzkie pojęcie przechodziło. To był horror. Wtedy dobrze było widać moją nienawiść do siebie i swojego ciała. Dobrze, że to stare dzieje.
Traumy żadne jak koleżanki na górze nigdy nie przeżyłem, więc u mnie powodem moich problemów z akceptacją swojego ciała są głównie kompleksy.
rotten soul

Niechęć do ciała

przez rotten soul 06 sie 2013, 11:59
anna.anakaia,
Mam jeden kompleks (przez niektórych uważany za zaletę)

Intrygujące. Teraz będę zachodził w głowę, cóż to takiego.
rotten soul

Niechęć do ciała

przez khaleesi 06 sie 2013, 12:07
anna.anakaia, duże piersi? ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Niechęć do ciała

przez rotten soul 06 sie 2013, 12:14
psyche.,
Albo duży tyłek. Amatorów takich też nie brak ;) .
rotten soul

Niechęć do ciała

przez Candy14 06 sie 2013, 12:26
Mam jeden kompleks (przez niektórych uważany za zaletę), ale jego źródła się nie pozbędę.

wiec pozostaje zaakceptowac. :) Ja lubie swoje cialo z wszystkimi niedoskonalosciami
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Niechęć do ciała

przez carlosbueno 06 sie 2013, 12:45
Mnie to najbardziej wkurza że wszystko mam duże nawet tak niepotrzebne jak nos i stopy a najważniejsza męska sprawa na złość do reszty zdecydowanie nie pasuje wymiarem, czemu natura zrobiła mi taką krzywdę może nie chciała żebym za bardzo nie żałował swojego aseksualnego życia to jedyne wytłumaczenie.
Największy Forumowy Maruda

Niechęć do ciała

przez anna.anakaia 06 sie 2013, 12:47
psyche., nom :?
rotten soul napisał(a):Albo duży tyłek. Amatorów takich też nie brak ;)

Gdybym miała duży tyłek to przynajmniej wyglądałabym proporcjonalnie.
Candy14, zaakceptować, no tak, ja bym była w stanie nawet je polubić gdybym nie słyszała głupich komentarzy typu "ciekawe czemu lepiej ci idą egzaminy u facetów", albo "twój szef to ma na czym oko zawiesić", nie mówiąc o komentarzach panów spod bloku. Miłe to nie jest.
anna.anakaia

Niechęć do ciała

przez khaleesi 06 sie 2013, 12:47
anna.anakaia, :lol: ma się ten cel
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Niechęć do ciała

przez rotten soul 06 sie 2013, 12:51
Candy14,
Ja lubie swoje cialo z wszystkimi niedoskonalosciami

Kurde jak ja bym tak chciał.
Mam jednego kolegę, który ma sporą nadwagę i bardzo duże rozstępy na brzuchu z tego powodu. Nawet ksywę ma "Gruby". W ogóle nie ma żadnych kompleksów dotyczących wyglądów. Ma dziewczynę (bardzo szczupłą) chodzi bez śmiało koszulki i w ogóle się tym nie przejmuje (choć trochę powinien, wszak to bardzo niezdrowe). Chciałbym mieć tak wyjebane jak on. Jemu też zazdroszczę.
rotten soul

Niechęć do ciała

przez carlosbueno 06 sie 2013, 12:59
Ja jak miałem swoją rekordową wagę 108 kg to w ogóle nie zauważyłem, że taki tłusty jestem, dopiero na zdjęciu zobaczyłem zwłaszcza moja morda była tłusta i obleśna, bo ciało aż tak tragiczne nie było, a nogi i tyłek to przy tej wadzę miałem najlepszy w karierze. W ogóle wkurzają mnie moje proporcje, nogi i ręce chudę( chyba że grubo ponad 100 ważę, ale wtedy i brzuszek się pojawia) korpus masywny a twarz mam nalaną nawet przy prawidłowej wadze i tylko gdy jestem szczupły( ale wtedy mam nogi i ręce jak patyki) wygląda normalnie.

Niechęć do ciała

przez na_leśnik 06 sie 2013, 13:07
Ja swoje ciało jakoś od pewnego czasu staram się akceptować, chociaż mam jeszcze lekki kompleks na punkcie swojej małej wagi. Ale kiedyś to różnie z tym bywało.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Niechęć do ciała

przez khaleesi 06 sie 2013, 13:16
ja teraz się wstydzę pokazać ;/ pogryziona przez komary :why:
Mistrz Avatara

Niechęć do ciała

przez carlosbueno 06 sie 2013, 13:19
Jedyne z czego się cieszę to że nie mam skłonności do otyłości typowo brzusznej, jak wielu facetów oczywiście też mi brzuszek się pojawia jak ważę te 103 kg minimum ale nie tylko w tym miejscu mam tłuszcz wtedy, ale jak widzę na plaży ludzi którzy mają spore brzuchy a oprócz tego nie są grubi to jednak nie mam najgorzej, no ale może wszystko przede mną.

Niechęć do ciała

przez Candy14 06 sie 2013, 13:22
anna.anakaia, przynajmniej sie wyrozniasz :great:

rotten soul, pogadamy o tym na zlocie :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg