Wstyd

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wstyd

przez mark123 05 sie 2013, 16:48
Lilith napisał(a):mark123, nie szkodzi. Każdy ma prawo czegoś nie zrozumieć i dlatego ważne, żeby dopytywać ;) W takim razie, skoro już wiesz, że to reakcja nieprawidłowa, to teraz warto się zastanowić, dlaczego się pojawia? Czego tak naprawdę się wstydzisz?

W przypadku pierwszej sytuacji mam wrażenie, że wyglądam jak niedorobiony życiowo. W drugiej, że wyglądam jakbym w ogóle nie słuchał drugiej osoby. W trzeciej mam odczucie, że może źle coś mówię lub niepotrzebnie. W czwartej nie wiem, jak się powinienem zachować i mam wrażenie, że inni to rozpoznają po mnie. W piątej mam odczucie, że nie wypada zrobić coś ani trochę gorzej, niż się założyło przed rozpoczęciem robienia tego. W szóstej mam odczucie, że mnie wyjątkowo nie wypada przyjmować niektórych pozycji, tylko innym wolno. W ostatniej mam odczucie, że nie wypada mi takich zwrotów stosować.
We wszystkich tych sytuacjach obawiam się też krytyki lub wyśmiania ze strony innych.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd

przez carlosbueno 05 sie 2013, 16:52
Naprawdę fajnym facetom się nie mówi że fajny z ciebie facet, tylko w przypadku facetów to mówią chodźmy na piwo albo dziwki, a kobiety które naprawde uwaząją Cie za fajnego jeśli są wolne( to nie jest konieczne), niespokrewnione i w odpowiednim wieku powinny domagać sie za pomocą aluzji spotkania, randki a te odważniejsze seksu to jest prawdziwa fajność.
Największy Forumowy Maruda

Wstyd

przez zujzuj 05 sie 2013, 17:23
coś w tym jest...to cos jak ciocine teksty "jaki ładny chlopiec"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wstyd

przez anna.anakaia 05 sie 2013, 17:59
carlosbueno napisał(a):Naprawdę fajnym facetom się nie mówi że fajny z ciebie facet

O popatrz, to ja zawsze tak mówiłam facetom, których uważałam za fajnych. Chyba nieświadomie paru naubliżałam.
kobiety które naprawde uwaząją Cie za fajnego jeśli są wolne( to nie jest konieczne), niespokrewnione i w odpowiednim wieku powinny domagać sie za pomocą aluzji spotkania, randki a te odważniejsze seksu to jest prawdziwa fajność.

Czyli "prawdziwa fajność" występuje dopiero w przypadku kiedy facet jest zapraszany na randki albo dostaje propozycje seksu? :shock:
A mnie ciekawi, czego się wstydzicie i czy ten wstyd faktycznie jest adekwatny do sytuacji?

Ja się wstydzę za każdym razem jak sobie przypomnę co kiedyś wyprawiałam po alko i innych takich. Albo kiedy wypalę do kogoś z jakąś głupotą w nieodpowiedniej sytuacji (a to mi się często zdarza), narobię sobie siary dziwną reakcją na jakieś wydarzenie... Reasumując - czasem wstydzę się swojego zachowania. Wstyd uzasadniony i jak najbardziej adekwatny do sytuacji.
anna.anakaia

Wstyd

przez zujzuj 05 sie 2013, 18:11
jak czytam o tym waszym wstydzie to aż sie wzruszam takie to piękne i ożeżwiające ...Raz jak dziewczyna mówiła mi takie troche o podtekście seksualnym teksty to sie zawstydziłem i ona powiedziała że sie zawstydziłem...jak sobie to uświadomiłem to sie poczułem jak najszczęśliwszy koleś na ziemi...że potrafiłem sie normalnie zawstydzić i nawet nie włączyłem paranoi

Wstyd

przez rotten soul 05 sie 2013, 18:13
carlosbueno,
kobiety które naprawde uwaząją Cie za fajnego jeśli są wolne( to nie jest konieczne), niespokrewnione i w odpowiednim wieku powinny domagać sie za pomocą aluzji spotkania, randki a te odważniejsze seksu to jest prawdziwa fajność.

Otóż to. Wiadomo, że czyny znacznie bardziej się liczą niż słowa, nawet te najmilsze.
rotten soul

Wstyd

przez wiejskifilozof 06 sie 2013, 14:46
rotten soul napisał(a):detektywmonk,
A mnie "fajny facet" :-| Jeszcze parę lat życia w samotności, podczas których usłyszę takie komplementy i uznam to za zakamuflowaną obelgę.

Nie jestem równy, ani fajny.

Wstyd

przez Artemizja 10 sie 2013, 14:29
mark123, zdajesz sobie sprawę z tego, że ten wstyd jest irracjonalny? Wszelkie powody do wstydu są przerysowane, wyolbrzymione przez Twoją psychikę...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wstyd

przez carlosbueno 10 sie 2013, 14:36
Ja staram się w swoim mieście chodzić w okularach przeciwsłonecznych, na nikogo nie patrzeć, przemykać niepostrzeżenie żeby mnie nie rozpoznano czasem, bo wstydzę się samego siebie w oczach innych. W innych miastach akurat z tym problemu nie mam.

Wstyd

przez mark123 10 sie 2013, 14:42
Lilith napisał(a):mark123, zdajesz sobie sprawę z tego, że ten wstyd jest irracjonalny? Wszelkie powody do wstydu są przerysowane, wyolbrzymione przez Twoją psychikę...

No może jest irracjonalny. Ale nie wiem, co jest przyczyną irracjonalnej wstydliwości.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd

przez Artemizja 10 sie 2013, 14:50
carlosbueno, szczerze? Znam Cię osobiście i uważam, że nie masz się czego wstydzić. Ani jeśli chodzi o charakter, ani o wygląd...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wstyd

przez carlosbueno 10 sie 2013, 15:03
Lilith napisał(a):carlosbueno, szczerze? Znam Cię osobiście i uważam, że nie masz się czego wstydzić. Ani jeśli chodzi o charakter, ani o wygląd...

No ale ja się tego nie wstydzę tylko braku osiągnięć życiowych i swego marnego żywota.

Wstyd

przez Artemizja 12 sie 2013, 05:11
carlosbueno, nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego nie chcesz tego zmienić? Przecież możesz. Skoro życie Ci nie odpowiada, to to zmień...

Administrator

Wstyd

przez carlosbueno 12 sie 2013, 12:16
Nefertari, sam tego zrozumieć do końca nie mogę, to po prostu wygodnictwo, lenistwo, przyzwyczajenie które jest silniejsze niż możliwe pozytywne zmiany.

Sortuj wg