Umieć poprosić o pomoc

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Umieć poprosić o pomoc

przez Vian 14 lip 2013, 20:55
Candy14 napisał(a):Juz umiem prosic o pomoc ale kiedy prosze a ktos mnie zlewa to sie zacinam i duzo czasu uplynie zanim znowu poprosze

Mam identycznie. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Umieć poprosić o pomoc

przez na_leśnik 14 lip 2013, 21:40
Ja niestety nie umiem prosić o pomoc. Coś mnie blokuje wewnętrznie po prostu, tak jakbym czuł że na pomoc nie zasługuję, albo krzywdzę potencjalnego "pomagacza". Wiem że to irracjonalne, próbuję z tym walczyć, ale efekty jak na razie są marne.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Umieć poprosić o pomoc

przez Artemizja 04 sie 2013, 06:06
na_leśnik, dlaczego miałbyś nie zasługiwać na pomoc?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Umieć poprosić o pomoc

przez Artemizja 21 cze 2015, 20:58
na_leśnik, od Twojego wpisu minęło juz bardzo dużo czasu i coś mi się wydaje, że jednak sporo rzeczy się zmieniło...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Umieć poprosić o pomoc

przez ugh 21 cze 2015, 23:10
Ja też jakoś nie bardzo potrafię prosić o szeroko rozumianą "pomoc". Zawsze miałam wrażenie, że i tak nikt mnie nie zrozumie albo, że mnie oleje, wyśmieje itp. Poza tym, jakiś czas temu, gdy były osoby, które znały moją sytuację, to tylko w kółko powtarzały jak zacięta płyta: "wszystk obędzie dobrze", a ja nie nawidzę czegoś takiego. Obecnie, to nawet nie miałabym za bardzo kogo poprosić o pomoc więc siłą rzeczy ten "problem" mnie nie dotyczy bo i tak nie ma nikogo, kto by mnie wysłuchał. Nie wiem, czy to dobrze czy źle bo i tak nie wiem, czy potrafiłabym bez skrępowania poprosić chociażby o rozmowę.
ugh

Umieć poprosić o pomoc

przez Artemizja 28 cze 2015, 21:54
Poza tym, jakiś czas temu, gdy były osoby, które znały moją sytuację, to tylko w kółko powtarzały jak zacięta płyta: "wszystk obędzie dobrze", a ja nie nawidzę czegoś takiego.
To jest bardziej dobijające niż pomocne. Myślałam, że tylko ja tak odbieram tego typu słowa, ale jak się okazuje, nie tylko mnie to denerwuje.

Administrator

Umieć poprosić o pomoc

przez Veikko 28 cze 2015, 22:39
Podejrzewam, że wielu ludzi takie gadki denerwują. W tym mnie.
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

Umieć poprosić o pomoc

przez Eeyore 30 cze 2015, 23:40
Ja chyba nie potrafię prosić o pomoc, a przynajmniej idzie mi to ciężko. Nie lubię mówić o swoich problemach, przyznawać się do kłopotów,porażek i słabości. Jest też we mnie zbyt dużo dumy by prosić o pomoc a jednocześnie zbyt wiele niepewności, nie chcę się nikomu narzucać, sprawiać kłopotu. Boję się braku zrozumienia i akceptacji.
Nothing is what it seems
Gdzieś na końcu świata, pomiędzy kołdrą a poduszką

Umieć poprosić o pomoc

przez wiejskifilozof 01 lip 2015, 13:40
Zawsze proszę o pomoc.Dla mnie to żaden wstyd.

Umieć poprosić o pomoc

przez Artemizja 11 lip 2015, 23:22
Eeyore, proszenie o pomoc nie jest prostą sprawą zwłaszcza, gdy chciałoby się być samowystarczalnym. Ale niestety, są sytuację, gdzie potrzebna jest pomoc innych. I wówczas można nie zrobić nic i się męczyć, a można spróbować poprosić o pomoc i zobaczyć, co się stanie...

Administrator

Umieć poprosić o pomoc

przez ugh 11 lip 2015, 23:33
Artemizja napisał(a):
Poza tym, jakiś czas temu, gdy były osoby, które znały moją sytuację, to tylko w kółko powtarzały jak zacięta płyta: "wszystk obędzie dobrze", a ja nie nawidzę czegoś takiego.
To jest bardziej dobijające niż pomocne. Myślałam, że tylko ja tak odbieram tego typu słowa, ale jak się okazuje, nie tylko mnie to denerwuje.

Bo widzisz, ja wtedy odbieram to tak, że ta osoba od nie chcenia rzuca takim tekstem bo nie wie co powiedzieć innego. A przecież skąd ta osoba może wiedzieć, że będzie dobrze - nie może więc z założenia jest to "kłamstwo". A jak ktoś nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia, to już lepiej żeby ta osoba po prostu milczała.
ugh

Sortuj wg