Bycie psychicznie silnym/słabym

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez popiol 11 sie 2015, 16:22
Zawsze po styczności z takim tematem, mam ochotę szybciutko zawiązać sobie pętle na szyi bo to uświadamia mnie tylko, jak słaby psychicznie jestem.
popiol

przez Powietrzny Kowal 13 sie 2015, 02:05
Artemizja napisał(a):Obijają mi się dość często o uszy stwierdzenia, że ktoś jest słaby lub silny psychicznie. Najbardziej jednak ciekawią mnie rozbieżne opinie dotyczące tej samej osoby. Jedni uważają ją za silną inni za słabą psychicznie. I teraz pytanie, co jest wyznacznikiem tego, że kogoś określa się mianem silnego lub słabego psychicznie? Co dla Was znaczy bycie psychicznie silnym? W czym przejawia się słabość i czy w ogóle można mówić o słabej psychice?

A Ty siebie jednoznacznie jak byś określiła? Jako silną czy słabą psychicznie?
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Artemizja 14 sie 2015, 05:48
Kowalix, ani jako jedną, ani jako drugą. Mam swoje słabe momenty i takie, kiedy wychodzę cało z niemałych opresji. Jestem gdzieś pośrodku. Są rzeczy, które mnie mogą załamać, a są takie, które nie zrobią większego wrażenia. Ogólny wydźwięk jest taki, że trzymam się na powierzchni, więc nie uważam siebie za słabą psychicznie. Słabość pojawia się wówczas, gdy angażuję się emocjonalnie i nie potrafię uporządkować logicznie sytuacji, jeśli coś nie dzieje się po mojej myśli. Problem tkwi w schemacie, przez który najpierw staczam się emocjonalnie w dół, a dopiero później stopniowo odpuszczam i zaczynam myśleć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Powietrzny Kowal 20 sie 2015, 00:35
Wydajemisięwięc, że powinnaś czasem zaangażować więcej czasu (fizycznego) w proste logicznie odpowiedzi na rzecz pseudoprostych pytań.
"Ładne zamotanie" w słowa ani pytań, ani odpowiedzi nie daje logicznie nic poza ładnym zamotaniem... Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Artemizja 20 sie 2015, 05:38
Powietrzny Kowal, nieumiejętność odczytywania zawoalowanych odpowiedzi nie świadczy o tym, że nie mają sensu. Twoje postrzeganie rzeczywistości opiera się na systemie binarnym wyłączającym emocje, a to jest bardzo wąskie pole widzenia. Ludzie nie zawsze działają logicznie. W zasadzie, to rzadko im się to zdarza. Emocje są niemal zawsze na pierwszym miejscu. Emocje, których nie rozumiesz. Nie potrafisz się wczuć w drugą osobę, przez co nie rozumiesz ani tego, o czym pisze, ani tego, w jaki sposób się zachowuje. Wymyka się to logice, w związku z czym, bez zbędnych ceregieli przyjmujesz, że odpowiedź jest tylko "ładnym zamotaniem". A tak nie jest.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez NN4V 20 sie 2015, 07:46
Istnienie irracjonalnych pobudek jest racjonalnym faktem. Racjonalny fakt musi być brany pod uwagę w planowaniu strategicznym i taktycznym.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez bittersweet 20 sie 2015, 09:07
Artemizja, dla mnie jesteś mocna psychicznie, pamiętam jak przyszłam na forum i czytałam o Twoich traumach włosy mi się jeżyły. Ogarnełąs się, nie bałas się z tym walczyć, idziesz do przodu nie zamiatając smieci pod dywan - tak mi się wydaje z tego co czytam. Czapki z głów :brawo:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez NN4V 20 sie 2015, 10:59
bittersweet, Nie wiesz, czy się bała, czy nie. (Stawiam, że bała się jak cholera.) Zamiatanie pod dywan zwykle nie rozwiązuje problemu, raczej sprawia, że narasta. Tak więc Artemizja nie miała za bardzo wyboru. Niezależnie, czy się bała, czy nie. Znana mi większość ludzi, włączając mnie, wciąż się czegoś lęka. Czasem nie wiedząc czego.

Tym niemniej podoba mi się - niezależnie, czy mnie w końcu zbanuje za krnąbrność, czy nie. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Artemizja 20 sie 2015, 14:02
NN4V, zgadza się, jednak ignorowanie istnienia irracjonalnych pobudek jest już zaprzeczaniem faktów ;)

bittersweet, bałam. I sporo tego lęku nadal zostało ;)Nie wszystkie śmieci udało się sprzątnąć. Niektóre nadal mi zasyfiają życie. No, ale na pewno jest lepiej niż było ;)

Administrator

przez bittersweet 20 sie 2015, 16:58
NN4V napisał(a):bittersweet, Nie wiesz, czy się bała, czy nie. (Stawiam, że bała się jak cholera.) Zamiatanie pod dywan zwykle nie rozwiązuje problemu, raczej sprawia, że narasta. Tak więc Artemizja nie miała za bardzo wyboru. Niezależnie, czy się bała, czy nie. Znana mi większość ludzi, włączając mnie, wciąż się czegoś lęka. Czasem nie wiedząc czego.
Boszz, przecież nie pisze "nie bała się" dosłownie, ale w sensie ze nie spękała przed zmierzeniem się ze swoimi problemami. Nie stchórzyła, tylko chodziła na terapie i opowiadała o swoich traumach /jeżeli cos mieszam @Artemizjo popraw mnie.

A ze zamiatanie pod dywan nie rozwiązuje problemu to wiadomo, jednak znana mi większość ludzi tak właśnie robi :? to łatwiejsze rozwiązanie niż wałkowanie bolesnych spraw lub podejmowanie trudnych decyzji. Nie mówię że "zamiatacze" robią to świadomie, najczęściej obserwuję wyparcie problemu, bagatelizowanie go, czy samookłamywanie. Ja najczęściej przewlekam podejmowanie jakiś trudnych dla mnie działań w nieskończoność.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Powietrzny Kowal 27 sie 2015, 00:27
Artemizja napisał(a):Powietrzny Kowal, nieumiejętność odczytywania zawoalowanych odpowiedzi nie świadczy o tym, że nie mają sensu. Twoje postrzeganie rzeczywistości opiera się na systemie binarnym wyłączającym emocje, a to jest bardzo wąskie pole widzenia. Ludzie nie zawsze działają logicznie. W zasadzie, to rzadko im się to zdarza. Emocje są niemal zawsze na pierwszym miejscu. Emocje, których nie rozumiesz. Nie potrafisz się wczuć w drugą osobę, przez co nie rozumiesz ani tego, o czym pisze, ani tego, w jaki sposób się zachowuje. Wymyka się to logice, w związku z czym, bez zbędnych ceregieli przyjmujesz, że odpowiedź jest tylko "ładnym zamotaniem". A tak nie jest.

Obrazek Obrazek Obrazek

Sortuj wg