Wstyd

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wstyd

przez Artemizja 14 sie 2013, 08:44
carlosbueno, mam nadzieję, że kiedyś jednak zmienisz zdanie i spróbujesz.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wstyd

przez wiejskifilozof 14 sie 2013, 09:34
Mnie peszy, też to jak wiele ludzi mi mówi,że znam się dobrze na zoologii.Tyle wiem, co przeczytam.

Wstyd

przez ania_taka 14 sie 2013, 11:15
anna.anakaia napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Naprawdę fajnym facetom się nie mówi że fajny z ciebie facet

O popatrz, to ja zawsze tak mówiłam facetom, których uważałam za fajnych. Chyba nieświadomie paru naubliżałam.

to ja w takim razie też :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wstyd

przez Gods Top 10 14 sie 2013, 16:42
carlosbueno napisał(a):kobiety które naprawde uwaząją Cie za fajnego jeśli są wolne( to nie jest konieczne), niespokrewnione i w odpowiednim wieku powinny domagać sie za pomocą aluzji spotkania, randki a te odważniejsze seksu to jest prawdziwa fajność.
Tutaj na prawdę chodzi o 'niestosowność' komplementowania facetów czy raczej o to, by kobiety zaaranżowały randkę/zwiazek i jeszcze pokonały obawy faceta odnośnie bliższych relacji? :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Wstyd

przez ania_taka 14 sie 2013, 18:54
kurcze, o co Wam chłopcy chodzi? ja jestem mężatką i mimo tego poznałam kilku chłopaków który, powiedziałam dokładnie: fajny z Ciebie facet. To nie oznaczało że chce mu do łóżka zaraz wskoczyć. Po prostu fajnie mi się z nim gadało na wiele tematów. I to jest dla mnie fajny facet - taki z którym mogę pogadać na poważne tematy i pożartować - a jeżeli jest ciachowaty to mówię też : przystojniak z Ciebie. I też wcale nie oznacza to że mu do łóżka wskoczę...

Wstyd

przez mark123 18 sie 2013, 00:09
Ciekawe, czy irracjonalny wstyd wynika z jakichś wydarzeń w przeszłości, czy może też mieć podłoże neurobiologiczne.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd

przez Artemizja 20 sie 2013, 08:03
mark123, myślę, że i jedna i druga opcja jest możliwa.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wstyd

przez carlosbueno 20 sie 2013, 08:20
Mój wstyd nie ma chyba neurologicznej podstawy w mojej sytuacji życiowej jest on naturalny czy wręcz nawet zbyt słaby niż być powinien. Każdy w mojej sytuacji życiowej wstydziłby się swojego życia i albo coś by zrobił aby to zmienić albo skończyłby z sobą a ja nawet tego nie potrafię.
Największy Forumowy Maruda

Wstyd

przez mark123 20 sie 2013, 12:16
Ja teoretycznie to najbardziej powinienem się wstydzić lenistwa, tchórzostwa i słabej psychiki, ponieważ w tych aspektach należę chyba do światowej "elity".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd

przez DuchMyrcelli 20 sie 2013, 18:01
Najczęściej powodem tego uczucia są moje słabości.
DuchMyrcelli

Wstyd

przez beedee 20 sie 2013, 20:01
Ja się wstydzę tego, że mam problemy.
wenlafaksyna 112.5 mg

Wstyd

przez Artemizja 20 sie 2013, 20:34
beedee, każdy ma problemy, ale to nie powód do wstydu ;)

Administrator

Wstyd

przez beedee 20 sie 2013, 20:40
Wiem, zdaję sobie sprawę z tego że to irracjonalny wstyd :) A jednak się tego wstydzę, nawet przed samą sobą.
wenlafaksyna 112.5 mg

Wstyd

przez Ophelia 20 sie 2013, 22:05
czasem mam tak, ze oddtwarzam w pamieci jakies kompromitujace w moim odczuciu wydarzenia, (z pelna swiadomoscia,ze nikt juz o nich nie pamieta,albo nikt nawet nie odebral ich tak, jak ja) i na nowo odczuwam poczucie wstydu.to wraca jak bumerang.
Ophelia

Sortuj wg