Jak to jest z tą terapią grupową???

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez nieidealna 01 sie 2013, 18:15
Ja od kilku dni intensywnie myślę o podjęciu terapii. Kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez kafka 01 sie 2013, 19:03
nieidealna, zlokalizować miejsca najbliżej ciebie gdzie organizują coś takiego przy pomocy google, albo zapytać tutaj w wątku miasta, albo zapytać na jakimś forum lokalnym. A potem zadzwonić i umówić się na pierwszą wizytę, a dalej to już zależy tylko od ciebie i terapeuty/tki. :)
kafka

przez calineczk 29 sty 2014, 01:53
Hej mój chłopak od wczoraj namawia mnie, żebym do grupy dołączyła. Ale mam silne obawy co do pójścia tam. Nie lubię wywierania presji na mnie i za cholerę nie umiem się odezwać jak gapi się na mnie kilka osób....
"You gotta get up and try, try, try
Gotta get up and try, try, try"

http://dda-online.blog.pl

Chcesz pogadać? Napisz na prv ja też chętnie z kimś pogadam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Znachor 29 sty 2014, 15:51
Po pierwsze primo, grupa daje o wiele większe możliwości niż terapia indywidualna. W czasie spotkań indywidualnych masz jednego terapeutę, w grupie jest ich ok. 12 - każdy każdemu może coś dać dobrego.
Po drugie primo ;) kiedyś w Hameryce był taki slogan: " nie pytaj co Ameryka może zrobić dla ciebie, pytaj co ty możesz zrobić dla Ameryki"...w grupie jest podobnie.
Po trzecie primo ;), wchodząc na grupę należy dać sobie czas, nie oczekiwać uzdrowienia od razu...dać sobie moment na poznanie ludzi, dać ludziom czas na poznanie siebie, najpierw odnosić się do pracy innych a potem dopiero "wywalać" swoje sprawy...

DDA to zwykle "bohaterzy" rodzinni, gotowi ze wszystkim radzić sobie sami i nie potrafiący prosić o pomoc więc z czymś takim można też zaistnieć w grupie, po to by stopniowo nauczyć się brać to co jest potrzebne i przekonywać się, że nie wszyscy ludzie są tacy jak problemowe wzorce czyli alkoholicy...
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

przez calineczk 29 sty 2014, 17:11
Znachor, z tego co wiem nie wszyscy DDA to "bohaterzy" ja jestem pzeciwieństwem zosi samosi nienawidzę decydować jak sobie poczytałam link poniżej to uważam że idealnie odzwierciedlam zagubione dziecko http://ddablog.wordpress.com/2010/12/13 ... #more-1050
"You gotta get up and try, try, try
Gotta get up and try, try, try"

http://dda-online.blog.pl

Chcesz pogadać? Napisz na prv ja też chętnie z kimś pogadam :)

przez Znachor 29 sty 2014, 17:35
calineczk, dlatego właśnie napisałem, "zwykle", bo nie zawsze... ;)
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...

przez Gunia76 05 lut 2014, 15:51
Dawno nie pisałam...chodzę dalej na grupę. Jedna osoba zrezygnowała i to ta,która najbardziej mnie blokowała:) Jeszcze jest jedna któa też ma wpływ na moje złe samopoczucie na grupie,ale mniejszy.
http://www.nerwica.com/post918275.html#p918275 TO WŁAŚNIE JEST MOJA HISTORIA

przez Candy14 05 lut 2014, 17:10
Gunia76, wlasnie dwno Cie nie widzialam :) Jak sobie radzisz?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Znachor 05 lut 2014, 21:56
Gunia76, a powiedziałaś jej o tym co Ci robi?

przez Gunia76 06 lut 2014, 08:46
Candy14 napisał(a):Gunia76, wlasnie dwno Cie nie widzialam :) Jak sobie radzisz?

