Ambicje

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Ambicje

przez Bonus 16 lip 2014, 20:27
Ale mi chodzi o takie, kryminogenne środowiska, w których są, kryminaliści, recydywiści. Tacy się, przeważnie nie zmieniają na lepsze, gdyż oni lubią takie życie.
Są to socjopaci, szkodzący społeczeństwu, a z tym trzeba walczyć.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Ambicje

przez monapayne 16 lip 2014, 20:31
Tak myślałam, że o to Ci chodzi, ale zabrzmiało zbyt jednostronnie... Po prostu zwracam uwagę na kazde słowo.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Ambicje

przez Bonus 16 lip 2014, 20:46
Rozumiem, ale jak takie osoby lubią takie środowiska, kryminogenne, przestępcze, to jak to o nich świadczy? Czy to jest dobre osiągnięcie? Pozytywne? Jeśli ktoś kradnie, np. w sklepach, w centach handlowych, to dobrze robi? To chyba dobrze, że trzeba walczyć z taką patologią??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ambicje

przez monapayne 16 lip 2014, 20:56
Nie patrzę tak na to. Wolę o tym nie myśleć, nie oceniać, jakby mnie to nie dotyczyło. Nie umiem inaczej. Wiadomo, to niepoprawne, nie prowadzi to do niczego dobrego w społeczeństwie, jest niesprawiedliwe. Ale ja nie umiem oceniać tego moralnie. Tego przykładu z kradzieżą.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Ambicje

przez Bonus 16 lip 2014, 21:06
Ale prawo trzeba szanować, i to każdego dotyczy. Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają poszanowania dla prawa? Tacy ludzie, to degeneraci i tyle. Brak szacunku dla prawa. To jest irytujące i żenujące...
Z tym zawsze trzeba walczyć, z całą tą bezkarnością takich ludzi.

Ambicje

przez mark123 16 lip 2014, 23:51
Po prostu maciek napisał(a):W dzisiejszych czasach to Ambicje lepiej schowac do kieszeni. Chocby byc mądrym i ambitnym to układ zawsze, powtarzam zawsze Cię załatwi. :evil:

Chyba lepiej być ambitnym niż nieambitnym.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Ambicje

przez Cognac 17 lip 2014, 00:43
mark123, Też tak uważałam. Lecz ci nieambitni, których znam, są szczęśliwi i zadowoleni, niczego im nie brakuje. Ci ambitni prą do przodu i też chyba zadowoleni. Najgorzej z ambitnymi, którzy się boją przeć do przodu. Paradoks? Ech... Znowu...?
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Ambicje

przez Imipramina 17 lip 2014, 09:47
wydaje mi się jednak, że ambicja każe nam przeć do przodu
ja mam potężne samozaparcie pomimo choroby - chociaż było mi ciężko, ale od 3 lat jestem ustabilizowana na lekach i jest naprawdę super :-)
myślę, że pomimo wszystkiego mam naprawdę silny charakter i nie umiem stać w miejscu - muszę wciąż więcej, więcej, więcej

Ambicje

przez mark123 17 lip 2014, 13:47
Cognac napisał(a):Najgorzej z ambitnymi, którzy się boją przeć do przodu. Paradoks? Ech... Znowu...?

Z nieambitnymi, którzy muszą iść do przodu, też niefajnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Ambicje

przez carlosbueno 17 lip 2014, 16:14
Cognac napisał(a):mark123, Też tak uważałam. Lecz ci nieambitni, których znam, są szczęśliwi i zadowoleni, niczego im nie brakuje. Ci ambitni prą do przodu i też chyba zadowoleni. Najgorzej z ambitnymi, którzy się boją przeć do przodu. Paradoks? Ech... Znowu...?

a ja jestem mało ambitny i nieszczęśliwy, a mój brak ambicji powoduje że muszę się wstydzić przed innymi swego życia bo tak je zmarnowałem i marnuje nadal.
Największy Forumowy Maruda

Ambicje

przez siostrawiatru 17 lip 2014, 16:34
carlosbueno napisał(a): ja jestem mało ambitny i nieszczęśliwy, a mój brak ambicji powoduje że muszę się wstydzić przed innymi swego życia bo tak je zmarnowałem i marnuje nadal.

Ja mam tak samo.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Ambicje

przez mark123 17 lip 2014, 17:07
Ja, gdy byłem częściowo szczęśliwy, to miałem ambicję, a gdy przestałem, to ambicje odeszły.

Ambicje

przez wysłowiona 17 lip 2014, 17:55
Najgorzej z ambitnymi, którzy się boją przeć do przodu. Paradoks? Ech... Znowu...?

Taki paradoks to perfekcjonizm. Niestety strasznie częsty mechanizm, zwłaszcza u lękowców.

Ambicje

przez monk.2000 17 lip 2014, 18:09
Moje ambicje są dość wysokie. Ostatnio potrafię spędzić większość dnia na nauce. Ale potem np. dzwoni babcia i mi się odechciewa. To nie sprawiedliwe, że jeden ciężko się uczy do ostatniej szarej komórki, a ktoś woli lenistwo umysłowe i jeszcze będzie ci wytykał twoje błędy.

No i moje ambicje powodują wahania samooceny, raz jestem panem intelektu, lepszy od innych. A raz podrzędny gatunek, który trzeba trzymać w zoo. Chciałbym uczyć się zaocznie/ korespondencyjnie i tutaj ambicja jest ważna, bo inaczej nie motywacji.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg