Ambicje

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Ambicje

przez koszykova 07 lip 2014, 13:21
Jestem bardzo ambitna osobą. Chce osiągnąć sukces, tylko bycie najlepszym się liczy. Problem? Problem w tym, że cokolwiek osiągnę nie potrafię sie z tego cieszyć. Poprzeczka coraz wyżej i wyżej. Ciągle wiem, że moge byc lepsza i więcej sie starać. Mam swiadomosc ze to niszczy ale nie umiem/nie chce? inaczej.

A prawdą też jest to, że do osiągnięcia jakichś celów, potrzebne są pieniądze, możliwości. Jeśli ktoś nie ma tego, to nie ma szans na osiągnięcie czegoś.

Ja finansów ani specjalnych warunków nie mam. Wiecej przeszkód niz udogodnień. To jest tylko wymówka o czym mowisz. Prawdą jest ze sukces to z reguły ciężka praca, głównie nad samym soba.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Ambicje

przez Bonus 07 lip 2014, 15:32
Ale nie chodzi o to, żeby nie pracować nad sobą. Tylko jest inaczej, gdy ktoś jest naprawdę ambitny, ale nie ma ani celu, ani możliwości, aby coś osiągnąć, a inaczej, gdy ktoś ma pomoc u innych, w rodzinie, jakiś, dobry start i swoją ambicją do tego dąży.
Tylko zawsze łatwo komuś powiedzieć, ale w praktyce jest to o wiele trudniejsze. Nie zawsze coś jest "wymówką", tylko szczerą prawdą. Nie należy kogoś oceniać niesłusznie.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Ambicje

przez koszykova 07 lip 2014, 16:10
Bonus, raczej oceniam podejscie do sprawy. Myslisz ze osoby ambitne, majace cele to osoby ktore maja wlasnie jak to wspomniales pomoc bliskich, pieniądze, dobry start? Mylisz sie. Ja nie mam nic z tych rzeczy, a walcze.

Co do samych ambicji, widze ze maja je bardzo czesto osoby ktore chca pokazac innym ze daja rade, pomimo kompleksow i trudów chca udowodnic sovire i niestety innym ze sa cos warci. Daja z siebie wszystko. Czasem nawet za duzo...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ambicje

przez Bonus 07 lip 2014, 16:21
No tak, ale jak nie ma się pomocy u nikogo, jest się samemu, to jest ciężko coś osiągnąć, a nawet jest to, raczej niemożliwe. Zresztą, nawet jak ktoś coś tam osiągnie, dzięki swojej ambicji, to nie musi to być nic szczególnego. Zależy, raczej od możliwości i, chyba szczęścia...
Ale właśnie...słowo "możliwości", to w przypadku ambicji jest dobrym stwierdzeniem.

Ambicje

przez koszykova 07 lip 2014, 16:31
Bonus, jest ciezko, potwierdzam. Jednak nie jest tak ze jest to niemozliwe. Trzeba bardzo duzo sily. Dla mnie niestety jak widzisz osiagniecie czegos co moznq nazwac "nic szczegolnego" to zadne osiągnięcie. Nie ma srodka. Albo jest sukces albo dno. Jednak cokolwiek zdobede zawsze to bedzie za malo, za malo dobre.

Zamiast slowa mozliwosci, uzylabym slowa ograniczenia. Sami okreslamy sobie na ile nas stac.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Ambicje

przez carlosbueno 07 lip 2014, 16:36
Ja już chyba nie mam żadnych ambicji, pozostało mi tylko trwanie i czekanie na koniec.
Największy Forumowy Maruda

Ambicje

przez Abbey 07 lip 2014, 16:37
Bonus napisał(a):No tak, ale jak nie ma się pomocy u nikogo, jest się samemu, to jest ciężko coś osiągnąć, a nawet jest to, raczej niemożliwe.

No i co z tego.
Znaczy się chodzi mi o to, że ambicje można mieć zawsze, tylko o wiele gorzej z realizacją.
Ja właśnie dlatego, że jestem sama i wszyscy uważają mnie za dno, chciałam coś osiągnąć. Coś takiego, by wszystkim szczęki opadły.
Powtarzam sobie to co wieczór wypominając, że nic nie robię, ale to szczegół :lol:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Ambicje

przez mark123 07 lip 2014, 16:45
Ja ambitne mam tylko postrzeganie, kiedy coś jest sukcesem, a kiedy nie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Ambicje

przez Po prostu maciek 07 lip 2014, 16:56
W dzisiejszych czasach to Ambicje lepiej schowac do kieszeni. Chocby byc mądrym i ambitnym to układ zawsze, powtarzam zawsze Cię załatwi. :evil:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Ambicje

przez wiejskifilozof 07 lip 2014, 18:14
Ja chyba nie byłem ambitny.Nawet matury nie mam.

Ambicje

przez Qrf 07 lip 2014, 19:34
Po prostu maciek napisał(a):W dzisiejszych czasach to Ambicje lepiej schowac do kieszeni. Chocby byc mądrym i ambitnym to układ zawsze, powtarzam zawsze Cię załatwi. :evil:

ooo tak, święta prawda!
Qrf

Ambicje

przez Bonus 07 lip 2014, 20:38
Ja też nie mam matury, ale nie uważam siebie za nieambitnego.
Ja byłem bardzo dobrym uczniem w szkole, szczególnie z j. polskiego, ale z maturą mi nie wyszło. Kiepski byłem z matematyki, i ten przedmiot był moim wrogiem. Potrafię liczyć, dodawać i odejmować, ale z rozszerzonymi działaniami, miałem zawsze problemy.
Zawsze miałem najsłabsze oceny z tego przedmiotu. Ale w szkole, zdawałem z nagrodami, choć nie zawsze. Świetny byłem, zawsze z j. polskiego. Dobry byłem z recytacji wierszy, w konkursach plastycznych, ponieważ ładnie rysowałem w podstawówce. A to jest zawsze jakieś osiągnięcie.
I na pewno nie jest to powód do "chwalenia się".

Ambicje

przez Qrf 07 lip 2014, 21:06
Można przecież mieć masę talentów "pozaszkolnych": kreatywność, intuicję psychologiczną, zdolności analityczne, nie mówiąc o zaradności i umiejętności optymistycznego podchodzenia do życia czy przystosowania się do miejsc/ludzi/sytuacji. To ostatnie mi słabo wychodzi, pomimo że całe życie się wszystkiego uczę i uczę. Ale łatwiej się nauczyć francuskiego czy matematyki.
Qrf

Ambicje

przez Bonus 07 lip 2014, 21:15
Ale jest takie mądre powiedzenie "człowiek się uczy całe życie, a i tak umiera głupi". I to jest, trochę prawda. Wiele tu zależy od człowieka, od jego osobowości.

Sortuj wg