Hejka
Radzę sobie całkiem nieźle. Na terapię uczęszczam,Leków nie biorę, lęki zniknęły :) Jeśli nawet czasem się pojawiają to daję sobie z nimi radę.
Znachor napisał(a):Gunia76, a powiedziałaś jej o tym co Ci robi?
nie... z takimi informacjami mam problem,zwłaszcza gdy widzę,ze dana osoboa jest niestabilna emocjonalnie,a ona taka jest. Nie chcę jej zranic :bezradny:

przez lukk79 06 lut 2014, 08:59
Gunia76 napisał(a):Dawno nie pisałam...chodzę dalej na grupę. Jedna osoba zrezygnowała i to ta,która najbardziej mnie blokowała:) Jeszcze jest jedna któa też ma wpływ na moje złe samopoczucie na grupie,ale mniejszy.

co to znaczy blokowala ? to moze dobrze, to jakby przestala Cię blokowac to moze bys sie co innego odblokowalo ?
kiedy terapia grupowa ma sens ? i co to znaczy, ze miala zly wplyw na Twoje samopoczucie ?
Pierwszy Romantyk Forum

przez Gunia76 06 lut 2014, 09:19
lukk79 napisał(a):
Gunia76 napisał(a):Dawno nie pisałam...chodzę dalej na grupę. Jedna osoba zrezygnowała i to ta,która najbardziej mnie blokowała:) Jeszcze jest jedna któa też ma wpływ na moje złe samopoczucie na grupie,ale mniejszy.

co to znaczy blokowala ? to moze dobrze, to jakby przestala Cię blokowac to moze bys sie co innego odblokowalo ?
kiedy terapia grupowa ma sens ? i co to znaczy, ze miala zly wplyw na Twoje samopoczucie ?

Blokowała,to znaczy,ze gdy była w grupie nie potrafiłam smówić o sobie.W zasadzie sie nie odzywałam.
Kiedy terapia grupowa ma sens? Chyba zawsze.Bo w grupie można próbować się otwierać,można eksperymentować( co będzie gdy powiem coś,czego nigdy nie mówiłam...) Grupa ma stwarzać bespieczne środowiso.Terapeuta pilnuje,zeby stwarzała,a blokady są w nas samych i to od nas zależy czy sie ich pozbędziemy,czy mamy odwagę to zrobić.
To ze miała zły wpływ na moje samopoczucie znaczy,że gdy była na grupie odczuwałam lęk. Kiedy zaczynała dyskutować z kimkolwiek podnosiła glos a ja dostawałam paniki... O tym,że sie boję podniesionego głosu mówiłam na początku terapii, terapeuta stwiedził,że ta osoba jest tam potrzebna,bo ja mogę się zmierzyć ze swoim lękiem w ,,bezpiecznych warunkach,, Jednak to moje ,,mierzenie się,, przynosiło odwrotne skutki do zamierzonych,bo po powrocie do domu musiałam odchorowywać.( bóle serca, żołądka)

przez Gunia76 06 lut 2014, 09:19
lukk79 napisał(a):

Blokowała,to znaczy,ze gdy była w grupie nie potrafiłam smówić o sobie.W zasadzie sie nie odzywałam.
Kiedy terapia grupowa ma sens? Chyba zawsze.Bo w grupie można próbować się otwierać,można eksperymentować( co będzie gdy powiem coś,czego nigdy nie mówiłam...) Grupa ma stwarzać bespieczne środowiso.Terapeuta pilnuje,zeby stwarzała,a blokady są w nas samych i to od nas zależy czy sie ich pozbędziemy,czy mamy odwagę to zrobić.
To ze miała zły wpływ na moje samopoczucie znaczy,że gdy była na grupie odczuwałam lęk. Kiedy zaczynała dyskutować z kimkolwiek podnosiła glos a ja dostawałam paniki... O tym,że sie boję podniesionego głosu mówiłam na początku terapii, terapeuta stwiedził,że ta osoba jest tam potrzebna,bo ja mogę się zmierzyć ze swoim lękiem w ,,bezpiecznych warunkach,, Jednak to moje ,,mierzenie się,, przynosiło odwrotne skutki do zamierzonych,bo po powrocie do domu musiałam odchorowywać.( bóle serca, żołądka)

przez lukk79 06 lut 2014, 10:17
ale piszesz o tym, ze blokady sa w nas i chcemy sie ich pozbyc na grupowej a jednoczesnie czujesz ulge kiedy opuszcza grupe osoba, ktora wywoluje blokade czy lęk. czy nie największy efekt jest wtedy gdy takie osoby by zostaly i przez to dowiedziec sie co wywyoluje lęk ?
chyba, ze nie jestes jeszcze gotowa.
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg