Poczucie odrzucenia przez innych

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez mark123 04 sie 2013, 18:22
Gods Top 10 napisał(a):mark123, przez ciężkie chwile rozumiałem te dni, gdy ojciec pije.
Dlaczego uważasz, że Twój mózg funkcjonuje nieprawidłowo? Jak w takim razie powinien funkcjonować, byś uznał to za prawidłowe?

Pije codziennie, no ale co z tego ? Od dawna nie ma żadnych awantur, ani wyraźnych kłótni pomiędzy rodzicami.
Gdyby funkcjonował prawidłowo, to powinien umieć zidentyfikować, czy miłość jest czy jej nie ma. Z tego, co czytam ludzi, to każdy mniej lub bardziej umie to jakoś stwierdzić, umie też określić, czy czuł się kochany czy niekochany, tylko ja tych rzeczy nie umiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Gods Top 10 04 sie 2013, 18:41
mark123, a może Twój mózg jednak pracuje prawidłowo, tylko dokonuje 'obliczeń' na niekoniecznie prawdziwych lub sprzecznych ze sobą 'danych' (w tym konkretnym przypadku na wnioskach z obserwacji Twoich rodziców)? :P
Skoro w innych przypadkach twoje myślenie jest poprawne, to nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że Twój mózg funkcjonuje nieprawidłowo. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez abraxas 04 sie 2013, 18:51
Gods Top 10, zdaję sobie sprawę jak funkcjonuje terapia, na pewno nie wierzę, że terapeutka zrobi wszystko za mnie (choć obecnie bardzo bym chciała). Co jak co, ale spojrzenie z zewnątrz jednak jest niezwykle przydatne, bo moja perspektywa jest już zbyt spaczona, żeby na niej polegać. I na pewno przyda mi się dla odmiany taka pewna, bezpieczna relacja.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez siostrawiatru 04 sie 2013, 20:00
Ja mam schizy na każdym kroku, że wszyscy mnie odrzucają. Nikt mnie nie chce. Nikogo nie obchodzę. Żyć mi to nie daje. Jak kiedyś będę miała odwagę ze sobą skończyć to chyba głównie przez to.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez mark123 04 sie 2013, 23:42
Gods Top 10 napisał(a):mark123, a może Twój mózg jednak pracuje prawidłowo, tylko dokonuje 'obliczeń' na niekoniecznie prawdziwych lub sprzecznych ze sobą 'danych' (w tym konkretnym przypadku na wnioskach z obserwacji Twoich rodziców)? :P
Skoro w innych przypadkach twoje myślenie jest poprawne, to nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że Twój mózg funkcjonuje nieprawidłowo. ;)

Nie wiem, ale wkurza mnie to, że nie potrafię zrozumieć siebie i rodziców.

-- 05 sie 2013, 05:00:52 --

Nie wiem, jakie wnioski mogłem wysunąć w pierwszej połowie mojego dzieciństwa, jak się czułem ani jaki stosunek do mnie mieli wtedy rodzice. Tam może być klucz do większości moich problemów, no ale nie mam w świadomości żadnego dostępu do tamtego okresu, żeby dokładnie wiedzieć "o co kaman".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Gods Top 10 05 sie 2013, 16:53
abraxas napisał(a):moja perspektywa jest już zbyt spaczona, żeby na niej polegać
Jest też druga strona medalu: nikt nie zna Ciebie tak dobrze, jak Ty sama. ;)

abraxas napisał(a):I na pewno przyda mi się dla odmiany taka pewna, bezpieczna relacja.
Niewątpliwie. I bardzo dobrze, że o nią zabiegasz. :great:

siostrawiatru napisał(a):Ja mam schizy na każdym kroku, że wszyscy mnie odrzucają. Nikt mnie nie chce. Nikogo nie obchodzę. Żyć mi to nie daje.
Konfrontujesz te myśli z faktami, takimi jak sympatia innych forumowiczów i forumowiczek, sympatia osób z Twojego otoczenia, sympatia ze strony osób, które są Ci bliskie? ;)

mark123, co by Ci dało zrozumienie siebie i rodziców? Bo jeśli chodzi wyłącznie o 'wiedzę dla wiedzy', to szkoda wysiłku - bo utoniesz w bezproduktywnym 'mieleniu doznanych krzywd'. :? Natomiast jeśli chcesz 'wiedzieć', by dzięki tej wiedzy zmieniać swoje życie, to warto. :great:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez monk.2000 05 sie 2013, 17:24
mark123, jak to nie masz dostępu?
-zdjęcia
-opowieści rodzinne, staraj się dopytać o przeszłość twoją i rodziny
-w dalszej kolejności nauka historii, to o zbiorowych traumach
-usiądź, połóż się i spróbuj sobie przypomnieć przeszłość
-wspomnienia może przywołać odwiedzenie dawnej szkoły i miejsc z przeszłości
-narysuj coś co mówią tobie twoje emocje
-strony typu kwejk, demotywatory wiele mówią o wspólnych uwarunkowaniach społeczeństw i to również polecam

A sprowadzenie swojego ja do martwej materii jaką przypomina mózg, to niemal zbrodnia na samym sobie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mark123 19 sie 2013, 14:15
Chciałbym wiedzieć dla zaspokojenia ciekawości o co w tym wszystkim chodzi. Nie wiem, czy jest sens, czy nie.

A sprowadzenie swojego ja do martwej materii jaką przypomina mózg, to niemal zbrodnia na samym sobie.

I tak nie wykluczam możliwości problemu z mózgiem. Niekoniecznie jakieś typowo fizyczne uszkodzenie, ale może być nieprawidłowy przepływ informacji przez mój mózg lub jakiś bałagan w neuroprzekaźnikach.

Sortuj wg