Wyżywanie sie na innych

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wyżywanie sie na innych

przez monk.2000 07 sie 2013, 01:54
Wyżywanie się na innych: to mój senny koszmar. Z ojca na syna i przez pokolenia. Silniejszy uciska słabszego. W wojsku, szkole, kościele. Gdzie nie spojrzysz. To jak gra w berka, każdy biega by pozbyć się złości i przekazać innym. Szkoda, że ona się wtedy jeszcze bardziej kumuluje.

Gdybym choć przez chwilę mógł przestać być ofiarą, niewinnym kozłem ofiarnym. Jasne, mam wady, ale mimo wszystko nie traktuje innych jak worki do bicia. Przyczyna jest jedna prosta i nie pochodzi z moich intencji. Po prostu brak mi poczucia ja. Nie ma kto być obrażony.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Wyżywanie sie na innych

przez wiejskifilozof 07 sie 2013, 10:09
O, tacy ludziska są.Własne nie powodzenia życiowe,przelewają na innych.

Wyżywanie sie na innych

przez Ramanujan 14 sie 2013, 22:43
Niestety zdarza mi się zbyt cześto wyżywać na innych. Chcę to zmienić, ale niestety emocje często biorą górę. Kolejny problem do przepracowania na terapii.
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyżywanie sie na innych

przez mark123 19 sie 2013, 14:49
Czasami miewam ochotę wyżyć się na kimś przypadkowym.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wyżywanie sie na innych

przez Auman 19 sie 2013, 14:50
Dresiarze wyżywają się na innych. Nic kanalie nie osiągnęły w życiu i dlatego gnębią porządnych ludzi.
Auman

Wyżywanie sie na innych

przez socorro 19 sie 2013, 19:53
osobiście sądzę, że w pewnym stopniu wyżywanie się na innych jest skutkiem podświadomej albo półświadomej obrony przed samą/ samym sobą- wypieramy jakiś aspekt samych siebie, nasze uczucia, których sami się boimy i wskutek tego demolujemy wszystko, co te emocje w nas powoduje albo przypomina o nich. czyli ,,uzewnętrzniamy,, i odreagowujemy nasze wewnętrzne konflikty :roll:
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Wyżywanie sie na innych

przez monk.2000 19 sie 2013, 20:00
socorro, no chyba tak jest. Często obrywa się słabszym, jakby ludzie wstydzili się, że można mieć jakieś wady. Tak samo osoby, które boją się o swoją orientację, ci atakują np. homoseksualistów, licząc podświadomie, że wtedy są bardziej hetero.

Akurat problem orientacji i związanego z tym bzika na punkcie jej "czystości" to dobre na osobny temat. Np. obraźliwe słowo: pedał. Tak samo ruchy społeczne przypuszczające ataki na homoseksualistów.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg